Problem ze zliczaniem powtórek

6 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
W dniu dzisiejszym zliczanie powtórek zatrzymało mi się na poziomie "36 monet" - chciałem dociągnąć do maksymalnego poziomu 40 monet dzięki systemowi motywacyjnemu. Uznałem, że zrobię to za pomocą powtarzania trudnych słówek - czyli połączę przyjemne z pożytecznym. Wydaje mi się (chociaż pewny nie jestem), że podczas powtarzania tych trudnych elementów naliczyło mi jeszcze 1 czy 2 monety - jednak po tym czasie licznik już na 100% się zatrzymał.
Moje pytanie:
Czy powtarzanie trudnych elementów nie zalicza się do powtórek nagradzanych monetami?
Czy te powtórki zaliczają się do tych "nagradzanych" - i wystąpił jakiś błąd?
Bimbek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odpowiedzi: 10

Mam pytanie? Czy w tym samym dniu nie postawiłeś 50 monet w wyzwaniu? Ja miałem własnie taką blokadę (36 monet zaliczonych w powtórkach) w dniu , w którym rzuciłem wyzwanie. Nie byłem pewien więc czekałem na kolejną okazję by to zweryfikować.
antrim

Drodzy Użytkownicy,

Dziękujemy za informację ws. zliczania powtórek - sprawdziliśmy Waszą historię monet i potwierdzamy, że w przypadku:
- @Bimbek 19 marca powinno być 40 monet za 501 powtórek (341 normalnych i 160 specjalnych),
- @antrim 15 marca powinno być 40 monet za 476 powtórek (407 normalnych i 69 specjalnych).

W związku z tym dokonaliśmy korekty na Waszych kontach przyznając po 4 brakujące monety. Gdyby tego typu sytuacja kiedykolwiek się powtórzyła, wówczas prosimy o kontakt pod adresem: [...]@etutor.pl.

Pozdrawiamy.
dawidturek

Skoro system źle zlicza, to powinien problem być naprawiony systemowo, a nie indywidualnie dla poszczególnych osób.

[edit]
W ogóle sprawdziłem u siebie i powtórki specjalne mi się w ogóle nie zliczają do monet. Ścieżka:
Słówka/Powtórki specjalne/Trudne elementy angielskie/Ćwiczenie z obrazkami - dobieranie podpisów/

Specjalnie zrobiłem przed chwilą ponad 10 powtórek i kolejna moneta (11 dzisiaj) za powtórki mi się nie pojawiła w profilu.

[edit 2]
Potestowałem chwilę i widzę w opcji na profilu (Wykonane powtórki:/Powtórki specjalne:), że licznik ten zwieksza się tylko dla powtórek specjalnych, gdy wybiorę Tłumaczenie na angielski lub Tłumaczenie z angielskiego, nie w chwili wyboru drugiego wariantu z obrazkami. Dlaczego?
lkurylo
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Uprzejmie informuję, że nasz System każdego dnia liczy monety dla ponad pół miliona Użytkowników i takie sytuacje, jak ta poruszona w tym wątku, zdarzają się wyjątkowo sporadycznie. Dlatego też, zastosowanie miała tutaj indywidualna pomoc Użytkownikom w postaci zaliczenia brakujących monet.

Co do Powtórek Specjalnych to monety są zaliczane tylko za "Tłumaczenia na angielski" i "Tłumaczenia z angielskiego", ponieważ te dwa moduły działają na tej samej zasadzie co standardowe Powtórki. Natomiast, gdy w Powtórkach Specjalnych wybierzemy opcję "Ćwiczenia z obrazkami" to wówczas przenosi nas z działu Powtórek do Gier Językowych, które polegają na wielokrotnym powtarzaniu określonego zestawu słów, by jak najlepiej je utrwalić. Co się z tym wiąże, system nie odlicza wówczas żadnych powtórek ani nie przydziela za nie monet, ponieważ jest to ćwiczenie na bazie Gry Językowej.

Pozdrawiamy.
dawidturek
lkurylo - Jeżeli system coś źle liczy, to znaczy że błąd jest w skryptach liczących/braku warunków krańcowych, co jest do zdiagnozowania przez dział QA a następnie do poprawienia. Będąc programistą wiem o czym mówię.
A za wyjaśnienie zliczania powtórek specjalnych dziękuję.
- 6 lat temu

ciekawa jestem ilu osobowe źle zliczaja się monety. Ja już kilkakrotnie zgłaszałem błąd i za każdym razem otrzymałam brakujące monety.
gosia369

Czyli teraz mamy zacząć ręcznie zliczać monety i sprawdzać czy system dobrze nam naliczył??? Bez sensu.
Barbara.m

Od momentu wprowadzenia Grywalizacji na początku stycznia, otrzymaliśmy zgłoszenia odnoszące się do źle zliczających się monet od 6 Użytkowników, podczas gdy nasz System codziennie zlicza monety dla ponad pół miliona Użytkowników naszej Platformy. W każdym zgłoszonym przypadku brakujące monety zostały natychmiast uzupełnione.

Zależy nam na prawidłowym działaniu systemu Grywalizacji, dlatego też skierowaliśmy tę sprawę do naszych programistów, którzy zbadają jej źródło i przygotują odpowiednie poprawki w skrypcie zliczającym.

Pozdrawiamy.
dawidturek
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu
Barbara.m - No tak ale to że system źle zlicza zauważyły tylko te osoby, które "ręcznie" sprawdzały ile monet powinny mieć. Stąd tych 6 użytkowników. Ja na przykład tego nie sprawdzałam wierząc, że automat umie liczyć :-) To, że było 6 zgłoszeń nie świadczy o tym, że było tylko 6 błędów. Jeśli 6 osób zauważyło złe zliczanie to oznacza, że jest jakiś błąd systemowy występujący także u innych (którzy to zwyczajnie przeoczyli). - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu
dawidturek - Nasi programiści pracują nad poprawką w skrypcie zliczającym, jednak już teraz możemy założyć, że ta niedogodność była sporadyczna. W ciągu ostatniego tygodnia testerzy wykonali kilka tysięcy prób, próbując zreprodukować wskazany błąd i nie natrafili ani razu na źle zliczone monety przez algorytm. Prace programistyczne w dalszym ciągu trwają, ponieważ zależy nam, aby monety były zliczane prawidłowo u wszystkich Użytkowników bez wyjątku. Pozdrawiamy. - 6 lat temu zmieniany: 6 lat temu

Jednak nie do końca to działa tak idealnie, w ciągu ostatnich trzech dni, raz nie zaliczył mi system trzech monet innym razem jednej. Nie zgłaszałem, ponieważ uważam że to jest symboliczne. To były u mnie na razie tylko te dwa przypadki.

Pozdrawiam.
sskorupski

Dziękujemy @sskorupski za informację ws. zliczania powtórek - sprawdziliśmy historię monet i potwierdzamy, że 24 marca powinno być 40 monet za 963 powtórki, a 28 marca 40 monet za 1202 powtórki. W związku z tym dokonaliśmy korekty na koncie przyznając 4 brakujące monety. Dodatkowo przekazaliśmy informację o tym zdarzeniu naszym programistom, którzy pracują nad poprawką w skrypcie zliczającym. Pozdrawiamy.
dawidturek
sskorupski - Dziękuję i mam nadzieję że nie będzie dalszych problemów. - 6 lat temu

Mam pytanie
Czy nie dałoby się zmienić sposobu prezentacji licznika uzyskanych monet w danym dniu? Byłoby łatwiej sprawdzić system. Zamiast +1 monety za powtórki, co jest trudno i niewygodnie zliczać - mam dośc dużą czcionkę ze względu na problemy ze wzrokiem co powoduje duuużo przewijania przy takiej prezentacji - po prostu wstawić licznik:
Monety za wykonane powtórki :
Monety za wykonane lekcje:
Monety za regularne logowanie:
Inne:

Byłoby o wiele przejrzyściej...
KateWBriget
Barbara.m - Popieram. Obecnie odpuszczam sprawdzanie czy system dobrze zliczył monety bo za dużo z tym roboty. - 6 lat temu
dawidturek - Dziękujemy za sugestię, przekażemy ją osobom decyzyjnym, aby miały ją na uwadze przy okazji kolejnych aktualizacji Serwisu w przyszłości. Pozdrawiamy. - 5 lat temu