ZALOGUJ SIĘ

Prosimy o pomoc w projektowaniu zmian w dziale Forum i Pytań Językowych!

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Drodzy Użytkownicy,

staramy się cały czas rozwijać serwis i wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Dlatego też, zgodnie z otrzymanymi od Was sugestiami, postanowiliśmy przeprowadzić "remont" działu Forum i Pytań Językowych.

Staraliśmy się uprościć funkcje filtrowania wątków i umożliwić wygodniejsze poruszanie się między nimi, abyście szybciej mogli dotrzeć do interesujących Was informacji.
Obecne zmiany na Forum mają charakter przejściowy - stanowią szkic naszego pomysłu. Szkic ten zostanie dopracowany przez grafików, a wygląd całego działu zostanie poddany intensywnemu "liftingowi".

Zanim jednak oddamy projekt w ręce grafików, chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jego doszlifowaniu. Cenimy sobie Wasze zdanie i chcielibyśmy wiedzieć, że proponowane przez nas zmiany rzeczywiście zwiększą wygodę użytkowania działu.

Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi oraz sugestie - co Wam się podoba, co nie. Jakie dodatkowe zmiany chcielibyście zobaczyć?
Wszystkie uwagi dokładnie przeanalizujemy i postaramy się wdrożyć najciekawsze z nich.
Kolejne zmiany będziecie mogli zauważyć za kolejne dwa lub trzy tygodnie.

Pozdrawiamy Was serdecznie i dziękujemy za pomoc w ulepszaniu platformy!
japonskiwachlarz

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 29

Póki co nie umiem się odnaleźć :P

- No ale to kwestia przyzwyczajenia zwykłego. Na jakiej podstawie umieszczane sa tematy w dziale "ciekawe"?

- Te oznaczenia autora posta, które znajdują się teraz po prawej stronie, wyglądają nieco amatorsko. Po prostu jakoś to graficznie nie pasuje dla mnie (ale to tez może kwestia przyzwyczajenia).

- W nagraniach nie mam teraz możliwości rozwinięcia treści czytanki, aby móc sprawdzić tekst (ukryj/ pokaz polecenie).

edit: w jednym się da, w jednych nie...
DAD
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
japonskiwachlarz - Dziękujemy za zgłoszenie. Pracujemy nad poprawą działania linków w Tekstach i Nagraniach. Przepraszamy za niedogodności. - 11 lat temu
DAD - Nie widac punktacji przy komentarzach. Dopiero po podswietleniu kursorem. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kompletnie nie podoba mi się nowy układ, wcześniejszy był o wiele czytelniejszy i logiczny i lepszy graficznie też. Można było tylko wprowadzić parę funkcjonalnych zmian, jak np. możliwość z pozycji danego tematu zgłaszania postów do usunięcia, czasem się zdarzają jacyś spamerzy. Nowy układ do mnie nie przemawia.
Ewelina79
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też jestem zagubiony, dużo bardziej odpowiadał mi poprzedni. I jeszcze jedno. Istnieje możliwość dodawania plusa i minusa sobie w reputacji. Tego nie było i nie powinno być.
Oczywiście nikt minusa sobie nie postawi, ale możliwość taka istnieje.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
zorija - to już jakiś nonsens- jesteś pewny,że można samemu dawać plusa? - 11 lat temu
Ewelina79 - Spróbuj, to zobaczysz. - 11 lat temu
zorija - sprawdziłam - rzeczywiście - ale heca - dałam sobie plusika - ale już nie mogłam z powrotem wyzerować mojego komentarza - bo nie wiem jak - 11 lat temu
Gość - spróbuj dać minusa - 11 lat temu
zorija - Ktoś litościwie dał mi plusika (razem z moim zdobyłam aże dwa) ale jak kliknęłam na minus,żeby odjąć sobie ten własny to wyszło zero! - 11 lat temu
Gość - Też próbowałem, i wystarczy jeszcze raz dać sobie plusa i się wyzeruje, a dając minusa daje minus - 11 lat temu
DAD - Bo to należy kliknać na tego plusika, aby go zdjęło. Wczesniej tez tak było.
Można było zminusowac odpowiedz, ale po chwili kliknac na tego minusa i go anulowac.
- 11 lat temu
Gość - Próbowałem zmienić poprzedni wpis "spróbuj dać minusa" ale nie można. Tak więc dając drugi raz minus usuwa się poprzedni minus i tak samo jest z plusem. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja proszę,żeby ikonki z użytkownikami zostały z powrotem umieszczone po lewej stronie - jak było, jest to może tylko kosmetyczny zabieg ,ale już się przyzwyczaiłam do starej szaty graficznej
zorija
Ewelina79 - Ja też, najlepiej niech wróci stara szata graficzna, była dobra, czytelna i logiczna. Można było wprowadzić tylko parę zmian i tyle. - 11 lat temu
DAD - Faktycznie jakoś mnie też te ikony po prawej stronie nie pasują.
Plusa dałem sobie i zabrałem. Powinni to jak najszybciej wyłączyć.
- 11 lat temu
olasowa - również postuluje o przywrócenie ikonek na swoje miejsce ;) - 11 lat temu
barwa.jesienna - Moim zdaniem ikonki po prawej mają sens. Najpierw czyta się tekst, ikonka pod nim stanowi podpis. W ten sposób została zaakcentowana treść wpisów, autor zszedł na dalszy plan. Ale ta lewa strona wydaje mi się jakaś pusta.
Obawiam się, że nasze przyzwyczajenia nie są dobrym argumentem.
- 11 lat temu
Ewelina79 - A ja uważam, że po co zmieniać coś, co jest już dobre i wszystkim się podoba, no większości jak widać na pewno. Oczywiście, człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego, ale nie każda zmiana jest zmianą na lepsze. - 11 lat temu
elderflower - mi też stary układ pasował bardziej... ten rzeczywiście jest nieczytelny i ciężko się tu odnaleźc.. ikonki też wolę po lewej, dla mnie wygląda to tak, jakby teraz na najważniejszym miejscu znalazły się plusy/minusy...
- 11 lat temu
zorija - i jeszcze małe te ikonki - a tak lubiłam oglądać sobie różne awatarki -kwiatki,oko grożnie spoglądające,ptaszki ,zwierzątka,śmieszne rysunki oraz miłe buzie z fotografii... - 11 lat temu
Ewelina79 - Ja też zorija :) - 11 lat temu
ipon - Gratuluję Zorija masz siłę sprawczą ikonki wróciły na lewą stronę.Tak jest znacznie lepiej .Dziękuję za problem ,który podniosłaś. - 11 lat temu
zorija - to była wspólna akcja z użytkownikami ( ale może by tak je trochę powiększyć do rozmiarów jakie miały poprzednio?) - 11 lat temu
ipon - Co masz na myśli?,co proponujesz? - 11 lat temu
zorija - miałam na myśli rozmiar ikonek - 11 lat temu
Ewelina79 - Gdzie wy widzicie ikonki po lewej stronie? Bo u mnie dalej jest po nowemu. - 11 lat temu
ipon - Teraz są malutkie i co mnie bardzo przeszkadza nie ma zielonej ,miłej kropeczki informującej,że na forum nie jestem sama.Pozdrawiam Zorija i jeszcze raz dzięki. - 11 lat temu
DAD - Avatary sa tylko przy odpowiedzi i nie ma ich przy komentarzu. - 11 lat temu
zorija - a były w poprzednim wcieleniu - 11 lat temu
ipon - Lezka się w oku kręci,jesteśmy sentymentalni.Do dobrego można się szybko przyzwyczaić i polubić. - 11 lat temu
zorija - a ikonki wróciły znów na prawą stronę ... - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nowy podział forum jest całkiem ciekawy, ale po wejściu w tematy jest już tragicznie. Strasznie to wszystko nieczytelne.

Skoro szykują się większe zmiany na forum, to może warto wprowadzić te ulepszenia? Ograniczyłoby to forumowy chaos, a forum przypominałoby prawdziwe forum.

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/257640-Poprawa_dzialania_forum_posty.html/suggestions-filter/SUGGESTIONS_FILTER_TIME
Otus
quantum137 - mały off-top...
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/257640-Poprawa_dzialania_forum_posty.html/suggestions-filter/SUGGESTIONS_FILTER_TIME
Pytanie ma +3 a głosowały 4 osoby, czyli głosując na minus jest się anonimowym?
- 11 lat temu
knorwid - Tak, zawsze tak było. Tu akurat nie zaszła żadna zmiana. - 11 lat temu
Otus - Mam wiernych i oddanych minusowiczów. :) - 11 lat temu
DAD - Ja tam zagłosowałem na plus ;)

Fajnie że te ramki dodane.

Fajnie że już niema tego błędu 404, bo mnie to już mega irytowało :p
- 11 lat temu
quantum137 - > knorwid - Tak, zawsze tak było. Tu akurat nie zaszła żadna zmiana.
hmmm...?
> Otus - Mam wiernych i oddanych minusowiczów.:)
Witaj w klubie:D
> DAD - Fajnie że już niema tego błędu 404
Tak, dobrze że błędu nie ma.

Zostaje jeszcze bug z brakiem info o nowej wiadomości.

- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Tak, jestem pewien, że tak zawsze było. Kto głosował na plus widać było zawsze. Minusujący w Sugestiach byli anonimowi. Jest wiele takich wątków, gdzie liczba ogólnie zdobytych głosów nie zgadza się z liczbą ukazujących się awatarów. Pamiętam, że w swej sugestii DAD prosił o ujawnienie się minusujących, bo już wtedy było to widoczne. Sugestia: Prywatna wiadomość (PW). - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Ok, w sumie to średnio mnie to interesuje ale widziałem dzisiaj wątek, w którym się to zgadzało. Zresztą nie ma co pierdołami się zajmować:p - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jakie kryterium stosuje tutor do oceny pytań jako "ciekawe"? Na czele listy u mnie lokuje się pytanie sprzed 2 lat - generalnie prawie wszystkie pytania językowe są ciekawe -
a co to są pytania "obserwowane" -kto je właściwie ma obserwować,skoro zostały już udzielone odpowiedzi?
zorija
Poziomek - Obserwowane to są te które oznaczyliśmy kiedyś gwiazdką. Właśnie to jest trochę dziwne, ja chcę mieć pod ręką te tematy,ale nie tak,że gdy wejdę na forum to mam je w pierwszej kolejności. - 11 lat temu
Otus - Jako ciekawe powinny być te, które mają największą ilość komentarzy albo te, które dostały największą ilość plusów za zadanie pytania. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystko sie "rozciągnęło" po zmianie układu strony, współczuję użytkownikom telefonów!

PS. Administracjo:
W dziale sugestie macie olbrzymią liczbę sugestii, dlaczego się nie zabierzecie za nie a prosicie tutaj o nowe?
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To może ja powiem co mi się podoba w tym zmianach, choć rzeczywiście trudno się przyzwyczaić.
Podoba mi się to , że podświetlają się na żółto wątki, których się nie przeczytało, a na niebiesko te przeczytane, i że są one poukładane chronologicznie. Dzięki temu łatwiej się odnaleźć. Wygląda to przejrzyściej. Aczkolwiek wprowadziłabym avatary na poprzednie miejsce- jedynie co to rzeczywiście nie umieszczałabym już avatarów przy komentarzach- tak jak teraz zostało to zrobione. Jeżeli chodzi o resztę zmian i ustawień , jak np. segregacja na ciekawostki itp. niezbyt mi się podoba, wolałam starą wersję, gdzie chronologia wątków była ustalana wg tego co ja uznałam za wygodne dla siebie. Super , że się zmieniacie, ale może warto przed tymi zmianami stosować wersję demonstracjną,tak jak jest to robione przy zmianach w wyglądzie skrzynek pocztowych, aby użytkownik mógł się powoli z nia oswoić, przyzwyczaić i ocenić zawczasu praktyczność zmian.
Link do ciekawostek- losowo wybranych mógłby się pojawiać przy słówku dnia- 1 dziennie i wszyscy byliby chyba zadowoleni ;)
mceo
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Chciałabym, w imieniu administracji wyjaśnić kilka kwestii. Tak jak pisaliśmy w pierwszym poście w tym wątku - obecny wygląd jest tymczasowy. Został wprowadzony jedynie jako podglądowy szkic. Wątki w sugestiach - te, które traktują między innymi o stworzeniu działu z najczęściej popełnianymi błędami, o adnotacjach dotyczących edytowanych wątków, o zgłaszaniu postów do moderacji - będą wzięte pod uwagę.
Nie jesteśmy w stanie wprowadzić wszystkich zmian w jednym czasie - będziemy je wprowadzać stopniowo.

Chcieliśmy zaznaczyć w tym wątku, ze remont forum jest w chwili obecnej naszym priorytetem i jeśli macie jakieś dodatkowe pomysły - teraz jest najlepszy czas, aby się nimi dzielić.

Pozdrawiamy.
japonskiwachlarz
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Dlaczego marnować czas na kosmetyczne sprawy w sytuacji gdzie:
- są kilkuletnie wątki nawet bez waszej odpowiedzi
- nie ma niemieckiego
- wątki, które otrzymały największe poparcie leżą odłogiem
- ciągle są błędy w lekcjach mimo, że sie za nie zabraliście (po dziesiątkach próśb)
by tylko wymienic kilka z istotnych kwestii
- 11 lat temu
barwa.jesienna - Dla mnie ta zmiana nie ma żadnego znaczenia. Nie przeszkadza mi w niczym, nie czuję się z jej powodu niekomfortowo ani niczego mi nie ułatwia.

Wydaje mi się, że do jej wprowadzenia potrzebne były inne środki, inni specjaliści, inne nakłady finansowe niż do wprowadzenia niemieckiego, czatu, więcej gramatyki, itd.

Te sprawy, które wymieniłam, zwłaszcza dwie pierwsze, nie interesują mnie ani na jotę, powołałam się na nie dla przykładu, że cokolwiek ekipa eTutora zmieni, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony lub niezainteresowany.

Pogodnych Świąt! :)
- 11 lat temu
barwa.jesienna - Znalazłam za to błąd, bo chciałam poprawić niegramatyczne zdanie w swoim komentarzu, ale nie mogłam. Edycja jest możliwa, zapis już nie. Pojawia się komunikat:

No such object: 29002.

An unexpected error occurred. Page can not be displayed.
If the problem persists, please report it at +48 795 95 95 90 or write us an e-mail.

Nie wiem czy to kwestia związana z przeglądarką, nie mam dziś czasu sprawdzić.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Gość - To samo pojawiało się u mnie już wczoraj, tak więc to nie sprawa przeglądarki. - 11 lat temu
barwa.jesienna - ja mam Firefoxa - 11 lat temu
Gość - Przed chwilą edytowałem komentarz i już działa. A przeglądarkę mam "google chrome". - 11 lat temu
Ewelina79 - barwa.jesienna oczywiście, że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony, ale tu niezadowoleni są prawie wszyscy. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poproszę o przycisk, dzięki któremu będę mogła zaznaczyć wszystkie nowe tematy jako przeczytane bez otwierania każdego tematu z osobna.

Podświetlenie nieczytanych części na żółto, to chyba najlepsza ze wprowadzonych zmian. Gdyby się dało, to poproszę o odrobinę bardziej intensywny odcień :-)
D
Danoota
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Otus - Podświetlanie nieprzeczytanych postów było też na starym forum. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodałem trzy tematy do obserwowanych przez kliknięcie na niebieską gwiazdkę która zmieniła kolor na złoty(żółty). Po kilku godzinach byłem zaskoczony ilością wiadomości na poczcie o każdym komentarzu przy tych wątkach. Dla mnie to było zaskoczeniem i zbędną informacją. To może być dla niektórych uciążliwe. Oczywiście, po otrzymaniu wiadomości jest możliwość zablokowania wiadomości do danego wątku.
Piszę żeby uprzedzić innych o tej opcji, bo nie każdy lubi otrzymywać zbyt dużo wiadomości.
?
Gość
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
zorija - też tak miałam - 11 lat temu
knorwid - To chyba akurat nie jest nowa opcja. Tak mi się wydaje. Tylko teraz te gwiazdki są bardziej widoczne. Pamiętam po prostu, że już wcześniej te gwiazdki były i też dostawało się wtedy maile z nowymi odpowiedziami w zaznaczonym wątku - tyle tylko, że teraz zostały one nazwane 'obserwowanymi' a wtedy były 'ulubionymi'. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Filtry w postaci tych 4 większych 'działów' to jednak nieporozumienie. Gdy chcę zobaczyć tylko te dot. j.angielskiego muszę teraz klikać 3 razy by pozostałe 'odhaczyć'. Przy okazji zastanowiłbym się nad podziałem - języka angielski a lekcje angielskiego - widać, że dla wielu ów podział nie jest czytelny. Do obu 'działów' trafiają czasem podobne pytania.

Wolałem sam wywołać sobie te ulubione kiedyś, a teraz obserwowane wątki. Nie podoba mi się, że pojawiają się od razu.
Pomysł na Ciekawe mało ciekawy bo dla nikogo nie jest jasne co tam trafia. Zrezygnowałbym z tego.
Reszta wizualnie na tym etapie mi się podoba. Ale gdy już wchodzi się w dany post...
Rozumiem, że chciano 'podpis'/nick umiejscowić gdzie indziej, by nie autor był najważniejszy, jednak teraz to plusy i minusy są najważniejsze. Może się przyzwyczaję, ale ocena odpowiedzi po lewej a komentarzy po prawej trochę wszystko 'utrudnia'.
Komentarze teraz jakoś się 'zlewają'. Nie pamiętam jak to dokł. wtedy wyglądało, ale wtedy nie miałem takiego wrażenia. Może to ten odcień szarości - nie wiem. Informacja o czasie dodania odpowiedzi i komentarza wcześniej też była lepiej umiejscowiona (chyba zawsze od nowej linii w komentarzach, było to bardziej przejrzyste).

Po zmianach liczyłem na możliwość usuwania wybranych wątków (może zgłaszania do usunięcia, osoby z wysoką reputacją na pewno wiedzą o jakie posty zazwyczaj chodzi), przynajmniej by u mnie się nie pojawiały (duble, pytania wynikające z lenistwa i braku chęci poczytania Pomocy czy wcześniejszych postów).
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - P.S.) Na plus - informacja pojawiająca się we własnych postach na dole wątku: "Kliknij ikonę [V] obok odpowiedzi, którą chcesz zaakceptować. Zarówno Ty, jak i autor odpowiedzi otrzymacie dzięki temu dodatkowe punkty reputacji." Może ograniczy to nieco 'czerwieniące się' a rozwiązane sprawy w Pytaniach.

Na mały minus - po wejściu w jakikolwiek post/wątek brak informacji do jakiej kategorii należy (pyt.techniczne, metody nauki, język angielski, hydepark), kiedyś to było.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ponieważ niektórzy tworzą nowe wątki, pozwolę sobie wrzucić linki tutaj, by Administracji nic nie umknęło.
Mam nadzieję, że autorzy nie będą mi mieli tego za złe. Wszystkie łączą się z nowym układem Pytań i Forum oraz innymi zmianami wizualnymi.
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/289980-Filtry_-_czyli_o_co_tutaj_chodzi.html
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/289853-Mam_fanatyka_i_mam_A1_nowa_pozycja.html
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/289979-Zmiany_na_e-tutor.html
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ipon - Knorwid trzymam kciuki aby wszystkie Twoje uwagi zostały uwzdlędnione.Dla mnie to trochę kuriozalna sprawa,że Tutor zaskakuje nas zmianami wyglądu i funkcjonowania forum a nie ma takiej opcji na naukę i ćwiczenia.Przejżałam dział sugestii tam są pytania i obietnice Tutora ok no problem .Deklarowany czas minął dawno a zmian nie ma.My mamy za to temat zastępczy grafika i funkcjonalność forum.Wolałabym gratulować Tutorowi nowości w działach nauki ale to tylko moje marzenie. - 11 lat temu
knorwid - Dziękuję! Też pisałem gdzieś (jak i Ty) o zielonych ramkach z zaakceptowanymi odpowiedziami ;) Dużo tego, mam nadzieję, że rzeczywiście ktoś to weźmie pod uwagę. Dobrej nocki i udanego (mam nadzieję, że ostatniego zimowego tej 'wiosny') weekendu ;) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Knorwid zrobiłeś kawał dużej,dobrej roboty ;dziękuję Ci za to :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niestety nie mam dobrego zdania o zarządzaniu projektem informatycznym jakim jest ETutor. Widać w tym wiele chaotycznych poczynań, przecenianie własnych możliwości (niedotrzymywanie terminów), brak procedur testowych lub procedury są wadliwe. Jeżeli chce się konsultować zmiany to można pokazać ludziom projekt graficzny, a nie robić rewolucję i to tylko na chwilę.
Wiem, że w Polsce generalnie zarządzanie projektami leży, bo nawet jeżeli zatrudniony jest fachowiec od tego, to znajdzie się przełożony, który wie lepiej i rozwala wszystko, ale to marne usprawiedliwienie.

Jeżeli chcecie rady na temat budowy forum to powinno się ono jak najbardziej upodobnić do powszechnych standardów, także w wyglądzie. Jedynymi dodatkami powinny być te, które są konieczne, aby forum było logicznie połączone z resztą systemu.
piter_c
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może mniej zmian na forum, a bardziej skoncentrujcie się na lekcjach i zadaniach? Moim zdaniem wprowadzone na forum zmiany nie były konieczne.
ala_nina

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak wszedłem na forum to myślałem że mi net coś za słabo chodzi i wszystko się porozjeżdżało
patryktt21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przecież wszystkie nasze oczekiwania umieszczamy w dziale Sugestie, zresztą zgodnie z zaleceniami. Tam jest wszystko na co czekamy, więc o co chodzi? Ja nie czekam na "remont Forum" tylko na zmiany bardziej przydatne i potrzebne.
A
anialew
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wcześniej temat otwierał się na nieprzeczytanych odpowiedziach, a teraz po prostu otwiera się na początku. Długo forum będzie jeszcze takie rozmemlane?
Otus

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W komentarzach nie widać zdjęć użytkowników. Nie kojarzę każdego po nicku i często mam problem z przypisaniem ich do właściwych awatarów. A lubię wiedzieć z kim z naszej społeczności "rozmawiam".
ala_nina

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie ma CIEKAWYCH i OBSERWOWANYCH[*] - super! Ale od dziś (3.04) są PRZYPIĘTE (na innych forach 'przyklejone'). Fajna funkcja (!), jeśli to ja będę decydował co będzie przypięte - nie lubię gdy mi ktoś (za mnie) coś przypina ;) Np. jakiś wątek sprzed 2 lat, którego ani nie obserwuję, ani nie komentowałem. Jak to odpiąć? ;)

Na Forum domyślnym sortowaniem wewnątrz postów powinno być (IMO) to wg aktywności, nie 'od najstarszych'. Tak jak w Pytaniach. Nie do końca rozumiem dlaczego nie ma jednolitego domyślnego sposobu sortowania. W sumie, to można by wprowadzić opcję samodzielnego 'zapisywalnego' dla danego użytkownika sposobu sortowania postów wewnątrz danego wątku.

[*] vide: komentarz DAD-a
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Gość - Jak to odpiąć nie wiem. Ale dobrze że zaczynają reagować na krytykę. To jest obiecujące. Może
się coś zmieni na lepsze?
- 11 lat temu
DAD - Obserwowane są z prawej, jako link. Mnie to odpowiada. - 11 lat temu
knorwid - Chcę w to wierzyć ;) Bo lepsze te przyklejone niż to co było. Rozumiem 'przyklejenie' tego właśnie wątku na forum (przynajmniej u mnie jest on w przyklejonych), bo eTutor czeka na feedback, ale reszta? Pozdrawiam @sskorupski!
@DAD - Dzięki, nie zauważyłem wcześniej. Też uważam, że to lepsze rozwiązanie! I też pozdrawiam ;))
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Do eTurorka. Filtry po prawej (jako linki) są teraz lepsze, w 'zaawansowanych' są powielone - ale już brak tu konsekwencji w nazewnictwie: obserwowane=ulubione.
Do Moich wątków i Obserwowanych dołożyłbym "Wątki, w których pisałem". Ktoś kto zabrał głos w jakiejś dyskusji, na pewno chciałby mieć szybki dostęp do wątku, w którym się wypowiedział (bez konieczności dodawania go do obserwowanych). Wydaje mi się to na tyle często wykorzystywana (przynajmniej przeze mnie) funkcja, że nie zostawiałbym jej tylko w 'zaawansowanych'.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - A ja chcę spowrotem stare forum, to znaczy z taką samą szatą graficzną, a nowe funkcje mogą być, ale ta nowa szata jest okropna. - 11 lat temu
knorwid - Ja chyba powoli się przyzwyczajam, ale nie do wszystkiego. Mam 'mieszane' odczucia estetycznie ;)) Poprzednio wszystko było chyba bardziej zwarte (pionowo). Uważam, że można było to tylko nieco zmodyfikować.
Na pewno te szare komentarze ... są zdecydowanie ZBYT CIEMNO-szare. Ale gusta są różne, ktoś pisał, że prosi o bardziej intensywny odcień żółci (nowe posty), ja wolę ten odcień, który jest. Nikt nie będzie w 100% zadowolony.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - A mi się wcale nie podoba i się nie przyzwyczaję. Wcześniej było widoczne czy ktoś jest online czy nie, teraz tego na forum już nie widać. Wcześniej było widać z pozycji głównej strony forum, że np. dane pytanie ma 2 plusy, teraz nie. Nie wiem o co chodzi z tym postami na szaro i z tymi jasnymi. Ta szata graficzna jest rozlazła, jest po prostu beznadziejna, kto to zaprojektował? Forum z pytaniami i sugestiami nadal jest zaprojektowane chaotycznie, bez ładu i składu. Szkoda. - 11 lat temu
knorwid - Coś mi właśnie wpadło do głowy. Nie każdemu się spodoba, ale ucieszyłbym się na nową funkcję 'ignoruj wątek', tak by to co mnie w ogóle nie interesuje, nie pojawiało mi się więcej. Tym samym nie widziałbym takiego wątku (czerwieniącego się) za każdym razem gdy ktoś doda do niego odpowiedź lub komentarz. Ja bym parę razy wykorzystał, Ci którym się pomysł nie podoba nie musieli by korzystać.

Dodatkowo: Przypięte nie powinny powtarzać się w najnowszych. Nazwa 'najnowsze', skoro jest tam wszystko jest taka sobie. Ale nie jest to takie ważne.
Proszę o weryfikację przypiętych wątków. Zwłaszcza w Pytaniach. Mam ich 5. Wcale nie są to te najbardziej mnie interesujące.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Zagłosuję na każdą nową funkcję, byleby tylko powróciła stara szata graficzna, bo ta jest nie do przyjęcia. - 11 lat temu
zorija - nie można już lepiej tego podsumować! - 11 lat temu
knorwid - Odnoszę się już tylko do tematu wątku: "Prosimy o pomoc w projektowaniu zmian w dziale Forum i Pytań Językowych!" Stad jakieś tam pomysły. Nie chcę już powtarzać co mi się podoba a co nie ;) Jednak rozumiem Was! Spokojnej nocki życzę. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem za poprzednią wersją. Może "drobne" ulepszenia przydadzą się, ale tylko te, które wynikają z postów użytkowników, a remontu oczekuje dział Sugestie. Pozdrawiam
A
anialew

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejna obserwacja. Po wejściu w wątek z zaakceptowaną przez autora odpowiedzią nie widać teraz, które to odpowiedzi zostały zaakceptowane. Kiedyś była zielona ramka. W ogóle chyba wszelkie ramki poznikały. A ładnie wszystko 'porządkowały'. Po wejściu w wątek nie widać też czy jest to pyt.dotyczące j.angielskiego czy np. techniczne lub z forum (hydepark). Ta informacja była przydatna, teraz jest tylko na poziomie ogólnym.

Tym razem starałem się być powściągliwy w wyrażaniu negatywnych opinii, starając się do zmian przekonać i dać sobie trochę czasu. Widzę jednak, droga @Administracjo, że tą zmianą więcej zepsuliście niż poprawiliście. Szkoda. I nie piszę tego z dziką 'satysfakcją', jestem jedynie rozczarowany trybem wprowadzania zmian.
Trochę przypomina mi to np. narzuconą zmianę listy kanałów w nc+. (Skasowanie notatek gramatycznych po polsku na poziomie C1 wmawiające nam, że to dla naszego dobra, też przypomina mi nieco słowa "klienci nie zrozumieli oferty".) Nie idźcie tą drogą, proszę!

Gmail, Allegro też zmienili layout, dają jednak ludziom czas na przyzwyczajenie się do zmian umożliwiając korzystanie ze starego, proponując okres przejściowy, zapowiadając POWAŻNE zmiany z duuużym wyprzedzeniem. Wiem, że to duże firmy i inny budżet, ale nas stawiacie przed faktami dokonanymi, proponując byśmy POTEM wskazywali co zepsuto. Ktoś za to psucie wziął kasę, a my tu sobie tylko trochę (za własne pieniądze) pokrzyczymy.
Gdybym mógł zaplusować wielokrotnie wypowiedź użytkownika piter_c ... zrobiłbym to teraz na pewno :/

Celem tego postu nie jest 'dokopanie' nikomu, raczej wyrażenie rozgoryczenia. Choć doceniam też pozytywne zmiany (nowy podział lekcji, notatki(!), moduł sprawdzania pisowni; możliwość wyłączenia natychmiastowego sprawdzania ćwiczeń w lekcjach - choć i tu trzeba było prosić o przywrócenie tej możliwości po zmianach narzuconych przez speców od e-learningu) i bardzo za nie DZIĘKUJĘ!
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - Niestety przypomniało mi się, że o przywrócenie polskich notatek gramatycznych na poziomach B też trzeba było się 'bić', a wystarczyło ogłosić, np. "za 2 miesiące planujemy wyłączenie polskich notatek gramatycznych na poziomach... Prosimy o dyskusję." Wtedy jest to jakieś otwarcie na wymianę rzeczowych argumentów. Danie ludziom czasu. Wy decydujecie, zmiany wprowadzacie, a potem zamiast konsultacji i dyskusji zbieracie okrzyki, pretensje, narzekania - ogólnie złe emocje. Tu też 'prosicie o pomoc' a większość postów to wyrazy niezadowolenia. Tyle to już razy a nikt nie wyciąga wniosków. Rozczarowujące. :/ Howgh! - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Podpisuję się pod tym również. Zresztą widać, że zdecydowanej większości się te zmiany nie podobają. Ja chcę stare forum, to znaczy ze starą szatą graficzną, ale z nowymi funkcjami. I więcej ćwiczeń gramatycznych, testy. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Odnośnie wątków oznaczonych jako przypięte.
Stali bywalcy pytań językowych zapewne nie raz zauważyli, że pewne pytania pojawiają się z dużą częstotliwością.
Postanowiliśmy zająć się tym i choć częściowo zmniejszyć ilość powtarzających się wątków.
Wątki typu "have i have got" lub "czy moje wypracowania będą sprawdzane" zostały przypięte, ponieważ takie pytania pojawiają się bardzo często.
Drugi rodzaj "przypiętych wątków" to wątki, w których wyjaśnione zostało, jakieś ciekawe zagadnienie językowe lub gramatyczne.
Wątki przypięte to coś, co bardzo często można znaleźć na różnego typu forach i tam też są one wspólne dla wszystkich.
A
agazerka
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
knorwid - Proponuję zatem dołączyć jeszcze jakiś wątek dotyczący konieczności dodawania lub pomijania elementu (spacja lub 1) przy nauce słówek z list. I że można kliknąć na słówko by poznać jego wymowę.
"Na różnego typu forach" wątki przyklejone czy przypięte nie dublują się w pozostałych (tu: najnowszych). Stąd zapewne 'dezorientacja' a także moja chęć odpięcia czegoś ;))
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewelina79 - Wątki przypięte to akurat jakiś mniejszy, poboczny problem nie mający większego znaczenia. Dlaczego e-tutor odpowiada tylko na to, a nie na wszystkie sugestie zgłoszone w tym temacie? Co z tą beznadzieją szata graficzną i innymi istotnymi funkcjonalnościami? - 11 lat temu
agazerka - @knorwid: dziękujemy za sugestię, taki wątek zostanie na pewno dodany do przypiętych; co do dublowania się wątków to postaramy się, coś na to poradzić
@Ewelina79: jako nauczycielka odnoszę się do kwestii merytorycznej; odnośnie szaty graficznej, nie jest to jej ostateczny wygląd
- 11 lat temu
knorwid - @agazerka - dziękuję za odpowiedź. (Mogłoby się pokazywać ciut mniej przypiętych, np. 3 - ale to tylko moje odczucia ;))
@Ewelina79 - daj im trochę czasu ;)
Udanego weekendu obu Paniom i wszystkim na forum!
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Danoota - To może należałoby stworzyć nową zakładkę zwaną FAQ? - 11 lat temu
agazerka - Z doświadczenia wiemy, że zakładki FAQ są rzadko odwiedzane. W zakładce POMOC mamy odpowiedzi na dużo pojawiających się pytań technicznych. Tyle, że wtedy trzeba wejść w osobną zakładkę. Przypięte wątki mają większe szanse na bycie 'zauważonymi'.
Dlatego właśnie postanowiliśmy skorzystać z dość sprawdzonej formy przypinania wątków.
- 11 lat temu
knorwid - Tylko, że Przypięte się rozrosną. Zwłaszcza po kolejnej promocji na Grouponie. A te CIEKAWE językowo pytania (dopiero teraz można pojąć o co chodziło z Ciekawymi) też wolałbym w formie filtru po prawej, tak by nie pojawiały się non-stop. Przypiętych powinno być minimum (jakoś lepiej to wygląda gdy wchodzi się w Forum a tam tylko 2 przypięte wątki, w Pytaniach już 8, widocznych od razu 5). Jednak rozumiem w jakim kierunku idą te merytoryczne zmiany. Merytorycznie w dobrym ;)
Może warto popracować nad działem Pomoc. To trudniejsze od przypinania, ale dobrze będzie tam kiedyś zajrzeć: przeredagować, uwypuklić ważniejsze kwestie. Może jakoś bardziej Pomoc uwidocznić(?) Luźne dywagacje. Na dziś kończę ;)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Danoota - A gdyby tak nowi użytkownicy (powiedzmy o reputacji poniżej 100) nie mogli zakładać nowych wątków, to zmusiłoby ich to do korzystania z tego, co już na forum napisano, prawda? Zamiast zakładać nowe wątki (a tym samym powielać już istniejące), odnajdywaliby stare w których być może byłaby odpowiedź na ich pytania. Jeśli odpowiedzi nie znajdą, to zawsze mogą dopisać pytanie do najbardziej zbliżonego tematycznie wątku. Po jakimś czasie taki nowicjusz nauczy się, że warto najpierw poszperać na forum, zamiast od razu zakładać nowy wątek. I tym sposobem "przypinanie" jakiegokolwiek wątku okaże się zbędne. - 11 lat temu
quantum137 - Danoota... wishful thinking, I'm sorry, that's reality. - 11 lat temu
knorwid - @Danoota - pomysł ciekawy, ale 'stówka' to IMO zbyt wysoki pułap. Jeśli już, to raczej 'dyszka'. Sam swoje pierwsze pytanie zadałem z zerowym stanem punktowym. Jednak zadałem je, bo nigdzie nie mogłem znaleźć zwięzłej odpowiedzi. Wcześniej dokładnie przeczytałem dział Pomoc, korzystałem z wyszukiwarki, która przecież nie jest ukryta - może musi migać oczo...mi kolorami (?)
Po każdej nowej promocji pytania będą się powtarzać, może te poprzypinane wątki nieco to ograniczą. Oby ;) Na sensownie zadane pytanie (gdy widać, że ktoś je przemyślał i dokł. wyjaśnił o co mu chodzi) lubię odpowiadać, nawet gdy jest 'oklepane', gorzej gdy pytanie jest równoważnikiem zdania :/ Na to już rady nie ma. Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Coraz mniej mi się te wszystkie zmiany podobają. Nie lepiej rozbudować notki gramatyczne, ćwiczenia i uzupełnić słownik o zapis fonetyczny i nagrania? Forum było ostatnią rzeczą na etutorze, która wymagało ingerencji. :P Takie zmiany dla samych zmian, żeby stworzyć wrażenie, że coś się robi. Forum w obecnej postaci strasznie trudno przeglądać. Trzeba było stworzyć wersję beta i tam eksperymentować i dawać wypowiadać się użytkownikom, a podstawowe forum zostawić w spokoju.

Notek po polsku na poziomie C jak nie było tak nie ma. :(
Otus
agazerka - Notatki po polsku zostały udostępnione miesiąc temu na Forum: https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/274609-Archiwalne_notatki_gramatyczne_z_poziomow_C1_i_C2.html
Nie zostały dodane do lekcji, gdzie pozostały notatki po angielsku; ale dodany został wątek z odnośnikami do tych notatek.
- 11 lat temu
knorwid - Wow! Szkoda, że jakoś nie można tego normalnie znaleźć (ani przez wyszukiwarkę, ani nawet po dodaniu do ulubionych/obserwowanych). Pisze tam Pani "zgodnie z ustaleniami" - gdzie one zostały zamieszczone? Brałem udział w dyskusji na ten temat i chyba przegapiłem owe ustalenia (?), co jest dziwne, bo jestem tu długo i często. Za ten link BARDZO dziękuję! Mam nadzieję, że nie zniknie ;) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
DAD - Coś to podejrzane :p

Ja takiego wątku nie pamiętam, a jestem stałym bywalcem.
Dodatkowo nie ma w tym temacie żadnych komentarzy, czy podziękowań, a przecież one sa zawsze :)
- 11 lat temu
knorwid - To jakiś post widmo ;) Dostęp chyba tylko przez ten link. Ale dobrze, że jest. Ustaleń nie kojarzę, odrzuconą sugestię Otus-a i odpowiedzi tam zawarte doskonale (te są dostępne). Mam ochotę napisać coś jeszcze, ale pozostańmy przy Twoim określeniu 'podejrzane' :) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
agazerka - Link ani strona nie zniknie. Odpowiedź dodana została jako zwykły wątek na Forum, zaraz po dodaniu odwiedziło go 7 osób, i zapewniam, że był widoczny na Forum.
Co do notatek, to nie dodamy ich do lekcji, ponieważ w kursie na poziomie C1-C2 notatki i materiały powinny być już po angielsku.
Udostępniliśmy za to stare, zarchiwizowane wcześniej notatki, aby mieli Państwo również dostęp do tych notatek.
Wątek jest na drugiej stronie Forum, można go tam znaleźć.
Po prostu od czasu jego dodania, tyle pojawiło się nowych wątków.
Pozdrawiam.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Otus - To chyba jakiś super tajny wątek, bo pierwszy raz go widzę. Czy mogę się dowiedzieć dlaczego notki nie zostały przywrócone do lekcji? Czy zostaną jednak tam dodane? Rozwiązanie tego problemu w ten sposób to po prostu kpina. Coraz mnie rozumiem politykę etutora. Macie szczęście, że nie macie realnej konkurencji na polskim rynku albo pecha, bo przez to skupiacie się na tym co nie trzeba. Jest czas na rozgrzebanie forum, ale nie ma go na dodanie notek. - 11 lat temu
knorwid - Wątek jest nie do odnalezienia przez wyszukiwarkę, ani nawet po dodaniu do Obserwowanych, po przefiltrowaniu się nie pojawia. Przeglądając forum po kolei też go nie widać. Stąd wątpliwości. Na pewno nie jest więc zwykłym wątkiem na Forum. Ustaleń, o których Pani pisze też nie widać.
Piszę o tym jak to wygląda u mnie. Widać u Pani wątek się pojawia. U mnie na 100% nie. Wykorzystałem wszelkie możliwości. Może to jakiś kłopot techniczny (?) [Ciekawe czy wskoczy na początek listy gdy dodam tam podziękowania... edit: dodałem, u mnie nadal wątku normalnie na forum nie widać] proszę więc nie dziwić się, że dla nas to informacja NOWA.

Dobrze, że jest ten link - dla mnie to rozwiązuje sprawę. Jeszcze raz dziękuję.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W naszej ukochanej starej wersji na forum paliły się zielone lampki przy użytkowniku ,który jest obecnie dostępny,przebywa na forum.A teraz nic taka samotność na portalu jest trochę przygnębiająca.Proszę o przywrócenie poprzedniej funkcji to miło wiedzieć ,że ktoś i konkretnie kto jest obecny w danym czasie.Teraz się powtórzę ale dlaczego możemy sami się oceniać plusy i minusy?To chyba nie jest najlepszy pomysł.Jeśli już tak to ma zostać to może powinna zostać zniesiona bariera 10 dla nowych uczniów.I drobna rzecz ale jakże wrosła w grafikę starej szaty zielone ramki za zaakceptowaną odpowiedż.Dlaczego Tutorowi to przeszkadzało?Zauważyłam jeszcze coś co mnie dziwi ,słowo nie wiem czy tak było wcześniej ale za każdą zaakceptowaną odpowiedż na moje pytanie ja też dostaję plusy.Czy tak było zawsze?Pozdrawiam serdecznie.
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ipon - Chcę coś sprostować napisałam teraz się powtórzę jakbym to ja odkryła samoocenę nie - to sskorupski dzięki Ci za wnikliwość i super uwagę .W moim pytaniu przeprosiłam ,że jeszcze raz poruszam coś co zostało poruszone.Plusy i minusy odkrył sskorupski i dzieki Mu za to .Głowa mi puchnie od tych nowości .Tutor nie byłoby prościej poczytać dział sugestie? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
DAD - Tak, ty też dostajesz / dostawałaś wcześniej punkty za zaakceptowanie odpowiedzi.

Jeśli do tej pory nie zablokowali przyznawanie sobie punktów, to mega lipa...

edit: Ipon - zablokowane już jest

- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
ipon - Bardzo dziękuję za odpowiedż.Tak być powinno od początu .Miły jesteś ,że tak szybko dałeś tak fajną odpowiedż.Dziękuję i pozdrawiam. - 11 lat temu
Gość - Czasem lepiej powtórzyć dany temat. Mnie to osobiście nie przeszkadza.

Pozdrawiam.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szkoda, ze dyskutujemy na temat grafiki a nie na temat nowości ,które wprowadził Tutor po wnikliwej analizie działu sugestie.Jeśli ten dział ma tak funkcjonować i deklarowane obietnice Tutora poparte wstępnymi datami są pomijane milczeniem to proponuję skasować dział sugestie.Kto będzie chciał się skupiać na nowym wyglądzie forum niech się skupia.Mnie jest przykro,że my fanatycy angielskiego z Tutorem ,ja od 4 lat muszę rozłożyć ręce i powiedzieć jedno jestem rozczarowana, ze w Tutorze nie ma ludzi ,którzy mają pasję do tworzenia tego portalu tak jak podpowiadają uczniowie.Jest nas ćwierć miliona i co możemy tylko prowadzić boje o grafikę forum.Zwracam się do Pracowników Tutora,którzy mają pasję tworzenia programu i ćwiczeń,szanują nasze prośby i chcą nam pomóc.Pomóżcie nam, na taką pomoc od dawna czekamy a my pomożemy Wam.Ja uczennica Tutora proszę o zmiany w dziale nauka,ćwiczenia,uwzględnienie działu sugestii.Proszę dopuścić do głosu entuzjastę nauczania języka a odsunąć projektanta stron.To tylko taka mała moja prośba do Tutora.
ipon
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
angnew1 - bardzo mądry komentarz i podpisuje się pod tym w 100%. Bardzo czekam na więcej ćwiczeń z gramatyki a forum jakie było takie było i mogłobyc dalej. Naszym celem jest jak najlepsza nauka języka. - 11 lat temu
Ewelina79 - Ćwiczenia gramatyczne były obiecane przez e-tutor w pierwszym lub w drugim kwartale 2013 roku. - 11 lat temu
japonskiwachlarz - I znajdują się obecnie w opracowaniu. Obiecujemy, ze pojawią się zgodnie z zapowiedzią :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może wreszcie ktoś z e-tutora zabierze głos i odpowie konkretnie na zapytania kiedy i co będzie zmienione? Przecież taka duża zmiana nie była przeprowadzana pod wpływem chwili więc jakiś plan na pewno jest.

1. Co z szatą graficzną? Czy dalej będzie taka niepotrzebnie rozlazła, rozciągnięta?
2. Czy ikonki użytkowników wrócą na lewą stronę i będą wyeksponowane tak samo jak wcześniej?
3. Czy będzie widać kto jest online, bo teraz tego już nie widać?
4. Czy będą ikonki użytkowników do komentarzy, bo teraz ich już nie ma?
5. Czy będzie widać w danym wątku która odpowiedź jest zaakceptowana, wcześniej było to ładnie wyeksponowane zieloną ramką, teraz tego nie ma więc nie wiem która odpowiedź jest wartościowa, czyli zaakceptowana?
6. Czy będzie widoczne z pozycji forum, że dany wątek ma np. 2 plusy, a inny 2 minusy, bo teraz tego też już nie ma?

Czyli te zapytania, które się tu przewijają w wypowiedziach innych, pokazują tylko po co było zmieniać coś, co dobrze już funkcjonowało i nikomu nie przeszkadzało. Można było tylko wprowadzić nowe funkcje.
Ewelina79
knorwid - Pozwól Ewelino, że się tu 'podepnę' - nie chcę już tworzyć nowych bytów ;)
Pytanie do Administracji: Czy w związku z obecnymi pracami i tym, że "remont forum jest priorytetem", ta oto sugestia spotka się z taką samą odpowiedzią? https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/257693-zaznaczanie_nieprzeczytanych_ale_zaakceptowanych_postow_na_forum.html
Żeby było jasne, też uważam, że remont forum nie powinien być priorytetem na eTutorze, ale skoro już jest... Podobnie jak autor(ka) sugestii nie zawsze dostrzegam te apostrofy/łezki a filtrowanie wymaga kilkukrotnego poklikania.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za aktywne uczestniczenie w temacie. Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na błędy, które pojawiły się po zmianach i za sugestie poprawy.

Wszystkie zgłoszone błędy i nieprawidłowości zostaną przez nas poprawione. Przepraszamy, że się pojawiły.

Odpowiadając na inne wasze pytania:
- Szata graficzna zostanie zmieniona - tak, aby przyklejone wątki nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Postaramy się też, żeby wątki na listach ogólnie były wyświetlane bardziej kompaktowo i czytelnie.
- Nie planujemy przywrócenia ikon użytkowników na lewą stronę. Jesteśmy jednak świadomi, że należy poprawić wyświetlanie awatarów i projekt graficzny uwzględni ten problem. Przy awatarach przywrócone zostaną również lampki pokazujące, czy użytkownik jest aktualnie online.
- Zostanie przywrócone zaznaczenie zaakceptowanych postów. Serdecznie przepraszamy za to, że "zgubiliśmy" tę funkcję przy wprowadzaniu zmian.
- Nie planujemy przywrócenia ikonek awatarów w komentarzach.
- W Pytaniach Językowych, Tekstach i Nagraniach sortowanie odpowiedzi w wątkach domyślnie będzie się odbywać po największej liczbie głosów - tak żeby najlepsze odpowiedzi były widoczne na górze. Inne sposoby sortowania zostaną zachowane - tak, aby użytkownik mógł je zmienić wedle potrzeby
- Przywrócimy też liczbę plusów i minusów dla poszczególnych wątków w listach wątków
- Poprawki obejmą też między innymi wyświetlanie nieprzeczytanych komentarzy w wątkach (żeby wszystko nie zlewało się w jeden duży żółty blok)
- Przywrócimy wyświetlanie punktacji przy komentarzach

Zmiany będziemy wprowadzać na przestrzeni kolejnych kilku tygodni. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie komentarze. Przepraszamy osoby, które czują się rozczarowane - naszym celem nigdy nie było ignorowanie potrzeb użytkowników.

Pozdrawiam w imieniu całego zespołu.
japonskiwachlarz
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Otus - Buu, ikonki powinny wrócić tam gdzie były. Były dobrze usytuowane. Nie jesteśmy w Japonii, żeby ikonki były po prawej. Czytamy od lewej do prawej. Do komentarzy oczywiście także powinny powrócić. Naprawdę nie rozumiem, co ze stary forum było nie tak. :( - 11 lat temu
Danoota - Żółta ramka jest git. Dziękuję :-) - 11 lat temu
zorija - "Nie planujemy przywrócenia ikon użytkowników na lewą stronę." można wiedzieć dlaczego ?
"
naszym celem nigdy nie było ignorowanie potrzeb użytkowników" - ?
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
japonskiwachlarz - Ponieważ taki układ forum jest kwestią przyzwyczajenia. Nie zabieramy żadnej funkcji (w każdym razie po poprawkach tak będzie - kiedy przywrócimy elementy, które zagubiliśmy przy wprowadzaniu zmian).
Dzięki temu zabiegowi możemy równocześnie lepiej wyeksponować elementy, na których nam zależy -> w takim układzie postów najważniejsze jest to "co" zostało napisane i czy udzielona odpowiedź jest przydatna, czy nie. Układ, jaki proponujemy jest właściwy portalom, które skupiają się na treści przekazywanych wiadomości. Zależy nam na tym zwłaszcza w przypadku działu Pytań Językowych :)
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
knorwid - Widzę pozytywne zmiany: odcień szarości (komentarze) jest inny, nieprzeczytane komentarze i odpowiedzi są obramowane, za jednym kliknięciem dostępne 'wątki, w których pisałem'. Idzie to w dobrym kierunku. Wróciły zielone kropki informujące, że ktoś jest on-line. Nadal jednak uważam tryb wprowadzania zmian za nieakceptowalny i ignorujący użytkowników. W intencje i cele wierzę - efekt, tak a nie inaczej wprowadzanych zmian, jest niestety inny. Reszty się nie czepiam (poza pomarańczowymi filtrami). Czekam na resztę zapowiedzianych poprawek. A ŻYCZĘ szybkiego uporania się z tym działem oraz czasu i środków na usprawnienia dotyczące tego co najważniejsze, czyli nauki. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Otus - Czy mogę prosić o przykłady portali (linki) z avatarami pod postem i po prawej stronie? - 11 lat temu
Szlafrok - > Czy mogę prosić o przykłady portali (linki) z avatarami pod postem i po prawej stronie?
Ja tam widziałam sporo takich. Chyba najbardziej znany jest stackoverflow i wszystkie serwisy oparte na stackexchange, np. english.stackexchange.com (przepraszam administrację - nie wiem, czy można zamieszczać takie linki, ale mam nadzieję, że tym razem mi wybaczycie) Ale jest też np, askubuntu. Podobnie wyglada też np. samosia.
Wydaje mi się, że rzeczywiście - ten układ jest właściwy raczej portalom, na których zadaje się pytania.
- 11 lat temu
zorija - ja np.też nie widziałam portali z malutkimi(!) avatarami po prawej stronie - 11 lat temu
Otus - "stackexchange" akurat znam, ale zmiana miejsca avatara w sytuacji etutora, gdy na pytania odpowiada średnio 10 osób jest poronionym pomysłem. Widzę avatar i wiem, czy warto czytać czy olać odpowiedź, bo wiem kto ją napisał. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Proszę zróbcie też tak że można komentarze komentarzów stworzyć.
S
Simon2
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki