ZALOGUJ SIĘ

Oglądanie filmów po angielsku z angielskimi napisami

zmodyfikowany: 8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Czesc. Zastanawiam się czy oglądanie filmów z angielskimi napisami pomaga w nauce angielskiego? Słyszałem różne opinie.Na ten moment mój angielski nie jest na jakimś wysokim poziomie,ale bajki czy seriale z napisami jestem w stopniu przeciętnym zrozumieć. Czy warto korzystać z tej metody? Z jednej strony człowiek poznaje akcent i osłuchuje się z angielskim,ale z drugim trzeba siedzieć ze słownikiem i nie wiem czy to coś da.Co wy o tym myślicie?
S
szakal555

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Super sprawa...
Wydaje mi się że najbardziej pomoże ci oglądanie najpierw bez napisów i rozpisanie jakiejś scenki z filmu, ale tak na serio, słowo w słowo po angielsku. Jak jakiegoś słówka nie rozumiesz to robisz poziomą krechę i lecisz dalej.
Następnie włączasz napisy i tu następuje skonfrontowanie oryginału z twoim tłumaczeniem.
Ja się tak uczyłem i uwierz mi, czasami oczy i uszy będziesz przecierał ze zdziwienia, że byłeś na 100% pewny że np. słyszałeś "death" a potem okazało się że to "deaf" :-)))
Po kilku takich ciężkich sesjach zobaczysz jak zaczynasz się osłuchiwać z językiem i popełniać coraz mniej błędów. Będziesz miał satysfakcję i zapał do dalszej nauki, bo będziesz widział wyniki.
Ja polecam...
H
halkins
8 lat temuzmieniany: 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Polecam kanał na youtube bookboxinc, oni mają bajki z każdego prawie języka i można się osłuchać z angielskim, francuskim, niderlandzkim, hiszpańskim itd...

https://www.youtube.com/watch?v=2iOlM9XdOYo Tutaj jedna bajka po angielsku, można sobie wejść na kanał i poszukać innych angielskich.
Pozdrawiam
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oglądanie filmów w oryginale jest super. Sporo można się domyśleć z kontekstu. Ja często oglądam w taki sposób filmy (często też bez napisów), które juz kiedyś widziałam po polsku i stąd mniej więcej wiem czego sie spodziewać.
Czasami cofam aby ponownie posłuchać jakiegoś fragmentu albo przełączam na chwilę na wersję polskojęzyczną jeśli czegoś kompletnie nie łapię, ale często ignoruję to, że czegoś tam nie zrozumiałam. Bieganie i sprawdzanie słówek w słowniku jest zdecydowanie nie dla mnie, bo zaczyna mnie takie oglądanie męczyć. :-)

Polecam też programy popularnonaukowe. Najlepsze są takie z narracją lektora. Przeważnie lektor mówi wtedy wolniej, spokojniej i w sposób bardziej zrozumiały.

Ważne, aby wybrać coś co Cię interesuje. Oglądanie czegoś na siłę, "dla angielskiego" się nie sprawdzi.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie warto. Sam stosuję i wydaje mi się, że to najlepsza metoda jaka istnieje :)
Makiatto

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki