ZALOGUJ SIĘ

Pytanie o algorytm powtorek ( alez ten komentarz musi byc dlugi)

zmodyfikowany: 13 lat temu
Jak dziala algorytm powtorek slow ocenianych 3 lub 4 ?
Z dzialu etutor pomoc:
" Jeżeli jakiś element ocenisz na 1 lub 2 zostanie on dodany do kolejki dodatkowych powtórek (zauważ że wyświetlana przez system liczba powtórek do wykonania na dany dzień nie zmniejszy się ze względu na dodanie dodatkowej powtórki). Element będzie powtarzany tego dnia aż do momentu gdy wystawisz ocenę 3 lub 4. "
Co DALEJ sie dzieje ze slowkami ocenianymi na 3 lub 4?

Zauwazylam, ze slowka ktore zostaly przeze mnie ocenione w ten sposob zniknely chyba na stale z listy powtorek.
Troszke mnie to zastanawia poniewaz dane slowko po calodziennym walkowaniu wydaje sie byc opanowane, co nie dokonca oznacza ze zostalo zapamietane na stale.
Dosc duzo czasu poswiecilam na stworzenie listy slow najbardziej mi przydatnych i nie chcialabym jej stracic przez dziwny algorytm.
Natomiast jesli przed obawa utraty slowek zaznaczam 1, 2 wciaz te same slowka potrafia pojawic sie nawet kolejnego dnia.
W konsekwencji powoduje to zwiekszenie rozplanowanych slowek o kolejne i pewna monotonie.
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
TopMan
TopMan - W usuwaniu Naszych postow i komentarzy etutor jest bardzo szybki.
W odpowiedziach na pytania juz niekoniecznie!
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Cześć Magda,
Faktycznie, nazwa tematu jakby za długa? ;) 20 klik raczej by było w sam raz
Ale wiesz jak jest ;) ale chyba Administracja od razu chce wszystko wiedzieć
o co chodzi po przeczytaniu tematu. Może mają mało czasu, a może nie chce im się myśleć... ;)]
A teraz przechodzimy do tematu.
Jak ja kiedyś byłem zainteresowany własną listą słówek, to ją sobie stworzyłem a później te słówka ,,mieliłem" w -Moje testy- i w żaden sposób nie byłem powiązany z powtórkami i jakimiś tam algorytmami ;)
Jak jesteś zainteresowana ,,mieleniem" tylko swoich, to kliknij
na -Słówka-, -Moje słówka-, -Nowa lista słówek-
Są tam dwie opcje: -dodaj ze słownika-, lub -dodaj własny element-
Jak dasz opcję -dodaj ze słownika-, to wskoczysz w -Diki- i możesz element
później dodać. A jak się zdecydujesz na dodanie własnego elementu, a ten element może już być w -Diki- /możesz również dodawać całe Twoje zdanie/
to kliknij na -dodaj własny element- i na podłużnym pasku wpisz -Twój element--spacja-znak =-spacja-angielski odpowiednik-
Przy dodawaniu w/w elementów, za każdym razem klikasz na dole na -zapisz-.
Jak ,,stworzysz" swoje elementy, to kliknij na -Moje testy-Dodaj nowy test-Nowa lista słówek- i przeklikaj na prawo.
A później się możesz zabawiać swoim testem przez -Moje testy- ile tylko chcesz ;) Powtórki i algorytmy są ważne, ale ja zawsze szczególną uwagę zawsze zwracałem na -Moje testy-
Serdecznie pozdrawiam, Zenek
Z
zenstef
TopMan - Dzieki,sprawdze.
Jednoczesnie odpowiedziales czesciowo na pytanie Ewy "Moje testy jak z tego korzystać"
- 13 lat temu
TopMan - Niemniej dalej mnie interesuje co sie dzieje ze slowkami ocenianymi na 3,4.
- 13 lat temu
zenstef - Raczej idą w siną dal;) No niechby się pokazały za 2-3 m-ce? A teraz Ci zdradzę Madziu taką moją słodką tajemnicę;) Ja nawet dla tych łatwiejszych klikam na ,,słabo"
a to działa później na moją marną psychikę;) Jak później zobaczę, że coś tam już wiem to czuję się podbudowany :)
W jakimś tam okresie klikałem dla łatwiejszych ,,dobrze" a później mieliłem tylko tylko trudne zdania.
Jak się powtarza tylko trudne zdania to można dostać doła :(
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
TopMan - Jasne Zenku ale jak mam 10 000 slowek w powtorkach to klikajac 1,2 juz z zalozenia algorytmu nigdy nie bede w stanie dojsc do slowka np.9000.
Jak dam 1,2 te same slowka mam do powtorzenia dnia nastepnego.
Ilosc slowek na kolejny dzien zostaje zwiekszona.
To chyba nie o to chodzi by slowka 3,4 znikaly, lecz pojawialy sie moze mniej regularnie lecz jednak sie pojawialy.
- 13 lat temu
zenstef - Maarne szaanse :) Ale się pojawią za
ponad m-ąc?
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki