Problem ze zliczaniem powtórek

6 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
W dniu dzisiejszym zliczanie powtórek zatrzymało mi się na poziomie "36 monet" - chciałem dociągnąć do maksymalnego poziomu 40 monet dzięki systemowi motywacyjnemu. Uznałem, że zrobię to za pomocą powtarzania trudnych słówek - czyli połączę przyjemne z pożytecznym. Wydaje mi się (chociaż pewny nie jestem), że podczas powtarzania tych trudnych elementów naliczyło mi jeszcze 1 czy 2 monety - jednak po tym czasie licznik już na 100% się zatrzymał.
Moje pytanie:
Czy powtarzanie trudnych elementów nie zalicza się do powtórek nagradzanych monetami?
Czy te powtórki zaliczają się do tych "nagradzanych" - i wystąpił jakiś błąd?
Bimbek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 10

Mam pytanie? Czy w tym samym dniu nie postawiłeś 50 monet w wyzwaniu? Ja miałem własnie taką blokadę (36 monet zaliczonych w powtórkach) w dniu , w którym rzuciłem wyzwanie. Nie byłem pewien więc czekałem na kolejną okazję by to zweryfikować.
antrim

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

Dziękujemy za informację ws. zliczania powtórek - sprawdziliśmy Waszą historię monet i potwierdzamy, że w przypadku:
- @Bimbek 19 marca powinno być 40 monet za 501 powtórek (341 normalnych i 160 specjalnych),
- @antrim 15 marca powinno być 40 monet za 476 powtórek (407 normalnych i 69 specjalnych).

W związku z tym dokonaliśmy korekty na Waszych kontach przyznając po 4 brakujące monety. Gdyby tego typu sytuacja kiedykolwiek się powtórzyła, wówczas prosimy o kontakt pod adresem: [...]@etutor.pl.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skoro system źle zlicza, to powinien problem być naprawiony systemowo, a nie indywidualnie dla poszczególnych osób.

[edit]
W ogóle sprawdziłem u siebie i powtórki specjalne mi się w ogóle nie zliczają do monet. Ścieżka:
Słówka/Powtórki specjalne/Trudne elementy angielskie/Ćwiczenie z obrazkami - dobieranie podpisów/

Specjalnie zrobiłem przed chwilą ponad 10 powtórek i kolejna moneta (11 dzisiaj) za powtórki mi się nie pojawiła w profilu.

[edit 2]
Potestowałem chwilę i widzę w opcji na profilu (Wykonane powtórki:/Powtórki specjalne:), że licznik ten zwieksza się tylko dla powtórek specjalnych, gdy wybiorę Tłumaczenie na angielski lub Tłumaczenie z angielskiego, nie w chwili wyboru drugiego wariantu z obrazkami. Dlaczego?
lkurylo
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Uprzejmie informuję, że nasz System każdego dnia liczy monety dla ponad pół miliona Użytkowników i takie sytuacje, jak ta poruszona w tym wątku, zdarzają się wyjątkowo sporadycznie. Dlatego też, zastosowanie miała tutaj indywidualna pomoc Użytkownikom w postaci zaliczenia brakujących monet.

Co do Powtórek Specjalnych to monety są zaliczane tylko za "Tłumaczenia na angielski" i "Tłumaczenia z angielskiego", ponieważ te dwa moduły działają na tej samej zasadzie co standardowe Powtórki. Natomiast, gdy w Powtórkach Specjalnych wybierzemy opcję "Ćwiczenia z obrazkami" to wówczas przenosi nas z działu Powtórek do Gier Językowych, które polegają na wielokrotnym powtarzaniu określonego zestawu słów, by jak najlepiej je utrwalić. Co się z tym wiąże, system nie odlicza wówczas żadnych powtórek ani nie przydziela za nie monet, ponieważ jest to ćwiczenie na bazie Gry Językowej.

Pozdrawiamy.
dawidturek
lkurylo - Jeżeli system coś źle liczy, to znaczy że błąd jest w skryptach liczących/braku warunków krańcowych, co jest do zdiagnozowania przez dział QA a następnie do poprawienia. Będąc programistą wiem o czym mówię.
A za wyjaśnienie zliczania powtórek specjalnych dziękuję.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ciekawa jestem ilu osobowe źle zliczaja się monety. Ja już kilkakrotnie zgłaszałem błąd i za każdym razem otrzymałam brakujące monety.
gosia369

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli teraz mamy zacząć ręcznie zliczać monety i sprawdzać czy system dobrze nam naliczył??? Bez sensu.
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Od momentu wprowadzenia Grywalizacji na początku stycznia, otrzymaliśmy zgłoszenia odnoszące się do źle zliczających się monet od 6 Użytkowników, podczas gdy nasz System codziennie zlicza monety dla ponad pół miliona Użytkowników naszej Platformy. W każdym zgłoszonym przypadku brakujące monety zostały natychmiast uzupełnione.

Zależy nam na prawidłowym działaniu systemu Grywalizacji, dlatego też skierowaliśmy tę sprawę do naszych programistów, którzy zbadają jej źródło i przygotują odpowiednie poprawki w skrypcie zliczającym.

Pozdrawiamy.
dawidturek
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
Barbara.m - No tak ale to że system źle zlicza zauważyły tylko te osoby, które "ręcznie" sprawdzały ile monet powinny mieć. Stąd tych 6 użytkowników. Ja na przykład tego nie sprawdzałam wierząc, że automat umie liczyć :-) To, że było 6 zgłoszeń nie świadczy o tym, że było tylko 6 błędów. Jeśli 6 osób zauważyło złe zliczanie to oznacza, że jest jakiś błąd systemowy występujący także u innych (którzy to zwyczajnie przeoczyli). - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
dawidturek - Nasi programiści pracują nad poprawką w skrypcie zliczającym, jednak już teraz możemy założyć, że ta niedogodność była sporadyczna. W ciągu ostatniego tygodnia testerzy wykonali kilka tysięcy prób, próbując zreprodukować wskazany błąd i nie natrafili ani razu na źle zliczone monety przez algorytm. Prace programistyczne w dalszym ciągu trwają, ponieważ zależy nam, aby monety były zliczane prawidłowo u wszystkich Użytkowników bez wyjątku. Pozdrawiamy. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jednak nie do końca to działa tak idealnie, w ciągu ostatnich trzech dni, raz nie zaliczył mi system trzech monet innym razem jednej. Nie zgłaszałem, ponieważ uważam że to jest symboliczne. To były u mnie na razie tylko te dwa przypadki.

Pozdrawiam.
sskorupski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy @sskorupski za informację ws. zliczania powtórek - sprawdziliśmy historię monet i potwierdzamy, że 24 marca powinno być 40 monet za 963 powtórki, a 28 marca 40 monet za 1202 powtórki. W związku z tym dokonaliśmy korekty na koncie przyznając 4 brakujące monety. Dodatkowo przekazaliśmy informację o tym zdarzeniu naszym programistom, którzy pracują nad poprawką w skrypcie zliczającym. Pozdrawiamy.
dawidturek
sskorupski - Dziękuję i mam nadzieję że nie będzie dalszych problemów. - 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam pytanie
Czy nie dałoby się zmienić sposobu prezentacji licznika uzyskanych monet w danym dniu? Byłoby łatwiej sprawdzić system. Zamiast +1 monety za powtórki, co jest trudno i niewygodnie zliczać - mam dośc dużą czcionkę ze względu na problemy ze wzrokiem co powoduje duuużo przewijania przy takiej prezentacji - po prostu wstawić licznik:
Monety za wykonane powtórki :
Monety za wykonane lekcje:
Monety za regularne logowanie:
Inne:

Byłoby o wiele przejrzyściej...
KateWBriget
Barbara.m - Popieram. Obecnie odpuszczam sprawdzanie czy system dobrze zliczył monety bo za dużo z tym roboty. - 6 lat temu
dawidturek - Dziękujemy za sugestię, przekażemy ją osobom decyzyjnym, aby miały ją na uwadze przy okazji kolejnych aktualizacji Serwisu w przyszłości. Pozdrawiamy. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki