ZALOGUJ SIĘ

Odświeżenie poziomu A1 kursu eTutor angielski

zmodyfikowany: 7 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Drodzy Użytkownicy,

jak już zapewne wiecie, niebawem na Platformie zostanie wprowadzony nowy wygląd spisu tematów. Zmiany w kursie eTutor angielski nie będą jednak ograniczone tylko do nowych grafik. W najbliższych dniach odświeżony zostanie również poziom A1 naszego kursu! Co się za tym kryje? Krótko mówiąc: dużo (fajnych!) nowości. Co będzie się działo?

- usystematyzujemy liczbę lekcji w tematach. Oznacza to, że prawie każdy temat będzie od teraz zawierał 3 lekcje,
- tematy i lekcje zostaną ujednolicone pod względem zakresów tematycznych, np. w temacie "Rodzina" wszystkie lekcje będą dotyczyły tego zakresu
- odświeżymy zdania przykładowe w zaktualizowanych notatkach gramatycznych
- zrewidujemy słownictwo na tym poziomie zaawansowania oraz upewnimy się, że liczba słówek jest bardziej przystępna
- zostanie dodanych sporo nowych elementów: zagadnienia gramatyczne, notatki językowe i zdjęcia
- dodane zostaną nowe dialogi oraz czytanki dopasowane do nowego zakresu tematycznego.

Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu i odkrywanie nowości sprawi Wam radość :)

PS. W przypadku, gdy do tematu została dodana dodatkowa lekcja, a materiały w niej są zupełnie nowe, całkowity postęp wykonania takiego tematu trochę spadnie, prosimy o wyrozumiałość :)
o.bracka
SmallM - Te +5 (ocena) to chyba tylko dlatego, że większość przerabiających A1 nie ma wystarczającej reputacji, żeby dawać minusy...
Nie, nie przypadło nam do gustu, a radość nie jest tym uczuciem, które nas teraz ogarnia, a nazwanie odpowiedniego byłoby słowem niecenzuralnym, dlatego sobie daruję...
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
polic4 - Na poziomie A1 w lekcji oprócz nazw lekcji zmieniono w lekcji 14 Present simple zamiast Have got.
W takiej sytuacji to nie lepiej nic nie robić z lekcjami tylko dodać ??????????????
- 7 lat temu
polic4 - Zrobiłem nową lekcję zamiast 10 punktów dostałem jak za powtórkę 1 punt?????????????? - 7 lat temu
MarinelaMarinela - Jak wejść na wyższy poziom, pominąć początkowe lekcje? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 33

Z ciekawości weszłam. :-)
Widzę, że faktycznie doszło sporo słownictwa, którego wcześniej nie było w lekcjach. To oceniam na duży plus :-)


"PS. W przypadku, gdy do tematu została dodana dodatkowa lekcja, a materiały w niej są zupełnie nowe, całkowity postęp wykonania takiego tematu trochę spadnie, prosimy o wyrozumiałość :)"

trochę :-D :-D

Po tym jak celowo weszłam w każdą lekcję ogólne wykonanie poziomu spadło mi z poziomu bliskiego 100% na 34%. W wielu lekcjach wykonanie ze 100% spadło mi do 2-4% (jako zaliczone pozostały tylko słówka). Więc niewiele lekcji mam obecnie zaliczonych a tam, gdzie z tematu zniknęło zaliczenie lekcji - zniknęła też informacja o wykonanym teście :-)
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Twórcy,

możliwe, że zmiany same w sobie mają na celu usystematyzowanie wiedzy i lekcji, to są to już drugie poprawki tego typu od czasu, kiedy jestem na tym poziomie i mam wrażenie, że w ten sposób nigdy nie przejdę do kolejnego poziomu, bo będą w koło pojawiały się kolejne elementy.

Trudno aktualnie rozplanować sobie czas, aby dziennie nie stracić zbyt wiele czasu na przerabianie angielskiego a jednocześnie zrobić jakiś krok milowy w czasie nie krótszym niż 3-6 miesięcy.

Weźcie to pod uwagę. Bo nie sposób jest zawalić się przykładami i dużą ilością materiałów, ale wydaje mi się, że jeżeli nie będzie się czuło postępów, a statystycznie przebywało nadal na poziomie A1, to przerabianie dalszych materiałów staje się mało motywujące.

Kacper
ogien88

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W ramach rozbudowy poziomu A1 zwiększyła się ilość lekcji, a część dotychczasowych została wzbogacona o nowe ćwiczenia. W związku z tym ogólny rezultat z kursu A1 musiał się zmniejszyć, ponieważ zawiera on teraz sporo nowych elementów, które jeszcze nie były przerabiane przez Użytkowników, a są brane do końcowego wyniku. Dlatego też, zachęcamy, aby się z nimi w wolnej chwili zapoznać :-)

Pozdrawiamy.
dawidturek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

To dla tych którzy byli już w trakcie A1 mogliście zostawić starą wersję. Tak jak pisał Kacper - bez sensu jest tuptać w miejscu na A1. A w zasadzie będąc na 36 lekcji z 50, co kosztowało mnie 65 dni (bo czas, bo powtórki, bo inne rzeczy) powoduje, że muszę cofnąć się do lekcji pierwszej. To jest mega demotywujące. A jeszcze jak czytam Kacpra, który pisze, że to drugie już takie poprawki, to tracę nadzieję, że kiedykolwiek wyjdę z tego A1, a chciałabym wejść już na wyższe poziomy.
Uszanujcie czas Waszych klientów.
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam,

Mam ten sam problem co Kacper i przedmówca... Byłem na lekcji 29, i teraz musze się cofnąć i od początku wszystko przerabiać.. To co było wczoraj w lekcji 29 już tego nie ma, jest całkiem coś nowego. Strasznie demotywujące. Proszę zróbcie jakąś kopie zapasową dla osób które już były na tym poziomie i mogli spokojnie ten poziom zakończyć - iść dalej, a nie wracać się do samego początku...

Pozdrawiam,
Daniel
D
daniello91

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

U mnie ten sam problem. Byłam na 45 lekcji. Tylko 5 zostało do końca...
Niestety obecna 45 lekcja nijak się ma do tego, co było w lekcji, którą przerabiałam.
Również jestem za tym, aby na poziomie A1 przywrócić starą wersję.
K
Kinga2017

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powinni zrobić wybór wersja stara, wersja nowa, byłoby po kłopocie. Nikt w normalnej szkole nie zmienia programu nauczania w trakcie roku szkolnego. To powinno być traktowane podobnie. Nie chciałabym nawiązywać do kwestii finansowych, ale jednak platforma nie jest darmowa, więc powinno się szanować klientów, żeby nie przeszli do konkurencji.
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się z przedmówcami. Zmieniły się nazwy lekcji oraz ich zawartość przez co nie jestem w stanie przypomnieć sobie gdzie skończyłam. Słusznie poruszoną sprawą są finanse, każdy z Nas wykupił dostęp na jakiś określony czas, w którym chciałby zrobić jak najwięcej...Również wysyłam prośbę do eTutor o przywrócenie starej wersji dla użytkowników którzy byli w trakcie.
S
SabTab

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Co za beznadzieja...!!! Wczoraj skończyłem na pierwszej z dwóch lekcji spod 46 a teraz okazuje się że ten materiał jest już w trzech lekcjach i to pod 43......Połowa testów nie wykonana, bo doszły nowe lekcje, wszystko pomieszane.... Rozumiem, że ze względu na dodatkową uciążliwość zostanie to w jakiś sposób "skompensowane" użytkownikom, którzy wykupili dostęp i teraz będą potrzebować sporo dodatkowego czasu, żeby uzupełnić "nowe" braki. O ile miesięcy proponujecie bezpłatnie wydłużyć dostęp takim użytkownikom w ramach już opłaconego abonamentu....????
P
PiotrLatecki
SmallM - W zasadzie, to ja się cofam do początku, a mam 65 dni nauki z rzędu, więc proponuję o 2x tyle wydłużyć abonament, bo przecież mój czas też jest cenny ;) Myślę, że jam jesteś "Bywalec" tak jak ja, to możesz mieć podobnie :P

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale odechciało mi się to robić :( A tego mi najbardziej szkoda, bo posiadanie 65 dni bez przerwy to jest jednak jakaś determinacja, a oni to tak jednym przyciskiem "Aktualizuj" wszystko walnęli do kosza :(
- 7 lat temu
PiotrLatecki - Właśnie powykańczałem te trzy lekcje z 43...... mam 100%, "wyptaszkowane" na zielono, i..... brak dostępu do testu. Po prostu pusto - tak jakby tam testu w ogóle nie przewidzieli. - 7 lat temu
SmallM - To jest [piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii] bez sensu!!! Ja za to chwaliłam się, że już sobie 6 ładnie zrobiłam na 100% z testami i ptaszkiem, a teraz weszłam w 1 jeszcze raz (chciałam zobaczyć, czy gdziekolwiek jest film, bo coś wydaje mi się, że filmy zdjęli), więc chciałam poszukać i znów mi 100% zniknęło i ptaszek zielony. To jest zupełnie bez sensu, znów od początku??? - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Próbuję posprzątać samodzielnie ten bałagan, ale nie wiem czy mam na tyle sił i cierpliwości. Cały A1-6 Liczba mnoga i przymiotniki, nie wiem ile było, ale zostało mi z niego 2/5 lekcji, z czego trzy co doszły są długie i nudne jak flaki z olejem, ponieważ zawierają rzeczy które już dawno zaliczyłam wcześniej, przerobiłam w powtórkach, a teraz bez sensu przerabiam np. słówko bad na 3 sposoby (obrazek wybierz który z trzech, podpisy - wybierz jeden z trzech, pisanie ze słuchu), a tych przymiotników jest sporo. Zaraz po nich liczby, które też przerabia się na wymienione przeze mnie sposoby i też jest ich wcale nie mało. Może dla nowych uczących się jest to ok, ale dla nas, którzy byliśmy po wielu tygodniach przerabiania tych lekcji, a słówek w powtórkach - to jakaś rzeźnia!!!
P.S. I nawet wypracowanie takie, jakie już pisałam muszę napisać jeszcze raz.
P.S2. Nie ma co się cieszyć. Do 6 lekcji miałam z testami i ptaszkami, a... weszłam jeszcze raz w 1 (którą już zrobiłam na nowo) i znów mi zmniejszyła punkty i ptaszka zabrała.
S
SmallM
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po wejściu w lekcje przy której miałam ten zielony ptaszek i otwarciu lekcje z tego dział wszystkie lekcje się wyzerowaly i teraz juz niema zielonego ptaszka ale jest informacja ze jest zero przerobionych lekcji i ciekawostka test pozostal jako zaliczony. Czy to oznacza, że wszystkie lekcje trzeba przerobić jeszcze raz, czy też oznacza że nie wolno wchodzić w juz przerobione lekcje. Po otwarciu wcześniej przerobionych lekcji całe oznaczenie że wcześniej była przerabiana się wykasowuje więc nie wiadomo co było przerabiane a co nie. A system pokazuje że lekcja nie była przerabiania a po przerobienie lekcji i tak nie daje monet za jej przerobienie. Mam wrażenie że wykasowalo się oznaczenie przerobionych lekcji.
G
gosia369
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
SmallM - Dokładnie mam to samo! Nowa wersja nie została porządnie przetestowana i jest niestabilna! - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kompletnie mi się nie podoba zaktualizowana wersja. Tzn dla nowych użytkowników jak najbardziej na plus. Ale dla tych co są w trakcie to jest jeden wielki bajzel bo nie wiem w sumie od czego zacząć. Chciałam dzisiaj dokończyć lekcje zaczętą wczoraj i niespodzianka, pod numerkiem lekcji zupełnie inny temat, Jak odświeżyli poziom A1 to pewnie zaraz zrobią to z A2 i pozostałymi poziomami. Jeżeli technicznie jest to możliwe to proszę o umieszczenie możliwości wyboru wersji kursu
W
Weronika91w
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
SmallM - I to mnie przeraża, bo już chciałam machnąć ręką na A1, bo poziomowo jestem wyżej, ale jak pomyślałam, że przejdę na A2 i tam zaraz zrobią to samo, to już sama nie wiem co robić. Zdecydowanie powinni zachowywać wersjonowanie i tak jak wybiera się lekcje np. poziom A1, to powinno być A1 v1, A1 v2 (mogłaby być dla tych którzy rozpoczęli ją już wcześniej, jeśli nie chcieliby dla wszystkich, ale powinniśmy mieć prawo ukończyć taki kurs jaki rozpoczęliśmy). - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Po przeczytaniu komentarzy i przetestowaniu Waszej przecudownej nowej wersji stwierdzam, że nie jest to nawet wersja beta. Nikt z Państwa strony nie pokusił się o to, żeby ją dobrze przetestować, a psuje się w zasadzie wszystko!!! Nawet merytorycznie niektóre ćwiczenia są zupełnie bez sensu (jak szukanie literówek w liczbach w stylu 676535 napisanych trzy razy tak samo, tylko w dwóch przypadkach popełniony został delikatny błąd, czasem literówka, ale przy tylu wyrazach wyłapywanie jej nie ma nic wspólnego z nauką języka. Wersja jest niestabilna, zaliczenia pojawiają się i znikają (dotyczy to nie tylko starych zaliczeń, ale również tych już aktualnych, otrzymanych na nowej wersji), nie można w zasadzie normalnie się uczyć, jak to było wcześniej.

Zostawcie sobie tą wersję jako betę dla ludzi do testowania i zabawy, aż zacznie działać stabilnie, a dla nas, tych, którzy chcą się uczyć języka, a nie testować aplikacje oddajcie, proszę, starą wersję i pozwólcie ukończyć ten kurs, który rozpoczęli.

Życząc więcej szczęścia i solidności w kolejnych wdrożeniach,
Pozdrawiam,
Marzena
S
SmallM
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Z jednej strony dobrze, że platforma się rozwija ale z drugiej źle, że znowu sposób przeprowadzenia tego był taki a nie inny. I że przy okazji zostały zabrane kolejne przydatne funkcjonalności.

Mnie jakoś szczególnie nie przeszkadza nawet to, że aby mieć pełne zaliczenie trzeba by było ponownie wykonać lekcje. Choć u mnie to spadek wykonania z niemal 100% na 34% więc niemal cały poziom. Ale przydałaby się jakaś zachęta. Żeby chociaż eTutor przyznawał monety za przerobienie lekcji które SAM uznał za niewykonane (to nie my wyczyściliśmy wyniki) to już byłaby jakaś zachęta do ponownego zajrzenia do raz przerobionego materiału.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ogólnie to współczuję wszystkim zielonych ptaszków... :P

Z punktu widzenia UX, marketingowego i projektowego, lepszym rozwiązaniem byłoby w pierwszej kolejności na stronie profilowej dodać do aktualności informację, że tak duża zamiana zostanie wprowadzona za jakiś czas, przygotowując do tego użytkowników. Następnie jeżeli zmiana jest na tyle duża, to powinna być wprowadzana etapami, albo nie ingerując w aktualne wyniki użytkowników, bo najzwyczajniej w ten sposób pozbywacie się oglądalności witryny zamiast ją zwiększyć.

Rozsądnym rozwiązaniem byłoby dodanie kolejnych lekcji, jako uzupełnienie poprzednich, niż modyfikowanie aktualnych, dla tych użytkowników, którzy przerobili już ten materiał. Ci, którzy dopiero wykupili dostęp, lub nie zaczęli znacząco przerabiać materiału, lekcje zmodyfikowali byście tak jak teraz. Wszyscy byli by szczęśliwi, a i na Was nie byłoby teraz nagonki.

A jak wiem, tak się da, bo jestem przekonany, że macie możliwość w bazie danych podzielenia użytkowników po dacie ich utworzenia lub ilości przerobionych lekcji, czy ich typie...


PS.
Dla osób decyzyjnych... SŁABE ZAGRANIE!
ogien88
SmallM - Brawo Ty :) A eTutor od wczoraj milczy... - 7 lat temu
daniello91 - Idealne podsumowanie całej aktualizacji ! Ciekaw jestem kiedy eTutor się wypowie. Abonament mi się kończy za 13 dni i teraz grubo zastanawiam się czy w ogole ma sens przedłużać kurs angielskiego... - 7 lat temu
Barbara.m - Mnie nawet bardziej od zaliczonych procentów lekcji denerwuje to, że eTutor potraktował to jako kolejną okazję do likwidacji wygody korzystania z systemu. Mam juz dłuuugą listę takich funkcjonalności zlikwidowanych w imię wyższego celu. A wszystko to w trosce o nasze dobro żebyśmy się skutecznie uczyli. Bo jest tylko jedna słuszna droga do nauczenia się angielskiego. I bez wyraźnego odebrania nam możliwości jakiegokolwiek innego korzystania z platformy poza wskazanym nam przez "osoby decyzyjne" zwyczajnie byśmy przepadli. - 7 lat temu
Barbara.m - PS. ja akurat nie chcę mieć przywróconego starego zakresu kursu A1 pomimo, że miałam go zaliczonego w całości (pominiete miałam to co chcialam pominąć). Może kiedyś pouzupełniam a może nie. Jeśli będę chciała do czegoś wrócić to będę miała szerszy / inny zakres i pouzupełniam wybrane ćwiczenia (o ile i takiej losowej mozliwości wykonywania ćwiczeń eTutor też nam nie zabierze...). Raczej jestem za daniem wyboru - nowa wersja lub stara. - 7 lat temu
SmallM - Gdybym miała zaliczone w całości, to tez by mi już było obojętne co zrobią. Gorzej jak jesteś w trakcie i to zaawansowanym - ja miałam 36/50, a niektórzy tu byli na 45/50 i 46/50, a to już boli, ponieważ jest to wiele godzin przesiedzianych na nauce...

Gdyby chociaż, jak pisze ogien88 wcześniej poinformowali, że taka zmiana nastąpi i, jakie może mieć konsekwencje, to bym się sprężyła i te 14 lekcji zrobiła przed wprowadzeniem modyfikacji. Wtedy mogłabym, powiedzieć, że może kiedyś sobie w ramach relaksu zobaczę co się zmieniło. Natomiast wchodząc wczoraj zamierzałam te pozostałe mi lekcje zrobić w 3 dni, żeby przejść na A2 i, ... sami wiecie co było dalej, bo komentarz za długi ;)
- 7 lat temu
Barbara.m - SmallM - wiem. Ja tak miałam przy business english podczas ostatnich zmian. Miałam juz sporo zrobione a po zmianach i przemieszaniu materiału nagle startowałam od zera. Dlatego lepsze choć pewnie trudniejsze do wykonania byłoby danie wyboru. Bo z drugiej strony nie chciałabym aby ktoś przymusowo pozostawił mi stary, mniejszy zakres materiału dlatego, że już go przerobiłam. - 7 lat temu
SmallM - Barbara.m, ale ja pisałam o tym, że chwilowo, dopóki nie poprawia tej nowej wersji, która zawiera błędy powinni przywrócić wersję starą, która była stabilna i zmiany przeprowadzić wolniej, w sposób przemyślany, a przede wszystkim bez straty dla użytkowników. Też chciałabym mieć to co nowe, ale bardzo mi się spodobał sposób zaproponowany przez ogien88, że dla tych co już używają tą wersję - to co zostało dodane dorzucić bez ingerowania w to co było, jako dodatkowe lekcje.
Można by np. dodać przycisk "Scal" lub "Upgrade", który pozwoliłby użytkownikowi zdecydować w którym momencie przechodzi na nową wersję. Można by przerobić sobie te dodatkowe elementy, a później scalić.
- 7 lat temu
Barbara.m - ok to nie zrozumiałam, że tymczasowo. Ja jednak wolę ujednoliconą wersję niż tylko podorzucane nowe rzeczy (trudno byłoby chyba zrobić z tego sensowne lekcje). Podoba mi się pomysł z przyciskiem "upgrade". - 7 lat temu
SmallM - Ja też zdecydowanie wolę ujednolicone, ale w przypadku takich zmian jak teraz, osoba taka jak Ty, która przerobiła wszystko, bądź nawet taka jak ja, która przerobiła 3/4 dostaje najpierw nowe lekcje w formie dodatku. Przerabia ja sobie (łatwiej wtedy zobaczyć co doszło) i klika "Upgrade", czy "Scal", wówczas ma już ujednoliconą nową wersję na danym poziomie, nie tracąc na zaliczonych lekcjach itd.
Jest jeszcze kwestia, która podnosi polic4, czyli lekcji usuniętych. Te mogłyby być przesuwane do jakiegoś archiwum, w końcu rzeczywiście czasem chcemy wrócić do czegoś co przerobiliśmy i sobie odświeżyć.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Poza tym muszą mieć backupy, więc niech przywrócą na razie starą wersję, zanim nie zrobią tego porządnie, tak jak to opisujesz. każdy z nas woli stracić jeden dzień niż kilka, czasem kilkanaście tygodni pracy.
S
SmallM
SmallM - Dawanie minusów powinno być uzasadniane w jakiś sposób, a nie przez widzi-mi-się kogoś, bo nie wiem co było nie tak w mojej powyższej odpowiedzi.
Pewnie, że są lepsze sposoby na odkręcenie sprawy, jednak jeśli nie przewidzieli takiej sytuacji, a wszystko wskazuje na to, że nie została zmiana dobrze przetestowana, więc i pewnie planu powrotu tez w sobie nie zawiera, to lepszy taki pomysł niż żaden.
Ja się całkowicie zgadzam z daniello91, bo również rozważam opcję zmiany platformy, skoro w taki sposób wprowadzane są zmiany. Pewnie po A1 przyjdzie czas na A2 i zapewne wtedy zdążę się na niego przerzucić... Szkoda, bo zdążyłam wciągnąć się na dobre w eTutora.
- 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na poziomie A1 w lekcji oprócz nazw lekcji zmieniono w lekcji 14 Present simple zamiast Have got.
W takiej sytuacji to nie lepiej nic nie robić z lekcjami tylko dodać ??????????????
P
polic4

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Należałby opisać dokładnie co zmieniono a nie domyślać się.Dodać dodatkowe zagadnienia w kolejnych lekcjach a nie zmieniać obecne aby człowiek nie miał szans ich skończyć !!!!!!!!!!!!
P
polic4

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

najmocniej przepraszamy za długi czas oczekiwania na odpowiedź. Zależało nam na tym, aby przeanalizować Wasze wiadomości i skonsultować problem z osobami decyzyjnymi. Na ten moment wstrzymujemy się z odpowiedzią, ponieważ jeszcze szukamy dogodnego rozwiązania. Obiecujemy, że jak tylko zapadną decyzje, będziemy Was informować.

Serdecznie przepraszamy również za brak informacji dotyczącej wprowadzonych zmian w aktualnościach i na profilach Użytkowników. Zdecydowanie powinniśmy wcześniej poinformować Was o planowanych zmianach i popełniliśmy błąd, nie czyniąc tego. Zapewniamy, że wzięliśmy sobie Wasze rady do serca i postaramy się nie zawieść Was pod tym względem w przyszłości.

Jeżeli mielibyście problem ze znalezieniem materiału na którym pracowaliście, proszę odezwijcie się do nas na adres e-mail: [...]@etutor.pl. Chętnie pomożemy.

Dziękujemy za Wasze liczne sugestie i prosimy o cierpliwość.
aleksandra.rosiek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
daniello91 - Witam,

Pani Aleksandro jak pani sobie wyobraza moja dalsza nauke, ktora zakonczylem na lekcji 29 ?chcac dalej kontunowac musialbym zaczac od lekcji 1. Kto zwroci mi czas poswiecony na nauke + koszt abonamentu ? Naprawde po tej akcji odechcialo mi sie nauki na panstwa platformie.
- 7 lat temu
polic4 - Można dołączyć usunięte lekcje do obecnych jako pod lekcje lub kolejne zagadnienia . A następne nowsze dalej jako pod lekcje lub nowe zagadnienia ? - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ooo widzę, że coś się zmienia w lekcjach. Wróciły paski, więcej haczyków czy ptaszków. Powiało nadzieją, że uda się skończyć to A1. ;) Wielkie dzięki!!!
S
SmallM
polic4 - Z czczego się cieszysz . A gdzie przerobione lekcje !!!! - 7 lat temu
SmallM - No właśnie powoli zaczyna mi coś wracać, przynajmniej mam takie wrażenie. A z czego się cieszę? Z tego, że nas nie zostawili samych sobie, że coś robią w temacie, że potrafili przyznać się do błędu i go poprawiają. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi, chcieli dobrze, ale troszkę przedobrzyli. Jednak zdali sobie z tego sprawę i próbują nam pomóc. Ja uważam, że jest się z czego cieszyć. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Widzę, że wróciły paski na dole - za to duży plus. Dla mnie to bardzo przydatna informacja. :-)

Są filmy (wydaje mi się czy nie było ich wcześniej?).

Niestety nadal po najechaniu myszką na listę słówek nie pokazuje się ile słówek z ilu jest przerobione. A to bardzo istotna funkcjonalność i jej brak sprawia, że przynajmniej dla mnie teraz wygodniej będzie przerabiać słówka z sekcji "słówka" gdzie widzę liczbę elementów i procent niż z lekcji. A chyba nie o to chodzi. Z mojego punktu widzenia to największa wada nowej wersji systemu. :-(

Znaczenie ptaszków, które się pojawiły z tego co widzę zmieniło znaczenie - mam je tam, gdzie zaliczyłam wszystkie lekcje w temacie na przynajmniej 70% - czyli znaczenie jest dokładnie takie jak oznaczenia np. 3/3 - trochę bez sensu ale nie przeszkadza mi to... Ptaszek nie ma już żadnego powiązania z testem. Mam ptaszki też tam, gdzie testu nie przerabiałam.

Zobaczymy co dalej.
B
Barbara.m
SmallM - Też mi się wydaje, że filmów wcześniej nie było, właśnie jak ich szukałam, to ciągle mi znikały kolejne % :P. A ptaszki też mam nawet tam gdzie nie mam testu, tylko mam 100%. - 7 lat temu
polic4 - Ja miałem filmy od początku - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

Raz jeszcze dziękujemy za wszystkie komentarze. Zdajemy sobie sprawę, że skutki zaawansowanej rozbudowy poziomu A1 wiążą się dla Was z wieloma niedogodnościami, dlatego cały czas szukamy rozwiązania, które pozwoli na zniwelowanie utrudnień związanych ze zmianą postępów w lekcjach.

Dotychczas przywróciliśmy paski postępów na dole kafelków tematów i lekcji, aby ułatwić Wam nawigację w widoku tematów. Dodatkowo zmieniliśmy zasady działania „ptaszków”, które teraz w liście tematów są widoczne obok tematu, w którym każda lekcja jest przerobiona na co najmniej 70% (nie wymaga to wykonania testu z lekcji).

Nasi programiści cały czas pracują nad poprawkami, dzięki którym dalsza nauka na poziomie A1 nie powinna być dla Was aż tak problematyczna. Z góry serdecznie dziękujemy za jeszcze odrobinę cierpliwości - gdy tylko zakończymy prace, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Barbara.m - Poproszę jeszcze o przywrócenie pokazywania się liczby przerobionych z całkowitej liczby słówek po najechaniu myszką na listę słówek. - 7 lat temu
Jamz - popieram Barbara.m - 7 lat temu
daniello91 - "Dlatego też prosimy, abyście tymczasowo wstrzymali się z wykonywaniem lekcji z tego poziomu. " - rozumiem ze pracownicy etutor dolicza stracone dni na naukę do abonamentu i automatycznie go przedłuża ? - 7 lat temu
Barbara.m - Dziękuję za przywrócenie pokazywania się liczby przerobionych vs całkowitej liczby słówek :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powinni się skupić na lekcjach i pod lekcjach . Niech stare nazewnictwo lekcji wróci a pod lekcje stare na początku a nowsze pod lekcje w dalszej kolejności . Różniej na błahych sprawach jak liczba przerobionych lekcji itd.

Mam pytania :
Dlaczego przerabiam lekcje i zamiast 10 punktów ma 1 punkt oraz u mnie nie słyszę dźwięku!
P
polic4
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Bodziowa - Dokładnie. Powinni się skupić na dodawanie nowych elementów (ćwiczeń, dialogi) nawet jako nowych lekcji a nie na całkowitym nowym kursie (bo chyba nie tylko nazwy się pozmieniały ale i same lekcje pozmieniały miejsce).

Ciekawe kiedy reszta kursu dozna rewolucji :)
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Drodzy Użytkownicy,

Nasi programiści zakończyli już prace, o których wcześniej wspominaliśmy. Postępy, które osiągnęliście przed zmianami zostały „zamrożone”. Wasze wcześniejsze rezultaty będą widoczne w spisie lekcji na poziomie A1.

Jednak uczulamy Was, że po wejściu w przerobione tematy postępy zostaną przeliczone na nowo, ponieważ jednocześnie zaktualizuje się informacja nt. materiału zrealizowanego w danej lekcji.

Potwierdzamy też wcześniejsze zmiany, czyli powrót do paska postępów i nowego sposobu oznaczania „ptaszkiem” zaliczonych tematów.

Mamy nadzieję, że rozwiązanie, które opracowaliśmy, będzie dla Was pomocne i chociaż w niewielkim stopniu zrekompensuje zaistniałe wcześniejsze niedogodności. Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiamy.
dawidturek
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
Jamz - No to teraz według mnie jest bałagan. Na liście tematów 3/3 pasek na 100% a w lekcji zupełnie inna historia. Słaba ta zmiana oj bardzo słaba. (Pewnie mnie inni zjedzą)To już wolałem jak się zaktualizował na liście tematów także postęp a tak to klikania i klikania, słabe to. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ze swojej strony przede wszystkim dziękuję za przywrócenie paska na dole i pokazywania się po najechaniu myszą liczby przerobionych vs całkowitej liczby słówek na liście słówek:-) Dużo łatwiej się pracuje z tymi funkcjonalnościami :-)

Co do poziomu A1 mam jedno pytanie.
Wcześniej w postępach nauki miałam poziom A1 zaliczony na 97% lub 98% czyli prawie w całości. Teraz widzę tam 14% czyli tak jak rano gdy lekcje mi się wyzerowały. Rozumiem, że to co udało się Państwu przywrócić dotyczy bardziej widoku na liście tematów ale postęp jest jednak liczony tak jakbym jednak weszła w każdą lekcję, tak? czyli aby znowu w postępach nauki mieć te dziewięćdziesiąt kilka procent muszę przerobić materiał z A1?

Pozdrawiam
B
Barbara.m
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
SmallM - Basiu, gdzie jest ta liczba słówek o której cały czas mówisz? - 7 lat temu
Barbara.m - W lekcjach masz listy słówek. Jak najedziesz wskaźnikiem myszy na nią to pojawia się ramka z napisem np: przejrzane 10 z 15 elementów. Czyli na liście jest 15 słówek a przejrzałeś (dodałeś do powtórek lub odrzuciłeś) 10 elementów. Z tego wynika prosty wniosek, że pozostało do "przerobienia" 5 elementów. Dla mnie jest to bardzo istotna funkcjonalność pozwalająca mi rozplanować naukę słownictwa. Szczególnie jak w ramach lekcji mam listę z np. 40 czy 50 wyrażeniami biznesowymi do nauczenia (a dwa lata temu zlikwidowano możliwość samego przeglądania kart ze słówkami). - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
leon_zawodowiec - Wow, Basia aż tyle procent Ci spadło :O ! Mi zaledwie tylko kilkanaście z tego co miałem przerobione. - 7 lat temu
SmallM - Dzięki :) nie zauważyłam tego wcześniej ;) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@dawidturek

>>Postępy, które osiągnęliście przed zmianami zostały „zamrożone”. Wasze wcześniejsze rezultaty będą widoczne w spisie lekcji na poziomie A1.

>>Jednak uczulamy Was, że po wejściu w przerobione tematy postępy zostaną przeliczone na nowo, ponieważ jednocześnie zaktualizuje się informacja nt. materiału zrealizowanego w danej lekcji.

Trochę słabe to "zamrożenie" jeżeli po wejściu w temat większość się zeruje :/ . Załóżmy, że kiedyś będę chciał odświeżyć sobie wiedzę w jakimś zagadnieniu, np. po prostu poczytać gramatykę i co?! Mam w niego nie wchodzić jeśli nie chcę aby dane mi się zmniejszyły, a nie będę miał chęci ani czasu na tracenie go na coś co wcześniej wykonywałem woląc się zająć nową tematyką?
L
leon_zawodowiec
7 lat temuzmieniany: 7 lat temu
SmallM - No. niestety zupełnie nie posłuchali naszych sugestii i zrobili to po swojemu całkiem. Pracując nad A1, szczególnie teraz gdy część rzeczy zdążyłam przeklikać przed "zamrożeniem" i mam wiele lekcji niepełnych, nie jestem w stanie nie kliknąć czegoś, żeby sprawdzić. W rezultacie wychodzi na to, to co wypracowali programiści, to zmiana tylko czysto kosmetyczna, bo w środku, bebechy zostały dalej te zmienione i namieszane, a mi sukcesywnie coraz więcej rzeczy się zeruje. Tak jak Barbara zauważyła: zrobili nakładkę, która ma udawać, że jest po staremu, a w statystykach widać, że % wciąż są niziutkie, a nie o to nam chodziło. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Im dłużej uzupełniam luki w A1, tym więcej mam mieszanych uczuć:
1. Zamrożenie jakie Państwo zastosowali jest zmianą czysto kosmetyczną, na dodatek bezsensowną, zastosowaną tylko po to, by częściowo pohamować nasze negatywne emocje, dlaczego? Zamrożenie zostało zrobione na lekcje, jako numerki, a nie na zawartość. Moja pierwszą całkowicie niewykonaną lekcją było 36. Bladego pojęcia nie mam co było w oryginalnym 36, natomiast na 100% jestem pewna, że nie to co w tej, ponieważ te wszystkie tram-y, train-y, różnice między get in, get out, a get on i get off miałam już przerobione i już to sobie w głowie układałam, na milion % nie był to dla mnie nowy materiał. Robiłam to z Wami całkiem niedawno, więc musiało wcześniej znajdować się pod innym numerem niż 36.
2. Nawet sam system lekcyjny głupieje po tym zamrożeniu, bo wchodzę w lekcję, która jest nowa, klikam "Rozpocznij", a po skończeniu mam 97%. Patrzę jak to możliwe, a okazuje się, że samego początku nawet mi nie zrobił, musiałam go kliknąć ręcznie i dorobić post factum. Taka sytuacja miała miejsce już ze 3 razy.
3. Lekcje, które mi się poczyściły ograniczają się głównie do sformułowań: zwroty, które przydadzą ci się w szkole, sklepie, podróży. To miał być kurs angielskiego, a nie rozmówki polsko-angielskie, angielsko-polskie.

Biorąc pod uwagę, że maja Państwo jeszcze inne kursy, a na forum pojawiły się już zdania, że np. w kursie B1 i B2 też zaczyna się coś zmieniać i mieszać jako użytkownicy bardzo prosimy o informację na temat:
- tego w jaki sposób będą zmieniać się inne kursy (myślę, że mogę użyć liczby mnogiej i, że nie tylko mnie to interesuje). Bardzo prosimy o jasną politykę firmy odnośnie modyfikowania kursów, czy przy kolejnych rewolucjach uwzględnią Państwo użytkowników, którzy są w trakcie kursu (żadna POWAŻNA szkoła nie zmienia programu nauczania w trakcie roku szkolnego), czy zaczną stosować np. jakieś wersjonowanie?
- w jaki sposób zamierzają Państwo ustosunkować się do głosów odnośnie jednolitości językowej? Pewnie, że fajnie jest się osłuchać z różnymi akcentami, jednak to może być jako zadania z *, a na pewno wyraźnie zaznaczone. Szkoły językowe powinny być ukierunkowane albo na brytyjski, albo na amerykański, z uwagi na fakt, że chcąc przystąpić do egzaminu Państwowego trzeba używać konkretnego angielskiego, a mieszanie między brytyjskim a amerykańskim może takiego egzaminowanego pozbawić pozytywnego wyniku egzaminu. W dodanych lekcjach na A1 zauważyłam dużo większą dowolność językową. Nawet zwykłe bill i check są stosowane zamiennie, a to nie jest prawdą, ponieważ jedno jest BrE, a drugie AmE. Takie rzeczy powinny być jasno podkreślane. Wiem, że nie jestem tutaj żadnym autorytetem, ale moje odczucia okazały się takie same jak wielu bardziej doświadczonych uczniów ode mnie, że zaczynają Państwo amerykanizować język brytyjski na eTutorze. Jako Państwa klienci mamy prawo znać również Państwa plany odnośnie tej kwestii. Szczególnie, że pewnie nie jestem jedyną osobą, która chciałaby w przyszłości przystąpić do egzaminu Państwowego, a tam jednolitość językowa jest wymagana.
Bardzo proszę o odpowiedź,
Pozdrawiam,
Marzena
S
SmallM
SmallM - Trochę zwracam honor, bo teraz zobaczyłam, że jak najadę na głośnik, to pojawia mi się napis w jakim angielskim to jest powiedziane, ale - dzięki temu widać, że zaczyna przeważać American English!!! Robię lekcję 37 i tam mam co chwilę AmE.
Natomiast w ćwiczeniach ze słuchu nie ma nigdzie napisane jaki to angielski.
- 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękujemy za wszelkie informacje i sugestie!

Nasi programiści robili, co mogli, aby w jakimkolwiek stopniu "zamrozić" rezultaty procentowe z wykonanych lekcji. Rozwiązanie, o którym informowaliśmy, było jedyną szansą na realizację takiego "zamrożenia". W związku z tym, archiwalny rezultat jest widoczny w spisie tematów, jednak po wejściu w przerobiony temat, postęp musi przeliczyć się na nowo, jeśli w środku doszła nowa lekcja.

Powoli przymierzamy się do rozbudowy poziomu A2, co powinno nastąpić w najbliższych miesiącach. Tym razem, nauczeni ostatnią historią związaną z A1, będziemy Was informować z wyprzedzeniem o nadchodzących zmianach. Natomiast w kwestii wymowy brytyjskiej i amerykańskiej, to na pewno nasi angliści uważniej będą się przyglądać nagraniom, które trafiają do lekcji, choć kilkukrotnie wspominali oni w dziale Pytania, że czytanki w kursach są nagrywane w obu wersjach językowych - albo w wersji brytyjskiej albo amerykańskiej. Sprawa ta była już poruszana w tych wątkach:

https://www.etutor.pl/forum/thread/799065-Poprosze_wiecej_nagran_slow_i_zwrotow_w_brytyjskim_angielskim.html?unread
https://www.etutor.pl/forum/thread/825160-Kiedy_lektorzy_z_akcentem_brytyjskim.html?unread
https://www.etutor.pl/forum/thread/827104-Brytyjski,_amerykanski_-_jak_ujednolicic_swoj_angielski,_prosba_o_rady.html#unread

Pozdrawiamy.
dawidturek
SmallM - Czy mogłabym zasugerować dodanie informacji przy czytankach i dialogach czy to jest BrE czy AmE. Przy słówkach jest to ładnie zaznaczone, natomiast czytanki nie posiadają takiej informacji. Thank you in advance ;) - 7 lat temu zmieniany: 7 lat temu
KateWBriget - Dziękujemy, Panie Dawidzie :) - 7 lat temu
o.bracka - W kursie eTutor wszystkie dialogi i czytanki nagrane są przez lektorów BrE. W kursach Business English oraz Diki Angielski nagrania są mieszane - BrE i AmE. - 7 lat temu
SmallM - Dziękuję za informację. - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A kiedy taka zmiana nastąpi dla kursu języka niemieckiego?
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

aleksandra.rosiek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Umieściłam już te informację w odrębnym temacie na forum ale ponieważ ten temat dotyczy zmian dla poziomu A1 to umieszczam też to tutaj.

Po wprowadzeniu zmian na poziomie A1 i reorganizacji lekcji nie zostały niestety uporządkowane odwołania do lekcji na listach słówek.

Przykład:
Wchodzę na listach słówek w listę dla poziomu A1: "Ćwiczenie - Napoje (2)". A tam na górze znajduje się informacja, że lista funkcjonuje w ramach lekcji "A1-39-1) Z przodu i z tyłu". Link kieruje mnie do owej lekcji gdzie tematem zdecydowanie nie są napoje.

Inny przykład:
Wchodzę na listę "Nazwy państw". A tam na górze odwołanie do lekcji "A1-47-2) Wielkanoc" w której nie ma słownictwa dotyczącego nazw państw.

Bardzo prosiłabym o poprawienie odwołań na listach słówek bo niestety jest to dość kłopotliwe :-( I aktualizację odwołań dla list z poziomu A2 gdy będą Państwo aktualizować zawartość lekcji :-)

Pozdrawiam
B
Barbara.m
o.bracka - Ta kwestia została już zgłoszona do działu technicznego i prowadzone są nad nią prace. Niebawem ten chwilowy bałagan będzie uporządkowany. Na przyszłość zachęcam, by tego typu rzeczy zgłaszać na [...]@etutor.pl lub przez zakładkę Sugestie :) - 7 lat temu
Barbara.m - Świetnie, dziękuję za informację. Czekam wobec tego na uporządkowanie :-) - 7 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wow, właśnie się mega zdziwiłam, gdy w lekcji 47/3 odkryłam ćwiczenie z SMSem od Leona, który chciał się z Sarą umówić na randkę. Nawet nie pamiętam gdzie to było przed zmianami, ale duuuuużo wcześniej :D, mam wrażenie, że wręcz na jakimś wczesnym początku :). To tak, jako ciekawostka ;).
S
SmallM

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się cieszę, że kurs się odswieża co jaki czas. Jest to świetna okazja abym zmusił się do odświeżenia zagadnień gramatycznych. W kursie Business English podoba mi się wprowadzenie gramatyki.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki