ZALOGUJ SIĘ

Dobre strony do ćwiczenia słuchania

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Witam,
Jeśli ktoś zna jakieś fajne stronki gdzie bym mógł poćwiczyć słuchanie to byłbym wdzięczny gdyby ktoś takie mi podał :)
K
Kacper1506
gebi - Polecam stronę: https://spotlightenglish.com/
Zawiera podcasty na różne, ciekawe tematy. Nie wiem jaki jest poziom Twojego języka, ale audycje z tej strony nagrywane są w nieśpiesznym tempie i z wyraźną wymową.
Korzystałem z niej intensywnie, kiedy internet nie był jeszcze tak szeroko dostępny i można było pobrać z niej wszystkie nagrane audycje jako MP3, więc można ich było słuchać w czasie drogi do szkoły/pracy z telefonu czy odtwarzacza MP3.

Inną dobrą stroną jest:
https://learningenglish.voanews.com/programs/radio

Jeśli korzystasz głównie z komputera stacjonarnego, to ta strona również zawiera pełen tekst nagrania, więc możesz na bieżąco śledzić tekst jeśli nie rozumiesz wymowy.
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Hi, klikasz na "Gry językowe" a potem na podcasty! > https://www.diki.pl/podcasts
jerzy_pozoga
Kacper1506 - Wiem o tym, ale mam z tym taki problem, że czasami nie chce się załadować nagranie i nie ma żadnego tekstu, w który bym mógł zajrzeć po takim przesłuchaniu i sprawdzić czy wszystko dobrze zrozumiałem. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podcasty na Youtube z napisami a jeszcze lepiej z programem nakładką LingoTube.
Każdy człowiek ma inne zainteresowania, więcej czasu spędzamy na tym co nas interesuje...
Ja od pewnego czasu jestem zainteresowany AI (Artificial Intelligence), GPT-3, GPT-4...
piotr.grela
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
Foxymf - Piotr - ten LingoTube jest świetny, dzięki za kolejną, fajną pomoc do nauki!!!
Dodam też, że można zainstalować tę aplikację na zwykłym Windowsie (jako emulacja Androida) - wszystko jest jasno opisane tutaj: https://appsforwindowspc.com/download-lingotube-for-pc-windows/ .
Ja najczęściej używam jednak komputera stacjonarnego i dlatego dla mnie możliwość korzystania z lingotube na stacjonarce jest bardzo istotna.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu
piotr.grela - Foxymf - cieszę się, że mogłem pomóc. Powodzenia. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Piotr a bawisz się też w programowanie AI?
F
Foxymf
piotr.grela - A to takie moje zainteresowanie, zięć jest informatykiem, muszę mieć temat aby z nim rozmawiać :-)
Czasami próbuję trochę porozmawiać sobie z Google ale jest to słaba konwersacja.
Może Siri lub Alexa jest lepsza...

Czekam na powstanie jakiegoś inteligentnego programu AI do rozmowy po angielsku.
Gdzieś coś wczoraj słyszałem, że polscy informatycy stworzyli lepszy program od Google...
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli ktoś chce używać LingoTube to jeszcze jedna uwaga - w razie słabej jakości odtwarzanego materiału trzeba przejść do ustawień i wybrać lepszą rozdzielczość. Ja miałem taki problem z tutorialami dotyczącymi programowania, gdzie prezentowany jest kod - nic nie było widać. Pomogło zwiększenie rozdzielczości.
F
Foxymf

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może to nie stronka, ale bardzo polecam oglądanie filmów po angielsku z angielskimi napisami. Wtedy możemy osłuchać się z wymową danych wyrazów i przy okazji nauczyć używać ich w "życiowych" sytuacjach. ;)
I super też jest posłuchać tedx i ich ted-talks. Poruszają rożne tematy w formie krótkich filmików, a można przysłuchać się różnym akcentom i nauczyć czegoś nowego.
N
nikolettaa
piotr.grela - Jak lubisz Tedx to dobrze jest ćwiczyć wymowę, powtarzać Shadowing również za pomocą programu Woodpecker, LingoTube... - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja tez mocno polecam podcasty na yt, plus oglądanie No. „friends” po angielsku, tłumaczenie od razu słówek, których się nie rozumie, częstsze słuchanie języka angielskiego, np. W drodze do pracy, szkoły, żeby się przyzwyczaić.
Są tez fajne aplikacje do słuchania książek po angielsku, mega polecam.
A
Ania543
piotr.grela - Do nauki amerykańskiej wersji angielskiego serial Friends jest super.

Ja oglądam BBC serial EastEnders z napisami podczas tego oglądania powtarzam na głos dialogi, gdy napotkam ciekawy zwrot robię screena i gdy mam czas dodaje je do powtórek na Etutorze.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki