ZALOGUJ SIĘ

Jaką metodę nauki wybrać odnośnie słówek i gramatyki?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Witam.
Czy ktoś może mi poradzić jaka metoda jest skuteczniejsza

- przerabianie lekcji po kolei(nowe wyrażenia i gramatyka pojawiają się sukcesywnie)
- przerabianie osobno gramatyki("szkielet") niezależnie od kolejności lekcji
- nauka słówek niezależnie od kolejności lekcji, całymi działami
np. dom, biuro, zakupy, hobby itd.
Jakie macie Państwo doświadczenia odnośnie skuteczności?
daros
MariolaMadej11 - powtorki sa najlepsze - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Jeśli o mnie chodzi to uczę się głównie słówek, gramatyki jest nie wiele, a nie znając słówek i tak jej nie wykorzystam. Spisuję sobie gramatyczne reguły do zeszytu, gdy potrzebuję skonstruować zdanie to mam szybką ściągawkę z zeszytu ;).
nika8

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem najlepiej uczyc sie przerabiajac lekcje po kolei.Wszystko wtedy pojawia sie stopniowo.Nie mozesz oddzielic gramatyki od slowek i calych zwrotow,w ten sposob nie nauczysz sie dobrze jezyka.Trzeba to wszystko objac w sposob calosciowy.Do tego proponuje jeszcze ogladac kanaly telewizyjne i sluchac piosenek w jezyku w jakim sie uczysz.Pozwoli Ci to na osluchanie sie z jezykiem, a takze utrwalenie nabytej juz wiedzy.Powodzenia i wytrwalosci zycze!!!
pioma78
brampton - Tez tak uważam. Ważne jest przerabianie lekcji po kolei. Wszystko wzajemnie się uzupełnia. Ja zaczęłam lekcje od podstaw A1 chociaż mogłam przejść od razu na A2. Dużo z przerabianego materiału już znam, ale tez dużo rzeczy jest dla mnie nowych. Z pewnością nauka będzie trwała dłużej, ale warto sobie utrwalić to co się już wcześniej uczyło. Jak na razie jestem bardzo zadowolona z nauki na etutor. - 8 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam uczyłam się już tą metoda języka angielskiego. Najlepiej przerabiać lekcje po koleji i pożniej powtórki
trzeba być systematycznym Tu w języku niemieckim jeśli ktoś się nie uczył wcześniej cokolwiek to raczej trudno będzie się samodzielnie nauczyć bez pomocy kogoś kto troszkę coś wytłumaczy. Niestety jest dużo trudniejsza gramatyka, polecam tez pomagać sobie książką do gramatyki( ja mam gramatykę niemiecką dla gimnazjum Magdaleny Ptak powodzenia!!!!!
B
barzag

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niemiecki jest...schwer und problematisch aber...ja niektóre słówka po prostu zapamiętuję a niektóre muszę wtłuc metodą "powtarzam w nieskończoność" aż mózg przyswoi. Fajną pomocą są fiszki na telefon lub ipada. Można się uczyć w drodze. Gramatyka jest trudna do opanowania. Myślę, że początki nauki lepsze są ze wspomaganiem nauczyciela. Dzięki etutorowi najwięcej uczę się słownictwa, słuchania i czytania.Lekcje przerabiam po kolei. Gramatyka niestety..nauka "na blaszkę" i duuuużo ćwiczeń. Polecam dla dodatkowej rozrywki blogi. bardzo popularny Pana Tyczkowskiego (fajnie tłumaczy gramatykę), "Niemiecki po ludzku" i inne. Bajki na youtube z napisami, podcasty...myślę, że materiałów do nauki w sieci nie brakuje. Mi brakuje tylko czasu na wszystko :)
L
lumpsum1

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że najlepszą metodą jest przerabianie lekcji po kolei oraz dodawanie wszystkich zdań z lekcji oraz słówek do powtórek (oczywiście tych, których nie potrafiłbyś sam ułożyć dobrze w 100%). Co jest istotne, jeżeli dodaje jakieś słówko do powtórek to zawsze przykładowe zdania z tym słówkiem również zapisuje w powtórkach dlatego, że jednocześnie powtarzam konstrukcje zdania, czasy oraz liczne smaczki, łączniki, które występują w zdaniu.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki