ZALOGUJ SIĘ

Prezentacja po angielsku - brak pomysłu na temat i obawy przed wystąpieniem.

9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witajcie,

mam taki problem, że niedługo muszę przygotować na angielski (na studia) prezentację na "dowolny" temat (najlepiej coś technicznego, np: jak działa internet, z czego jest zbudowany komputer, jak coś się buduje itp.)
Zajęcia są na poziomie B2. Prezentacja ma trwać około 5-6 minut, więc nie jest to jakoś specjalnie dużo czasu.

Mój problem jest taki, że z angielskim dawno nie miałem do czynienia (a co gorsza nigdy nie byłem w nim jakiś dobry), teraz bardzo się stresuję, że sobie nie poradzę, ponieważ całą prezentację trzeba MÓWIĆ, a nie czytać, a mowa zawsze najbardziej mnie stresowała...

Nie mam też kompletnie pomysłu na temat - muszę znaleźć jakiś artykuł "naukowy" na 1-1,5 strony i na jego podstawie zrobić te slajdy.
Nie mam pojęcia gdzie takich rzeczy szukać. Może macie jakieś pomysły i możecie mi podpowiedzieć jakiś temat, bądź stronę, gdzie znajdę takie rzeczy?

Pozdrawiam
X
xkrystekx

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

jacek811

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest tez taki program - jak to jest zrobione. Mozna sie zainspirowac, inni uczestnicy kursu dowiedza sie cos ciekawego. A takie tematy jak dzialanie internetu, komputera sa strasznie wyswiechtane. I moze sie okazac ze kilka osob bedzie mialo na ten temat prezentacje.
Tak mi sie przynajmiej wydaje :)
W oryginalnej wersji program jest po angielsku, pewnie mozna to na necie znalezc.
Martulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dobrze jest zapisać sobie wcześniej prezentację na kartce i nauczyć się jej na pamięć (albo przynajmniej mieć ją częściowo w głowie). 5-6 minut to nie dużo, zresztą podczas samego zapisywania można się już wiele nauczyć. Na pewno będziesz mógł mieć podczas prezentacji swoją notatkę i w razie potrzeby będziesz na nią zerkał, to dużo ułatwi. Ja tak zawsze robię i prezentacje wychodzą dobrze. Poza tym skoro piszesz, że mówienie po angielsku sprawia Ci problem, to czas to zmienić- znajdź sobie kogoś z kim będziesz mógł prowadzić rozmowy, a pozbędziesz się tego problemu.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzięki za wszystkie rady i wskazówki.
W weekend zabieram się za robienie prezentacji ;)
X
xkrystekx

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki