ZALOGUJ SIĘ

Grywalizacja w eTutor - zdobywaj monety za naukę i wymieniaj je na nagrody :)

zmodyfikowany: 6 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Drodzy użytkownicy,

piszemy do Was z informacją, że w tym tygodniu udostępnimy nową funkcjonalność w serwisie, która będzie nagradzała Was za naukę i motywowała do częstszego zasiadania do eTutora :) Wprowadzamy na naszą platformę monety, które będzie można zdobywać za wykonywanie lekcji i powtórek, a także regularne logowanie się serwisu. Przykłady tego, co będzie można zrobić ze zdobytymi monetami:

- Przedłużyć wszystkie swoje abonamenty o 7 dni
- Wykupić dostęp na 30 dni do zupełnie nowego minikursu Dirty English zawierającego elementy slangu i mowy “ulicznej”.
- Wykupić podejście do egzaminu certyfikacyjnego eTutor, którego standardowa cena to 169 zł.

Mamy nadzieję, że te elementy grywalizacji sprawią, że nauka będzie przyjemniejsza, a motywacji do regularnych powtórek nigdy nie zabraknie ;) Będziemy również wdzięczni za wszelkie komentarze nt. nowej funkcji i z chęcią wysłuchamy Waszych wrażeń.

Pozdrawiamy! :)

Edit: sprecyzowano informacje o Dirty English
karol.k
Pracownik eTutor
witaminkaa - Super wiadomość. Mnie to bardziej motywuje do systematycznej nauki :-) Tylko szkoda, że robiąc więcej lekcji w ciągu dnia nie dostaję większej ilości punktów. - 7 lat temu
futbolowa - Przyswajanie większej liczby lekcji trochę mija się z celem. Poza tym takie limity eliminują nadużycia i nabijanie sobie punktów w nieuczciwy sposób :) - 7 lat temu
mlesniewska1 - Wykonywanie ponad 5 lekcji dziennie (za tyle max. są przyznawane monety) to chyba faktycznie mija się z celem. 5 to i tak sporo jak na przyswajanie języka. - 7 lat temu
futbolowa - Otóż to. Ja co prawda teraz wykonuję po kilka lekcji dziennie, bo jakiś czas temu wyzerowałam kurs i zaczęłam od podstaw, które w miarę dobrze znam, ale idąc normalnym trybem nie da się przyswoić z sensem tyle materiału naraz. - 7 lat temu
jendus - super pomysł. mi przypadł do gustu :) - 7 lat temu
kizunia - Super pomysl :) Mnie to zmotywowalo do systematycznej nauki. Metoda skuteczna w 100%. Dziekuje i serdecznie pozdrawiam z Uk :)
- 7 lat temu
futbolowa - A mnie chyba słabo. Jednak na Duolingo, żeby zaliczyć dzień, trzeba zrobić powtórki, a tu wystarczy logowanie ;)
- 7 lat temu
d.platt - Bardzo się ucieszyłam z tego pomysłu. Doskonale motywuje do nauki, ale już kolejny raz zatrzymuje się na 6 dniu, mimo że jest to 7 dzień nauki, a potem muszę płacić karę
- 7 lat temu
futbolowa - A tego siódmego dnia przerabiasz lekcję albo wykonujesz odpowiednią liczbę powtórek? - 7 lat temu
bmz - to jest to:) Rewelacja, bardzo motywuje:) - 7 lat temu
polic4 - Dzis otrzymałem tylko 1 punkt zamiast 10 za nową lekcję!!!!!!!!!!!!!!!! - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 47

Świetna wiadomosc :)
S
szakal777

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w pełni popieram ;-)
munk2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo ciekawy pomysł :)
Aczkolwiek i tutaj znajdzie się spore pole do nadużyć, oby udało się tego uniknąć.
futbolowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super wiadomość!
Myślę, że przyznawanie monet poza samym wykonaniem lekcji też za np. zaliczenie testu z lekcji na jakimś poziomie dodatkowo wskazywałoby, że ktoś się nauczył danego materiału a nie tylko go "przeklikał".
B
Barbara.m
mlesniewska1 - Popieram. Ale np. żeby ograniczyć potencjalne nadużycia co do których przestrzega @futbolowa, to proponuję nagradzać użytkownika tylko za dobry wynik pierwszego podejścia do każdego testu kończącego lekcję. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moduł grywalizacji został udostępniony. Od teraz na górnym pasku widoczna jest obecnie posiadana liczba monet oraz liczba dni nauki z rzędu. Po kliknięciu w te ikony można przejść na stronę sklepu, gdzie można te ciężko zarobione monety wydać lub znaleźć więcej informacji na temat tej funkcjonalności.

Pamiętajcie, że to dopiero początek przygody z tym modułem - w przyszłości możecie spodziewać się nowych atrakcji ;)

Miłej nauki! :)
karol.k
Pracownik eTutor
mlesniewska1 - Przykro mi, ale nauka na etutorze przestała być od jakiegoś czasu miła, a zaczyna być wręcz katorgą po tych wszystkich pseudozmianach w ostatnich miesiącach. Żadne tam grywalizacje nie zastąpią uporczywego kasowania dobrze funkcjonujących dotychczas mechanizmów. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super wiadomość!

To ja tak na początek zapytam o sposób naliczenia "na start". Bo coś mam naliczone ale w żaden sposób nie mogę dość do tego jak to zostało naliczone :-)
B
Barbara.m
aleksandra.rosiek - Wszystkie informacje wraz z historią otrzymania monet znajdzie Pani na stronie: https://www.etutor.pl/coins-market. Gdyby coś było niejasne, zapraszamy do kontaktu na adres: [...]@etutor.pl, pomożemy rozwiać wątpliwości :-). - 7 lat temu
Barbara.m - Nie no tam to ja sprawdziłam na początku :-) Tyle, że się nie zgadzało - stąd moje pytanie. A zadałam na forum, bo pewnie więcej osób będzie miało pytania odnośnie tego "startu".
Na początek: od kiedy zaczyna się "odliczanie" za regularne logowanie? Od dzisiaj czy też liczą się te dotychczasowe logowania też?
Rozumiem, że monety za powtórki są naliczane od którejść tam godziny dzisiaj w środku dnia (na pewno nie wszystkie dzisiajsze mi się naliczyły)?
A za wykonane lekcje? Od dzisiaj wykonywane?
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na początek naliczyliśmy monety za zarejestrowane konto (100!) dla osób aktywnych w ciągu ostatnich 30 dni i za lekcje wykonane w tym okresie :)
karol.k
Pracownik eTutor
Barbara.m - dziękuję za wyjaśnienie :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Rewelacja. Fajnie byloby np. moc nagrodzic moneta osobe, ktora sprawdzila I poprawila nasze wypracowania. Swietny pomysl z nowym contentem tylko za monety. Swietny pomysl :)
K
kaspiel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Także bardzo mi się podoba ten pomysł i myślę, że będzie dodatkową motywacją do nauki.
Diversis

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy punkty za codzienne logowanie w którymś momencie się zerują? Czy np. za rok będę mogła za samo tylko logowanie dostać po miesiącu ok. 800 punktów? (Oczywiście przy optymistycznym założeniu, że nigdy nie wypadnie mi żaden dzień).

Bo jeśli dobrze rozumiem, to - dodawszy do tego 1200 punktów za wykonywanie codziennie min. 400 powtórek i 200 punktów z "wyzwań" - już po roku, bez robienia lekcji, których na poziomie C1+, imho, niespecjalnie jest sens tutaj robić, będę rzeczywiście w stanie uciułać miesięcznie te ponad 2000 punktów na darmowy tydzień.
?
Gość
Barbara.m - Jest zmiana w regulaminie. Jeśli dobrze rozumiem, to teraz za cały rok systematycznej nauki można dostać 3230 monet :-) - 7 lat temu
Gość - Ale za same tylko logowania? Mnie wychodzi na oko jakieś 2 tysiące.
Za pierwsze 5 dni - 10 monet, za drugie - 12, za trzecie 14 i tak "aż do bonusu 50", czyli - jak ruzmiem - przy 50 licznik się zeruje. A zatem zeruje się on po 105 dniach. Dni 101-105 to zarazem dwudziesty pierwszy bonus. Suma tych dwudziestu jeden bonusów to 630 monet. Potem liczenie zaczyna się od nowa. A zatem po 315 dniach otrzymujemy za nieustanne logowanie się 1890 monet, plus za resztę roku monet 190, razem za rok 2080.

Równowartość 1 tygodnia nauki za darmo. Czyli za cały rok codziennego logowania się przysługuje zniżka ok. 2%.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Nie, chyba się jednak nie zeruje :-) Raczej jest na tej zasadzie, co wczoraj opisałeś ale nie idzie w nieskończoność tylko potem juz każde kolejne 5 dni to 50 monet - przynajmniej u mnie tak widnieje w tabelce :-) I to jest super wiadomość bo faktycznie będzie mobilizowała do tego żeby nie mieć dnia przerwy :-) Ostatecznie zobaczymy jak zaczniemy dostawać punkty :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zsajdek, jeśli dobrze zrozumiałam opis w pomocy, to po roku nie dostaniesz 800 punktów za logowania :-)

"Zdobywanie monet za codzienną naukę:
Użytkownicy zdobywają monety przez codzienne logowanie się na platformie.
Po 5 dniach codziennego zalogowania się na platformie użytkownik otrzymuje 10 monet
Po 10 dniach codziennego zalogowania się na platformie użytkownik otrzymuje 12 monet
Po 15 dniach codziennego zalogowania się na platformie użytkownik otrzymuje 14 monet i tak dalej "

Czyli po 365 dniach możesz mieć 154 pkt :-)
B
Barbara.m
Gość - Za każde 5 dni dostaję o 2 punkty więcej niż za poprzednie 5 dni.
Za pierwsze 5 dni - 10,
za drugie 5 dni - 12,
za szóste 5 dni - 20,
za trzydzieste 5 dni - 68 itd.

No chyba że rzeczywiście chodzi o to, że dostaję 2 punkty za każde 5 dni, prócz pierwszych. Ale ja rozumiem to dosłownie, czyli po 10 dniach mam 22 monety, po 15 - dostaję 14 monet, czyli mam 36.

Takich pakietów pięciodniowych jest w ciągu roku ok. 72, czyli na ostatni miesiąc przypadają pakiety numer od 67 do 72. Czyli wystarczy np. obliczyć sumę pakietów od 1 do 72 (5832) i odjąć sumę pakietów od 1 do 66 (4950), stąd wychodzi 882.

Jeśli Pani ma rację, to instrukcja jest myląca.
- 7 lat temu
Barbara.m - Ale pisze "po 5 dniach, po 10 dniach, po 15 dniach" a nie za pierwsze 5 dni, za drugie 5 dni ... Ponadto wyliczyłam jak to jest u mnie i zgadza się z tabelką którą widzę po wejściu w symbol monety. Ale zgadzam się, że instrukcja jest myląca. Dopiero po wejściu w "pomoc" i przeliczeniu doszłam do jakichś wniosków. - 7 lat temu
Gość - Bardzo proszę o wyjaśnienie od kogoś ze pracowników etutor. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Gość - Wydaje mi się jednak, że moja interpretacja jest słuszna. Inaczej nie opłacałoby się codziennie logować, a chyba temu służy to narzędzie. - 7 lat temu
mlesniewska1 - Jeśli jest tak jak wylicza @Barbara.m to chyba etutor powinien w instrukcji opisać to znacznie prościej: "za pierwsze 5 dni otrzymuje się 10 monet, a za każde kolejne 5 dni po 2 monety". - 7 lat temu
Barbara.m - Instrukcja jest mocno niejasna i myślę, że powinna być poprawiona. Również w innych punktach, bo sporo z nich jest niejasna. Ja się zastanawiam też na czym ma polegać "Wyzwanie" - tylko na logowaniu czy czymś więcej bo opis "ucząc się przez 7 dni z rzędu" nie jest jednoznaczny. - 7 lat temu
Barbara.m - Przede wszystkim to jeśli mam rację, to bardziej się opłaca przez jeden dzień nie logować i potem dostać 10 pkt po 5 dniach niż logować jednym ciągiem. Czyli zamiast motywować narzędzie by demotywowało :-( Mam zatem nadzieję, że się mylę i to zsajdek ma rację. Bardzo by mnie to ucieszyło :-) - 7 lat temu
Barbara.m - A patrzyliście na swoje wyliczenia? Bo u mnie w tej chwili pokazuje w tabelce, że po 505 dniach "naliczyło mi się" 210 pkt a po 510 dniach będę miała 212 pkt. Tak pokazuje mi tabelka ale oczywiście tych punktów póki co nie mam naliczonych bo system wystartował dzisiaj. - 7 lat temu
Gość - Gdzie jest ta tabelka? - 7 lat temu
mlesniewska1 - Z tej indywidualnej tabelki użytkownika wynika, że każde kolejne 5 dni jest premiowane "tylko 2 punktami". Więc faktycznie widać, że bardziej "opłaca" się co 5 dzień zrobić sobie jednodniową przerwę aby za kolejne 5 dni dostać 10 monet zamiast tylko dodatkowych dwóch. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
mlesniewska1 - do @zsajdek - indywidualna tabelka jest w nowej opcji wyświetlającej ilość monet i liczbę kolejnych dni nauki w głównym menu - 7 lat temu
Gość - "Indywidualna tabelka" - za Chiny nie potrafię tego znaleźć. Z nowości widzę tylko to, co się pojawia, jak kliknę symbol monety na pomarańczowym pasku, ale to nie jest nic indywidualnego, tylko opis nowych zasad. No i do przodu też nic nie pokazuje. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - tam w ramach tych zasad masz taką tabelkę zatytułowaną "Monety za codzienne logowanie się na platformie" i tam są Twoje indywidualne wartości - ile dni jesteś i ile punktów przypada w każdym 5-ym dniu. A niżej "Zmiana liczby monet na koncie w dniu dzisiejszym" i tutaj jest informacja o naliczonych punktach. - 7 lat temu
Barbara.m - Tylko z opisu p. Karola.K wynika, że tych pkt za logowanie na razie nie naliczono nam. To nie wiem jak to będzie - naliczą w 5-ym dniu od początku tak jak wynika z tabelki czy startując od dzisiaj (i przestanie się zgadzać z tabelką?)? Nie rozumiem tego. - 7 lat temu
Gość - Dzięki. Tę oczywiście widziałam, myślałam, że jest jeszcze jakaś inna, z prognozami. Mógłby ktoś z etutora zajrzeć tutaj i wyjaśnić :) - 7 lat temu
Barbara.m - chyba trzeba poczekać do jutra :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

BRAWO!!! Najbardziej cieszy mnie możliwość wykupienia "przestoju" Podobny system jest na Duolingo i bardzo mi go tu brakowało, tym bardziej, że system nagród jest bardzo motywujący. Szkoda, że nie uruchomiliście tego sytemu przed świętami Bożego Narodzenia, bo właśnie w Wigilię wypadł mi dzień i straciłam ciągłość. Była to moja pierwsza nieobecność w serwisie od 16 września.

Mam pytanie organizacyjne: czy powtórki wykonywane w aplikacji na smartphonie są wliczane do punktacji?
KrystynaS52
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A czy te punkty obejmuja tez jezyk niemiecki ?
H
HULK50
tamek - Tak. Na moim koncie się pojawiły eMonety. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Świetny pomysł! Czy ikonki z liczbą punktów i dni nauki z rzędu mają docelowo zostać na pasku, czy jest to jest tylko zabieg tymczasowy, aby użytkownicy zwrócili uwagę na nowość w serwisie?

To pewnie mały szczegół, ale bardzo mi się podobała dotychczasowa przejrzystość na górnej belce, a do motywujących mnie danych i tak się co 2-3 dzień przeklikiwałem :)
J
Jerronimo
Diversis - Osobiście uważam, że ikony z liczbą punktów i dni nauki powinny zostać na pasku, nie zajmują wiele miejsca a pokazują na bieżąco istotne informacje. Aczkolwiek same ikony sprawiają wrażenie trochę za dużych względem znajdującego się obok nich tekstu. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, właśnie tego typu nagrody bardziej motywują mnie do dalszej nauki :)
Burkat137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy. Powtórki wykonywane na smartfonach czy tabletach tak samo wliczają się do punktacji jak te wykonane na komputerze :) Oczywiście, punktacja dotyczy lekcji i ćwiczeń z każdego kursu, czyli eTutor angielski i niemiecki oraz Business English. Ikony, jako ważny element informacyjny, są umieszczone na pasku z racji tego, że jest on miejscem zawierającym dostęp do wszystkich funkcji Serwisu.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie zauważyłam, że opis w zakresie monet za codzienne logowanie uległ zmianie i teraz jest:
"bonus 10 monet po 5 dniach, bonus 12 monet po 10 dniach i tak dalej, aż do bonusu 50 monet za kolejne 5 dni nauki".

Czyli jak rozumiem po każdych kolejnych 5 dniach nauki będziemy dostawać coraz większy bonus aż w pewnym momencie co 5 dni nasze konto będzie się zwiększać o 50 monet. To faktycznie będzie mobilizowało do codziennej nauki :-)
B
Barbara.m
Gość - Powyżej napisałam obliczenia oparte na innej interpretacji :D Myślałam, że chodzi o to, że potem licznik się zeruje i zaczyna się od nowa. Ale rzeczywiście, nieustanne dostawanie 50 monet miałoby większy sens. - 7 lat temu
Barbara.m - I faktycznie mobolizowałoby do dalszej nieprzerwanej nauki. Gdyby licznik miał się zerować to w sumie po otrzymaniu 50 punktów równie dobrze można zrobić dzień przerwy :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, pozwolę sobie wyjaśnić Wasze wątpliwości, jakie dotyczą systemu przyznawania monet za regularną naukę w naszym Serwisie.

Otóż, po pierwszych 5 kolejnych dniach nauki na naszej Platformie otrzymujecie Państwo 10 monet (w 5-tym dniu). Po kolejnych 5 dniach otrzymujemy już 12 monet (w 10-tym dniu), czyli mamy w sumie 22 monety. Logując się codziennie przez kolejne 5 dni, otrzymamy w 15-tym dniu 14 monet i mamy już w sumie 36 monet. W ten sposób bonus za regularną naukę zwiększa co każdych 5 dni aż do osiągnięcia granicznej ilości 50 monet za każde kolejne 5 dni nauki w eTutorze.

Przyznacie Państwo, że jest to bardzo motywujące, aby dojść do takiego etapu i dostawać potem za każde 5 dni nauki po 50 monet :-)
dawidturek
mlesniewska1 - Mnie by osobiście bardziej zmotywowało do nauki przywrócenie wielu bardzo przydatnych funkcjonalności serwisu zabranych nam w ostatnich miesiącach. https://www.etutor.pl/forum/thread/782727-Dlaczego_w_slowniku_Diki_nie_ma_teraz_linku_do_edycji_notatek_do_slowe.html?unread
Jeśli snackbar po wielu latach sprzedaży znakomitych kanapek z szynką nagle usunie z nich szynkę to wątpię czy znajdzie tyle samo klientów nawet jak do pięciu zakupionych będzie dodawał jedną gratis. No chyba, że zupełnie nowych i głodnych. Ale czy kanapka bez szynki jest równie smaczna jak z szynką?
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

proponuję dodać jeszcze punkty za zgłoszenie błędów w ćwiczeniach (niestety się zdarzają).
tamek
Barbara.m - I to by motywowało obie strony :-D Nas do uważnego wykonywania ćwiczeń a ekipę eTutora do szybkiego poprawiania błędów :-D Wszyscy by skorzystali. - 7 lat temu
Gość - Też o tym myślę od dawna, że zgłosiłam już takie mnóstwo błędów (które zostały poprawione), że należy mi się za to jakaś zniżka :P - 7 lat temu
tamek - chociaż eTutorowe monety... - 7 lat temu
KBPL - Również popieram ten pomysł. Każde zasadne zgłoszenie byłoby np. premiowane naliczeniem określonej sumy monet na konto. Suma ta mogłaby być zróżnicowana w zależności od wagi zgłoszonego błędu np. 50 (literówki), 100 (błędna kolejność), 200 monet (błąd językowy). Teraz wiele osób nawet jak zauważy jakiś błąd to i tak tego nie zgłasza, raz że im się nie chce, dwa że nic z tego i tak nie mają. Na takiej zmianie zyskałyby obie strony. Sam regularnie zgłaszam zauważone błędy, mniejsze czy większe. Płacę za serwis i dodatkowo jeszcze robię korektę za free. Tyle dobrze, że te zgłoszenia są szybko rozpatrywane i w mniej więcej 90% są uznane za słuszne i poprawiane. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
abmmichal - poza tym - jest jedną wszechstronną korzyść za zgłoszenie. poziom merytoryczny zespołu nauczycielskiej jest bardzo dobry. dużo się uczę pisząc zgłoszenia po angielsku i uzyskuję odpowiedzi po angielsku. osiągamy też to iż w moim zbiorze powtórek wszystko trzyma się kupy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jakkolwiek zgadzam się z Wami, Piotr i Mlesniewska, trochę męczące są już te skargi wszędzie, gdzie się da. Jest parę innych tematów, do których lepiej te uwagi pasują, po co więc powielać je w kolejnym, nie mającym ze sprawą większego związku?
futbolowa
piotr.grela - Akurat jak na złość parę dni temu dokupiłem abonament na Etutora na rok a tu taką niespodzianka. Dodawanie notatek do słówek z Diki był jedną z niewielu zalet Etutora. Gdyby Etutor był darmowy to nic bym nie mówił. Moje narzekanie się niedługo skończy, napisałem do Etutora emaila o zamknięcie mojego konta i zwrot pieniędzy. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

suuuper pomysł z nagrodami! Bardzo mi się to podoba! Mój mózg czuje się zmotywowany i zachęcony! I o to chodziło! Bo już nie potrafiłam znaleźć na siebie żadnego sposobu! Ani różnorodność (e-tutor to nie jedyna dla mnie metoda uczenia się), ani nowa książka po angielsku do poczytania, nie potrafiły mnie zachęcić do działania! Już mi pomysłów zabrakło! :D
Ale zabawa punktowa? Wyzwania? Moje wewnętrzne dziecko bardzo się cieszy i już nie mogę doczekać się jutrzejszego dnia! :D
T
tiani

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

pomysł super ale punkty za samo logowanie się to trochę bieda ;) przydałby się jakiś minimalny próg np. 10 powtórek
olasowa

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę o rozważenie wymiany monet na czasowy dostęp do kursu Business English.
Mogło by to być analogicznie jak dla Dirty English, ale np na krótszy okres.
kktm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pomysł bardzo dobrzy, ale faktycznie pięć lekcji to sporo, zwłaszcza dla osoby początkującej.
kasjca
futbolowa - Ale przecież nie trzeba robić pięciu lekcji, aby dostać monety :) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przy wyzwaniu 7 dni nauki z rzędu mógłby zostać wprowadzony status ostatniego wyzwania (wygrany/przegrany), bo obecnie np . wchodząc po 10 dniach od ostatniego zakładu nie mam możliwości sprawdzenia czy wygrałem czy przegrałem zakład. Można podejrzeć tylko historię punktów z 7 ostatnich dni.
mr_marco
mlesniewska1 - No ale na pasku oraz na ikonach z monetami masz liczbę określającą ilość dni z codziennym logowaniem. Więc widać od razu po każdym dniu a nie tylko po 7. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobry pomysł - dużo, dużo plusów tego rozwiązania. Bo to jest dobrze pomyślane motywacyjnie i zachęca do przedłużania statusu ucznia w szkole. Dostęp do nowego małego kursu też się liczy. Motywacja i kontynuacja to dwa filary uczenia się.

Dlatego wszyscy na tym wygrają - nauczyciele z Panią Olą na czele, pracownicy z Obsługi studentów z Panią Aleksandrą, pracownicy od opieki nad oprogramowaniem z Panem Dawidem - bo jest praca.

Zarząd mając więcej uczniów odniesie sukces.

Minusy - ich nie widzę - psychologia dla tych którym zmiany zakłócają proces uczenia. Sądzę jednak że więcej jest wśród nas tych, którym te zmiany pomagają.
abmmichal
Barbara.m - Mnie też po kilku dniach funkcjonowania realizacja się podoba :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zbieranie monet bardzo dopinguje a rzucone 7- dniowe wyzwanie jeszcze bardziej ;), może jeszcze jakiś "mały" kurs typu Dirty English ale w wersji niemieckiej - byłaby jeszcze większa motywacja żeby więcej zarabiać :))
ewaho

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Świetny motywator! Proponowałbym jeszcze dodać dodatkowe pkt za 100% wykon testów po każdej z lekcji :)
pjakubowski2

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nagrody to kwestia drugorzedna ale te monety z Etutora motywuja zwlaszcza moja zone, ktora wreszcie solidnie robi po 4 lekcje dziennie :-)
piotr.grela
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkowicy. Z uwagi na dużą popularność 7-dniowego Wyzwania w ramach Grywalizacji, przypominamy jeszcze raz zasady tego mechanizmu. Aby otrzymać monety za rzucone Wyzwanie należy spełnić określone warunki:
- Logować się na platformę przez wszystkie 7 dni trwania Wyzwania,
- Podczas trwania Wyzwania nie można używać "Powrotu do przeszłości" w celu załatania Day Streak,
- Ostatniego dnia Wyzwania należy otrzymać monety za wykonane lekcje lub powtórki.

Prosimy też o zwracanie uwagi na realizację powyższych warunków oraz przeglądanie Historii monet na swoim koncie.

Więcej informacji, wszelkie informacje na temat monet znajdziemy pod tym adresem: https://www.etutor.pl/help/coins-faq

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przede wszystkim chciałem podziękować za realizacje pomysłu "grywalizacji". Jak dla mnie jest to bardzo skuteczna forma motywacji dzięki której zacząłem osiągać lepsze wyniki i więcej czasu spędzać na etutor.pl, co z kolei przekłada się na stopień znajomości języka.

Nagrody jak nagrody, komuś mogą się spodobać - lub nie (jak dla mnie Dirty English jest niesamowity). Myślę, że sama możliwość otrzymywania fikcyjnych coin'ów za wykonaną pracę jest bardzo motywująca (wzrastająca liczba coin'ów działa!).
W każdym razie, raz jeszcze Dziękuję!
cytozol
abmmichal - Mnie te wirtualne coins też pomagają w uczeniu się. Są zabawne, generalnie dobrze pomyślane. Dzięki zachęcie niedługo zaglądnę do dirty English. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pytanie do Etutora :) czy możecie zdradzić o ile wzrosła aktywność użytkownikow odkąd wprowadziliście monety? U mnie jest to jakieś 700 procent normy :D jestem ciekawa jak to wygląda całościowo...
chinyere
karol.k - Ogólnie widać większą chęć do nauki, więc nie jesteś wyjątkiem ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przestało naliczać monety za powtórki specjalne tzn za trudne elementy które można było sobie powtórzyć po skończonych powtórkach.Czy u was też jest ten problem?
U
Ulver
Jamz - Potwierdzam mi też nie nalicza. - 7 lat temu
darkobo - Zgadza się,, u mnie to samo. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że monety nie były i nie są naliczane za powtórki specjalne. Pod uwagę przy naliczaniu monet brane są wyłącznie powtórki zaplanowane przez algorytm na dany dzień oraz te przerabiane pierwszy raz. Pozdrawiamy.
dawidturek
Ulver - Panie Dawidzie myli się Pan.Wystarczy wejść w raporty miesięczne by to sprawdzić.Na przykład 17 lutego wykonałem około 100 powtórek normalnych i około 190 powtórek specjalnych,czyli tych trudnych.
W historii naliczania monet za ten dzień dostałem równo 29 monet więc naliczania były za powtórki specjalne.
Nie można tego włączyć z powrotem,przecież te powtórki trudne są tak samo ważne, o ile nie ważniejsze od tych zwykłych.
- 7 lat temu
darkobo - Może nie było to intencją eututora, ale monety BYŁY naliczane za powtórki specjalne.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Panie Dawidzie, potwierdzam to co napisał Ulver - że się Pan myli.

Monety BYŁY naliczane za powtórki w ramach trudnych elementów. Ostatnio robiłam sporo takich powtórek bo po wyczerpaniu powtórek zaplanowanych na dany dzień i mając jeszcze czas przechodziłam do trudnych elementów i tych powtórek robiłam nawet więcej niż zwykłych chcąc utrwalić sobie słówka z którymi mam problemy.
B
Barbara.m
pkomarek1 - Potwierdzam to, co powiedziała Barbara.m: powtórki specjalne były naliczane, a dopiero kilka dni temu przestały być naliczane. Aż się właściwie zastanawiałem, czy się coś nie zmieniło w tym temacie... a okazuje się, że tak, i to jak zwykle "under cover". - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

W odniesieniu do Waszych ostatnich pytań i wątpliwości potwierdzamy, że na chwilę obecną naliczanie jakichkolwiek monet za powtórki specjalne jest wyłączone.

EDIT 16:35 24-02-2017

Zrobiliśmy burzę mózgów wśród programistów i metodyków. Doszliśmy do wniosku, że skoro dotychczas system zaliczał Użytkownikom monety za powtórki specjalne i jak widać po Waszym odzewie, raczej się to podobało Użytkownikom, to najsłuszniej będzie przywrócić w przyszłym tygodniu naliczanie monet za tego typu powtórki.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
KBPL - Monety za powtórki specjalne (Special repetitions) były naliczane od początku. Od bodajże trzech dni niestety już nie są. Moim zdaniem powinno być "tak jak było". Tak jak już wyżej ("Ulver") napisano: "te powtórki trudne są tak samo ważne, o ile nie ważniejsze od tych zwykłych". Zgadzam się z tym. Pytanie moje brzmi więc czy jest to chwilowa zmiana czy, niestety, już na stałe?! Jeśli nie ma jeszcze decyzji to też proszę o odpowiedź. - 7 lat temu
Barbara.m - Popieram 'KBPL' w kwesti przywrócenia naliczania monet za powtórki specjalne. Sama zaczęłam je wykonywać dopiero niedawno ale na pewno juz na stałe wejdą do listy moich aktywności na eTutorze. Również uważam, że są bardzo istotnym elementem procesu nauki wspierając naukę szczególnie tych wyrażeń z którymi mamy największy problem.. - 7 lat temu
Barbara.m - Wspaniała informacja. Dziękujemy za przywrócenie naliczania monet :-) Czekam z niecierpliwością do przyszłego tygodnia :-) - 7 lat temu
KBPL - Do usunięcia. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
KBPL - U mnie nadal (wtorek, 12.00) brak jest naliczania monet za powtórki specjalne. Tylko u mnie czy u wszystkich? - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Właśnie robiłam powtórki z trudnych elementów i doliczyły mi się monety - więc chyba ponownie zaczęło działać :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiem, jak wam, ale mnie się dzisiaj wieczorem przestały w ogóle naliczać coiny za powtórki, niezależnie czy je robię w normalnych, czy specjalnych powtórkach. Zarobiłem dzisiaj 31 coinów, więc żeby "wyrobić" dzienną normę, pozostaje mi jeszcze 9 do uzyskania. Obserwowałem przez kilkadziesiąt ostatnio zrobionych powtórek, czy coś się doliczy - a nic
pkomarek1
pkomarek1 - No, teraz już się ponownie normalne Powtórki naliczają... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zweryfikowaliśmy Pana historię monet i przerobionych powtórek w dniu wczorajszym - faktycznie, System zapomniał 9 monet i zamiast 40 przyznał Panu ich 31 za 433 powtórki. W dniu dzisiejszym System uzupełni Panu brakujące monety z wczoraj. W razie jakichkolwiek problemów z naliczaniem monet w przyszłości prosimy o kontakt pod adresem: [...]@etutor.pl. Pozdrawiamy.
dawidturek
pkomarek1 - Dziękuję za informację i reakcję. Odezwałem się tutaj na forum, a nie poprzez podanego przez Pana emaila, gdyż nie wiedziałem, czy jest to tylko mój przypadek, czy jednak też u kogoś innego wystąpił ten problem... - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

po przerobienia kursu. system praktycznie nie odlicza ponownegobprzerabiania lekcji. naliczanie 10 monet przy ciągłym przerobieniu lekcji ponownie wskazuje na realizację celów uczenia ( podstawowy system obliczania celôw przy powtórkach nie działa). ten wskaźnik pomocniczy postępów w nauce ułatwia mi powtarzanie materiału.

czyli nie przejmuję się resetowniem zielonych pasków ( one zostają zielone po przerobieniu kursu) a resetownie nie jest pełne. dlatego wyskakuje monety pokazują dzienne postępy.

chyba efekt uboczny ale dla mnie doprawdy przydatny. szczególnie w momentach kryzysu uczenia.
abmmichal
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za opinię - cieszy nas, że pojawienie się monet, zdobywanych za przerabiane lekcje i powtórki, tak bardzo motywuje naszych Użytkowników do nauki. Nawet wtedy, gdy po przerobieniu całego kursu odczuwają lekki kryzys związany z wysiłkiem włożonym w dotychczasową naukę. Z kolei jeżeli chodzi o zielone paski w celach nauki na stronie profilowej, to obrazują one nasze postępy z ostatnich 7 dni, w związku z tym każdego dnia mogą (ale nie muszą) wyglądać inaczej. Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jak to jest z naliczaniem monet za powtórki specjalne (special repetitions)? U mnie nadal to nie działa, a miało być przywrócone w tym tygodniu.
K
KBPL
karol.k - 5 minut temu zaktualizowaliśmy serwis - już wszystko powinno działać :) - 7 lat temu
Barbara.m - Właśnie robiłam powtórki z trudnych elementów i doliczyły mi się monety - więc chyba ponownie zaczęło działać :-) - 7 lat temu
KBPL - Sprawdziłem, wreszcie działa. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy, zgodnie z tym, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, przywróciliśmy naliczanie monet za powtórki specjalne. Gorąco zachęcamy do przerabiania ich oraz zdobywania kolejnych monet :) Pozdrawiamy.
dawidturek
Barbara.m - Super! Dziękujemy :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Właśnie wróciłem do etutora po dłuższej przerwie i wprowadzony system oceniam bardzo pozytywnie! Im więcej czynników motywujących, tym lepiej. To w końcu motywacja jest naszym głównym przeciwnikiem w nauce czegokolwiek.

A skoro już "grywalizujemy" serwis do nauki, to pomyślcie również o czymś w stylu "achevements" albo "trophies". Kto gra w gry na steamie czy PSNie, wie o czym mowa :) Dla laików - są to po prostu jednorazowe zadania to wykonania, za które dostajemy jakąś nagrodę (np 200 monet) plus punkt do licznika achievementów. Zadania mogłyby być różne, np za wykonanie 1000 powtórek, za rozwiązanie 100 krzyżówek, za poprawne rozwiązanie 500 obrazków itd itp. Dodatkowo pojedyńcze zadania mogą być wielopoziomowe np za wykonanie 1000 powtórek, 5000 powtórek, 10000 powtórek itd. Później w miarę zdobywania kolejnych osiągnieć aktualizałaby nam się odznaka przy profilu , np co 5 czy co 10 zdobytych osiągnieć. Możliwości jest naprawdę od groma.

Tak jak napisałem na wstępie - im więcej czynników motywujących - tym lepiej :) Pozdrawiam!
tralfaz
munk2 - Kolega zaproponował bardzo ciekawe rozwiązanie ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W związku z przebudową poziomu A1 (i mniejszymi zmianami w wybranych lekcjach na innych poziomach) proponuję przyznawać monety za przerobienie lekcji, które musimy przerobić bo obecnie ich poziom wykonania spadł z ponad 70% (czyli dostaliśmy wcześniej monety) na 2%, 3% czy 10%. To oznacza konieczność przerobienia większości materiału w takiej lekcji. Przydałaby się jakaś zachęta do tego. :-) W końcu to nie uzytkownicy wyzerowali sobie te lekcje :-)

Pozdrawiam
B
Barbara.m
pkomarek1 - Gorąco popieram.
Właśnie chwilę temu przerobiłem ponownie dwie całe lekcje z A1 i byłem zdziwiony, że nie naliczono mi monet, pomimo że poziom ich wykonania po zmianach spadł do kilka punktów procentowych, więc praktycznie przerabiałem te lekcje od nowa.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Dokładnie. Rozumiem ideę nie dawania monet za ponowne przerobienie TEJ SAMEJ lekcji w sytuacji, gdy użytkownik sam wyzerował wyniki nauki. Ale tutaj odbyło się to z intencji eTutora i w postach na forum jesteśmy zachęcani do ponownego przerobienia lekcji. Przydałaby się więc dodatkowa motywacja do tego. - 7 lat temu
Barbara.m - pkomarek1 - mnie przy ponownym przerobieniu dwóch czy trzech lekcji nawet w celach nauki na stronie głównej nie pokazało, że przerobiłam te lekcje na 70%. To w końcu był tam nowy materiał czy tylko wyzerowała się informacja przy tych ćwiczeniach, że już je wcześniej robiłam? Mam wrażenie, że troche przypadkowo to zadziałalo. - 7 lat temu
pkomarek1 - Tutaj się z Barbarą M trochę nie zgodzę. Uważam, że nawet wtedy, jeżeli użytkownik się zdecyduje ponownie przerobić lekcje, bo na przykład powtarza materiał, to należą mu się za to monety, bo wykonuje określony wysiłek i poświęca na to określony czas... :) - 7 lat temu
pkomarek1 - Barbara.M - w lekcjach, które ponownie przerabiałem (A1-1 i A1-2), był nowy materiał. Na przykład w lekcji A1-1 pierwotnie były tylko dwie podlekcje, a teraz są cztery, przyczym i te dwie pierwotne podlekcje zostały zmodyfikowane. Lekcja A1-2 miała i teraz też ma trzy podlekcje, natomiast materiał został zreorganizowany i poszerzony. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
leon_zawodowiec - U mnie zostały dodane monety za ponowne wykonanie lekcji - 7 lat temu
pkomarek1 - leon_zawodowiec - widocznie jesteś wyjątkowy :D
Ja teraz w celu sprawdzenia przerobiłem ponownie podlekcję 2 z lekcji A1-3. Miałem ją wcześniej zrobioną na 100%. Po ponownym wejściu mi wykonanie spadło do 30%, bez resetowania wyników. Przy czym z drugiej podlekcji miałem teraz wykonane nawet mniej niż 30%, bo jako wykonane był zaznaczony tylko zestaw 7 słówek "Kim jesteś?". Przerobiłem całą lekcję, włącznie z ćwiczeniami i dodaniem kilku zdań do Powtórek. A monety za przerobienie lekcji nie zostały mi doliczone...
PS: w razie czego, mam zrzuty ekranów
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - pkomarek1 - co do ponownego przerobienia lekcji na życzenie uzytkownika, to też moim zdaniem powinny być naliczane monety za wysiłek ale z drugiej strony mogę zrozumieć argumentację pracowników eTutor, że niektórzy mogą tego naduzywać byle zgromadzić więcej monet. Jednak jeśli to etutor wyzerował nam wyniki, to już podejście takie, że nie ma monet za przerobienie takiej lekcji jest moim zdaniem niewłaściwe. - 7 lat temu
Jamz - Prawdopodobnie u leona-zawodowca zostały dodane monety dlatego że wcześniej gdy robił te lekcje monet jeszcze nie było i teraz powtarzając-robiąc pierwszy raz tą lekcje zostały dodane. - 7 lat temu
Barbara.m - Tak, w niektórych tematach pojawiły się nowe lekcje (częściowo z materiału wyjętego z tych lekcji co były wcześniej). I w takich lekcjach "ruszonych" z których przeniesiono ćwiczenia gdzie indziej, to nawet w tych ćwiczeniach co zostały wynik mi się wyzerował (zostało zaliczenie tylko słówek i filmu). W niektórych lekcjach ćwiczenia zostały zreorganizowane co do ich umiejscowienia (a nie treści). U mnie nie wyzerowały sie TYLKO listy słówek i filmy. Zaliczenie wszytkich ćwiczeń, dialogów itd zostało wyzerowane dla poziomu A1. - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - A i u mnie dzisiaj zaliczenie poziomu dalej spadło... Przed zmianami miałam prawie 100%, wczoraj 34% a dzisiaj 14%. Aż boję sie co będzie dalej :-) - 7 lat temu
pkomarek1 - Barbara.m - jeżeli chodzi o nadużywanie, to już przecież jest limit 5 lekcji na dzień. A i z innych statystych można określić, czy użytkownik rzeczywiście ponownie przerabia lekcje, czy tylko klika, żeby sobie licznik nabić. Chociażby czas spędzony dziennie na etutorze. Będzie oczywiste, że jeżeli ma "zaliczonych" 5 lekcji przy jednoczesnym spędzeniu na platformie 5 minut, to jest to nabijanie licznika. Nie da się w pięć minut powtórnie przerobić, efektywnie, pięciu lekcji.
Według mojej skromnej oceny na powtórne przerobienie lekcji trzeba poświęcić minimalnie 10 minut, ale czasami, w przypadku bogatszej w materiał lub bardziej zaawansowanego tematu - sporo więcej.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
pkomarek1 - "Barbara.m - A i u mnie dzisiaj zaliczenie poziomu dalej spadło... Przed zmianami miałam prawie 100%, wczoraj 34% a dzisiaj 14%. Aż boję sie co będzie dalej :-) "

Zejdziemy do wartości minusowych...? :D
- 7 lat temu
Barbara.m - :-D może tak źle nie będzie.
Ja wiem i jestem za przyznawaniem monet za ponowne wykonanie lekcji. Ale ostatecznie jestem w stanie zrozumieć tłumaczenie i o to się kłócić z eTutorem nie będę. Mam sporo innych rzeczy na których mi bardziej zależy i na temat których dyskutuję :-D Jak choćby przyznawanie monet za wykonanie lekcji z poziomu A1 w obecnej sytuacji :-D
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
leon_zawodowiec -
@pkomarek1
>>leon_zawodowiec - widocznie jesteś wyjątkowy :D
Może coś w tym jest :P

@Jamz
>>Prawdopodobnie u leona-zawodowca zostały dodane monety dlatego że wcześniej gdy robił te lekcje monet jeszcze nie było i teraz powtarzając-robiąc pierwszy raz tą lekcje zostały dodane.
Masz rację, tak było...
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za wszelkie informacje nt. naliczania monet w nowych lekcjach. Przekazaliśmy sprawę naszym programistom, aby to zweryfikowali i w razie potwierdzenia usterki, wprowadzili niezbędne poprawki w algorytmie naliczającym monety.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A propos grywalizacji. Czy ktoś umie mi powiedzieć jak można dodać 12 553 słówek do powtórek w ciągu 7 dni? To wychodzi prawie 75 słówek na godzinę i to jeszcze jakby się w ogóle nie odchodziło od komputera!!! 7 dni bez spania, jedzenia i picia i masz co minutę ponad 1 słówko...
S
SmallM
SmallM - Dodatkową ciekawostką jest, że tego użytkownika nie ma ani w rankingu powtórek, ani w czasie nauki. - 7 lat temu
leon_zawodowiec - Włączasz słownik i jedziesz z koksem dodając wszystko jak leci ;p . Czas start! Prawdopodobnie jak się zepnę to uda mi się taką normę wyrobić w 6 dni :D .
Może jest jakaś opcja dodawania całych list słówek jednym kliknięciem... A może informatycy potrafią zdziałać cuda ;p . 'Hmm, a miała być taka realna ilość słówek...' - pomyślał programista
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
SmallM - Leon, gdybyś leciał z koksem, to miałbyś też czas, a na czasie użytkownika nie ma...
"pomyślał programista" :P ten żart Ci wyszedł :P a tak poważnie, oni są zbyt często oderwani od rzeczywistości i rzadko udaje im się urealnić algorytm: on sobie, a życie i użytkownik sobie :P
- 7 lat temu
leon_zawodowiec - Rozkręcam się, przypominam że masz do czynienia z zawodowcem :p - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,
w jaki sposób można wymienić monety na kod rabatowy na 30 dni abonamentu (było o tym wspomniane w pierwszy poście Pana Karola)?
F
federer
Barbara.m - Monety można wymienić na tydzień abonamentu albo 30 dni kursu Dirty English. Na zakłsdce "monety i nagrody" w sekcji "nagrody" druga opcja to "Tydzień abonamentu na każdy kurs, który posiadasz". Przy niej jest niebieski kwadrat "zapłać 2000 monet" - trzeba to wybrać. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki