ZALOGUJ SIĘ

Co zrobić, kiedy nie nadąża się z wykonywaniem powtórek?

11 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Nie wyrabiam się z powtórkami, a o lekcjach nie wspomnę. Staram się robić co najmniej dwie w tygodniu, a powtórek przybywa. Staram się robić powtórki codziennie ale się nie wyrabiam ;/
Jaki najlepiej efektywny sposób radzicie zastosować?
Kiedy powtórki i ile?
Ile lekcji w tygodniu?

Dzięki za odpowiedź
AndrzejBachta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Ja staram się robić jedną lekcje tygodniowo - choć i z tym jest ciężko, a wieczorami przed snem robię powtórki,po około 50 słówek (czasem rano przy śniadaniu). Każdy ma jakiś swój sposób na naukę, może ktoś chce się podzielić na forum.

Pozdrawiam
K
kbrandenburg

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja od niedawna stosuję może dziwną metodę nauki, ale dla mnie jest skuteczna. Mianowicie, jak nie znam jakiegoś słowa to zapisuje je na kartce. W kolejnej turze powtórek mniej więcej kojarzę jakiego słowa szukam i podglądam je na liście.
Przez to, że nie mogłam zapamiętać jakiegoś słowa, ciągle dochodziła mi masa słówek do powtórek. Nie wiedziałam jak przez to przebrnąć, więc moja frustracja rosła. Teraz podchodzę do lekcji spokojniej, nie przyrasta mi tyle słówek i o dziwo lepiej zapamiętuję trudne słowa.
Nie wiem czy będzie to metoda dobra dla wszystkich, ale dla mnie działa. Myślę, że chodzi o to, że przepisując słowa muszę być bardziej skupiona niż przy czytaniu z ekranu.
M
muszka400

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zrób sobie przerwę w dodawaniu lekcji. Postaraj się zapanować nad powtórkami. Możesz sobie pomagać fiszkami, sposobem, który podsunęła Muszka albo poćwiczyć te najtrudniejsze słówka w testach trudnych elementów na dziś i z 2 tygodni (ja tak robię). Z czasem powtórek będzie mniej i wtedy znów przerabiaj lekcje, ale powoli, na ile Ci pozwala czas.
B
barwa.jesienna
muszka400 - Jeśli mogę, to mam pytanie odnośnie Twojego systemu nauki. Wchodząc do moich testów widzę "Powtórki na dziś" i teraz zastanawia mnie jedno: czy to są te same powtórki, które są widoczne na górze? Pytam, bo nie wiem czy jak tu nie umiem jakiegoś słowa to czy ono dodaje się na dalsze dni do powtórek jak w standardowych powtórkach?
Na stronie "Moje testy" jest informacja, że jest to system niezależny od powtórek, ale jak robię te "Powtórki na dziś" to tam na górze mi się zmniejsza liczba...
Czy możesz odpowiedzieć na to pytanie?
- 11 lat temu
barwa.jesienna - Powtórki na dziś w "moich testach" to są dokładnie te same, które są widoczne na górze. W tej zakładce jest po prostu jeszcze 1 możliwość ich otwarcia - chyba trochę bez sensu, ale być może czegoś nie czaję.

Najpierw robię te główne czyli dzisiejsze powtórki, potem przerabiam (o ile mam czas) te z 2 tygodni i dzisiejsze trudne elementy. Tam są tylko słówka, które oceniłam na 1-2. Drugi raz robi się je szybciutko. Te z 2 tygodni przerabiam obowiązkowo, po zrobieniu powtórek z nowo dodanego materiału, zwłaszcza jeżeli był trudny. Mnie to naprawdę pomaga w zapamiętywaniu.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki