ZALOGUJ SIĘ

Notatki po polsku

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Odnoszę wrażenie, że mało osób zagląda do działu z sugestiami, a naprawdę warto. Chciałbym nagłośnić kwestię notatek wyłącznie po angielsku. Kilka osób mnie poparło, więc chyba nie jestem jakimś kompletnym dziwakiem.

Może ktoś chciałby jeszcze mieć możliwość wyboru? W końcu to płatny kurs i powinien być przyjazny użytkownikom. Przyznam, że argumentacja Etutora rozłożyła mnie na łopatki. Niestety nie siłą merytorycznych argumentów.

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/256209-Wszystko_po_polsku.html/suggestions-filter/STATUS_REJECTED
Otus
ipon - A Tutor milczy jak zaklęty. - 11 lat temu
barwa.jesienna -
Do "głosującego na Ipon":

I co, nie doczytała Ipon całego forum, nie otworzyła linku, nie jest na bieżąco.

Małe nieporozumienie, wystarczyłoby poinformować koleżankę, że Tutor odpowiada codziennie we wskazanym wątku. Trzeba zaraz walić pałką czyli minusem po głowie?
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Jaka pałka jaki minus po głowie?Chyba emocje Cię nieco poniosły a jeśli już wkładasz mi takie narzędzia w ręce to masz na to niezbite dowody.Otus od paru dni prosi o pewną funkcję i Tutor pomimo,że prośbę tę popierają inni użytkownicy milczy.Podtrzymuje swoją dotychczasową decyzję.Moje zdanie tyczyło właśnie tego,że pomimo wielu próśb nie można wpłynąć na zmianę dość dziwnej decyzji.Wielokrotnie Tutor podkreślał,że wszystko co robi to robi z myślą GLOWNIE O POCZATKUJACYCH UZYTKOWNIKACH.Otus , może jednak Twoja prośba doczeka sie pomyślnego rozwiązania.Trzymam kciuki(ani pałki,ani minusa). - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
futbolowa - Ipon, barwa.jesienna odniosła się do kogoś, kto dał Ci minusa za powyższą wypowiedź [a nie do Ciebie!] i tłumaczy, że w dziale z sugestiami Tutor przestał milczeć na temat prośby Otusa. - 11 lat temu
ipon - Dzięki Futbolowa faktycznie ,że nie przeanalizowałam dokładnie.Barwo jesienna przepraszam,że tak nieładnie odczytałam tak ładny Twoj wpis.Przepraszam jeszcze raz.Ta pałka i minus sprawiły,że zupełnie się rozkojarzyłam pod wpływem emocji. - 11 lat temu
ipon - Tutorze Drogi prosiłam swojego czasu o przywrócenie starej formuły obrazków.Odpowiedziałeś,że dbacie o początkujących Użytkowników i tak obrazki zostały w nowej wersji.Ok ale bądż Tutorze konsekwentny dbasz czy nie?Dlaczego Otus liczy glosy na plus?Czy np.100 plusow coś tu zmieni?Jesteś niekonsekwentny i wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie.Czyż dewizą Tutora nie jest idea Nasz Uczeń Nasz Pan?Otus sorry mogłam dać tylko jednego plusika ale jest coś poważniejszego na rzeczy. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 11

W pełni popieram. Notatki w języku polskim powinny być zamieszczane na każdym poziomie nauki. Jest to szczególnie ważne dla osób początkujących. Bo co mi z tego, że mogę otworzyć poziom C, a kilka razy już to robiłam. Niby jest dostęp do wszystkich poziomów, a jakby go nie było. Pozdrawiam
A
anialew
Ewelina79 - Ale dla osób początkujących są notatki po polsku, tylko od poziomu C1 nie ma. - 11 lat temu
anialew - Tak, tylko że chodzi właśnie o notatki w języku polskim na wyżym poziomie. Pozdrawiam - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dokładnie tak. Dodatkowo zachęcam inne zainteresowane osoby osoby do pisania komentarzy. Samymi plusami nie przekonamy Etutora.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że mój pomysł poparło 17 osób (łącznie ze mną będzie 18 :)), a plusów jest 14. Ja także jestem od jakiegoś czasu minusowany. Osoby, który dają minusy pewnie świetnie znają angielski i dla nich to żaden problem, ale co Wam przeszkadza, że ja będę czytał notkę po polsku? Wy możecie sobie czytać dalej po angielsku.

Ponadto proszę proszę o poparcie osób z poziomu C. Dla Was to żadna różnica, a dla osób, które słabiej znają angielski to duże udogodnienie.

Podkreślam: NIE CHCĘ LIKWIDACJI NOTATEK W WERSJI ANGIELSKIEJ. ZALEŻY MI WYŁĄCZNIE NA MOŻLIWOŚCI WYBORU.
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja też nie rozumiem, komu przeszkadzała notatka gramatyczna po polsku? Ona jest potrzebna dla samego upewnienia się, że wszystko dobrze zrozumiałam. Zawsze zaczynam czytać notatki po angielsku, potem dla sprawdzenia po polsku. Muszę się przyznać, że nie raz zdarzyło mi się zrozumieć ją(notatkę po angielsku) niestety opacznie. Niektóre zagadnienia są bardzo zawiłe, szczególnie te, które nie mają odpowiednika w naszej gramatyce. To, że nie spełniam wymogów poziomu C2 nie powinno mnie pozbawiać możliwości przeczytania informacji na interesujący mnie temat. Opłacony pakiet obejmuje wszystkie poziomy. Możliwość wyboru języka jest idealnym rozwiązaniem.
Nie jesteś dziwakiem. Jest nas 14! Trochę mało jak na tyle tysięcy etutorowiczów. Ale... nie traćmy nadziei.
dania57
Otus - Już 25. :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Robię dokładnie jak Ty. Najpierw po angielsku i tylko gdy czegoś nie jestem całkowicie pewien sprawdzam to po polsku. Wiem, że na poz.C już pewnie trzeba być wszystkiego pewnym, ale ja czasem muszę poznać jakieś zagadnienie gramatyczne z C mimo, że wciąż tkwię w poz.B. Od kilku mies. jest to nieco utrudnione, choć wpłat wielu dokonało trochę na innych warunkach (notki polskie były wszędzie). Zatem niech minusujący się nie dziwią - zmiana nie jest do końca w porządku, mimo że argumenty rozumiem, nie zgadzam się z nimi w pełni. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
barwa.jesienna - Etutorowiczów są tysiące, a niewielu poparło sugestię pewnie dlatego, że można zagłosować na plus dopiero, gdy ma się 15 punktów (zdaje się, że na minus trzeba mieć jeszcze więcej).
Gramatyka to ten element mojej nauki, któremu poświęcam najmniej uwagi. Nie wychylam się poza mój poziom, a jednak przekonaliście mnie - lecę zagłosować.
- 11 lat temu
Otus - Nawet nie wiedziałem, że są takie ograniczenia. Kiedyś chyba tak nie było, albo moja pamięć jest w gorszym stanie niż myślałem. :) - 11 lat temu
knorwid - 15 by plusować, 100 by minusować. https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/faq/#reputation
Barwo jesienna - też staram się nie 'wychylać', czasem po prostu muszę :/ Pozdrowienia! ;)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Otus - Czytałem to kiedyś, ale dzięki za przypomnienie. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pojawiają się nowe osoby, które popierają pomysł. Etutorze, przemyśl sprawę jeszcze raz i nie staraj się nas uszczęśliwiać na siłę. Przecież notaki były już wcześniej po polsku. W temacie przytoczyłem kolejne argumenty.

Osoby, które nie mogą postawić plusa zachęcam do poparcia poprzez komentarz.


A osoba, która ciągle mnie minusuje mogłaby mieć przynajmniej odrobinę odwagi, by napisać, co jej się nie podoba w tym pomyśle. Chyba że stawia minusy z nudów. Wtedy nie musi. :)
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jako że sama zakładałam podobny wątek to też chciała bym sie tu wypowiedzieć ponieważ całkowicie popieram i mówię absolutne 'tak' przywróceniu tłumaczenia gramatyki angielskiej także w języku polskim na poziomie C1/2.

E-tutor mówi że swoją przygodę z ich portalem po wykupieniu kursu możemy rozpocząć od tej lekcji czy lekcji gramatyki od której mamy ochotę. Nieważne że ktoś nie ma w ogóle pojęcia o języku- to jest każdego indywidualna sprawa. Nawet od poziomu C1/2. Jednak nie jest to prawdą, ponieważ jeśli ktoś akurat zechce zaczynać od C1- co teoretycznie jest możliwe (być może chce przerobić najpierw gramatykę z tego trudniejszego poziomu)- to wtedy klops, ponieważ nie zastanie tam notatek gramatycznych napisanych po polsku. Poza tym, załóżmy że ktoś zacznie przerabiać kurs od początku ale w międzyczasie zechce zaglądać też do gramatyki z wyższego poziomu aby sobie ją powoli przyswajać, i co? Też klops ponieważ nie zastanie tam gramatyki wytłumaczonej po polsku.
Jest wiele powodów dla których osoby wykupujące kurs będą chciały zaglądać do gramatyki z wyższego poziomu - a nie znające przecież jeszcze języka. Naprawdę. A przy takim postawieniu sprawy nie będą miały takiej możliwości. A dlaczego osobom wykupującym kurs i nie mającym jeszcze obeznania z językiem zabiera się tę możliwość, możliwość rozumienia gramatyki z wyższego poziomu? Ludzie mają różne upodobania.
Uniemożliwiając dostęp do gramatyki z poziomu C1/2 wytłumaczonej w języku polskim e-tutor tym samym mówi: tylko osoby z już zaawansowanym angielskim będą miały dostęp do gramatyki z wyższego poziomu.
Pozdrawiam.
E
efogt
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Popieram całkowicie pomysł z polskimi notatkami na wszystkich poziomach.
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A ja wszem i wobec obiecuję, że jeżeli pojawią się polskie notatki gramatyczne na poziomie C to nie będę z nich korzystał i nie skrzywię metodycznie mojego podejścia do języka angielskiego :)))) , o co ETutor się pewnie obawia. :)))

A tak na poważnie, metodyka to nie jest nauka ścisła i szuka optymalnych rozwiązań dla większości, a nie dla wszystkich. W innym przypadku Albert Einstein miałby w szkole same najlepsze oceny. Niestety geniuszowi przeszkadzała właśnie metodyka, która w szkole wszystkich traktuje jednakowo. To jest właśnie industrialne podejście do kształcenia ludzi; system który dla mnie jest XIX wiecznym archaizmem, który przetrwał ponad 100 lat i nadal ma się jak widać dobrze. Jak znajdę chwilę to napiszę coś na ten temat w oddzielnym wątku.
piter_c

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zapewne część nowych użytkowników nie wie, że całkiem niedawno poziom B także był wyłącznie po angielsku. Dopiero interwencji na forum kilku użytkowników poskutkowało dodaniem notek po polsku. Nie zdziwiłbym się jeśli Etutor powróciłby kiedyś do tego pomysłu (a może nawet rozszerzył na poziom A, to byłby dopiero elitarny kurs) w pogoni za mitycznym poziomem. Co tam błędy w notkach. Ważne, że są po angielsku.

Nie wahaj się użytkowniku. Tobie notki po polsku nie zaszkodzą, a wielu mogą pomóc.
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No cóż, a może w przyszłości etutor podzieli nas - tu zgromadzonych na poziomy. No, bo skoro wiedzę dzieli to i nas też może... (nie mówię o podziale na poziomy, tylko o dzieleniu dostępu do wiedzy). Taka refleksja mi się nasunęła. Mam jednak nadzieję, że tak się nigdy nie stanie. Pozdrawiam
A
anialew

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

"Zapisując się na kurs eTutor angielski, otrzymujesz dostęp do lekcji na wszystkich poziomach - od początkującego do zaawansowanego".

To jak jest w końcu z tym dostępem? Bo ja zostałem odcięty od poziomu C.

https://www.etutor.pl/kursy-angielskiego/
Otus
anialew - Tak, Otus o to właśnie walczymy i mam nadzieję, że z pomocą innych nam się uda. Pozdrawiam bardzo - 11 lat temu
ipon - Ja też zostałam odcięta .Ciekawe czy te posty mają jakikolwiek sens?Oby to nie była tylko czcza gadanina.Nasze argumenty są bardzo logiczne ciekawe tylko dlaczego nie trafiają do adresata? - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wchodzę od paru dni na ten poziom C1 gramatyka i muszę Ci powiedzieć Otus, żadnych niespodzianek ,jakbyś czytał po polsku.Wszystko jest tak jasno wytłumaczone a jak zdarzy się potknięcie Diki pod ręką.Korzystam z Oxford słownika tam sporadycznie jest dodawany komentarz po polsku ale tłumaczenie angielskie jest tak jasne, ze czujesz się dumny,że język znasz na tyle ,że możesz zrozumieć.Ja zrozumiałam Tutora nic łatwiejszego czytaj notatki po angielsku i wzbogacaj Swoją wiedzę.Teraz dotarło do mnie przesłanie Tutora.
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki