ZALOGUJ SIĘ

Algorytm powtórkowy, elementy oceniane na 1 i 2 w powtórkach dodatkowych

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Witam, mam pytanie które jest dla mnie bardzo istotne.
A mianowicie czy oceny powtórek dodatkowych (elementy ocenione dzisiaj na 1 lub 2) mają wpływ na algorytm powtórkowy i rozplanowanie ich na następne dni.
Pytam ponieważ słówkom na które źle odpowiedziałem dzisiaj, juz do samego konca wystawiam 1 lub 2, aby je sobie do konca dnia powtarzac, a w zalęznosci od czasu, wałkuje je dziesiątki razy.

Dziekuje za pomoc, pozdrawiam
michaltd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Witam, ocenione w danym dniu na 1 będą pojawiały się częściej w powtórkach w dniach następnych do momentu pierwszej oceny w danym dniu na 4. Ocenione na 2 będą pojawiały się rzadziej. Liczy się pierwsza ocena danego dnia.
Można dodatkowo powtarzać trudne elementy przez wejście w menu(trzy białe kreski)->słówka -> powtórki specjalne.

Powodzenia.
?
Gość
michaltd - samą koncepcje ocen rozumie, chodzi mi jednak, czy jest róznica w rozplanowaniu powtórek jeśli słowko zostanie ocenione [b]w powtórkach dodatkowych na dziś[/b] na ocene 1 raz a następną na ocene 4, a np 20 razy na ocene 1 . - 10 lat temu
Gość - Na 100% nie jestem pewny ale uważam że liczy się tylko pierwsza ocena.
Przy następnej powtórce tego samego dnia dany element ma już przypisaną datę następnej powtórki.
Czyli system datę następnej powtórki wyznacza już przy pierwszej powtórce.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dostałem odpowiedz od pani Marty z działu obsługi klienta, potwierdziły sie moje przypuszczenia.
"(....)Tak, to, ile razy w ciągu dnia dane słówko oceni Pan na 1 lub 2 ma wpływ na ich rozplanowanie w przyszłości. Generalna zasad jest taka - jeśli dane słówko zobaczył Pan w ciągu dnia wiele razy (oceniał je Pan na 1 lub 2 wielokrotnie), to taka powtórka zostanie rozplanowana dalej w czasie, niż słówka, które ocenił Pan na 1 lub 2 jednokrotnie.
Ogólna zasada działania systemu powtórek jest taka - należy wpisywać oceny zgodnie z rzeczywistym stanem pamiętania. Próby obejścia działania algorytmu wpływają na niego negatywnie."
michaltd
Gość - Z tego wynika że nie do końca znam zasadę działania systemu powtórek.

Pozdrawiam.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki