ZALOGUJ SIĘ

Czy korzystacie z jakichś książek do nauki angielskiego podczas korzystania z etutora?

3 miesiące temuostatnia aktywność: 2 miesiące temu
Cześć, od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie kupic dodatkowo jakichs książek do nauki angielskiego. Czy jest sens coś kupować czy wystarczy nauka na platformie tylko?
S
studentka_medycyny
piotr.grela - Nie znam nikogo, kto nauczyłby się angielskiego z książek do nauki, już lepiej słuchać i czytać ebooki na czytniku.

Dla Pani jako studentki medycyny polecam moje ulubione książki np.
1. It's going to hurt - Adam Kay
2. The prison doctor - Dr Amanda Brown
3. The silent patient - Alex Michaelides
4. The Asylum - Carol Minto
5. Confession of a GP - Dr Benjamin Daniels
6. The hospital
7. The doctor orders
i wiele innych, których tytułów nie pamiętam.

Oprócz rozrywki, nabędzie Pani słownictwa związanego z medycyną oraz zobaczy Pani jak funkcjonuje lub nie służba zdrowia np. w Wielkiej Brytanii.

Ja dzięki wiedzy zawartych w tych książkach, omijam szpitale szerokim łukiem.
- 2 miesiące temu zmieniany: 2 miesiące temu
piotr.grela - Te medyczne seriale godne są obejrzenia:
- Call the Midwife - Serce ogrzewający serial osadzony pod koniec lat 50. i 60., śledzący grupę położnych pracujących na wschodnim końcu Londynu.
- Casualty - Najdłużej emitowany serial medyczny na świecie, skupiający się na personelu oddziału ratunkowego w szpitalu Holby City.
- Holby City - Spin-off Casualty, ten serial dramatyczny skupia się na życiu personelu w szpitalu Holby City, obejmując różne oddziały poza oddziałem ratunkowym.
- This Is Going to Hurt - Oparty na bestsellerowej książce Adama Kaya, serial ten humorystycznie i wzruszająco opisuje życie młodego lekarza w NHS.
- 2 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nie wystarczy. Na etutorze ćwiczysz głównie gramatykę i słownictwo, w zakresie pozostałych umiejętności nie jest to zbyt wszechstronne narzędzie. Najbardziej tu pewnie brakuje mówienia, z kolei pisania, czytania i słuchania jest zdecydowanie za mało, więc pewnie w te umiejętności bym radziła celować szukając dodatkowych materiałów.
karol13807
3 miesiące temuzmieniany: 3 miesiące temu
adrianna.wu - Zachęcamy do skorzystania z funkcji trenera wymowy, który dostępny jest w grach językowych lub po wejściu w link -https://www.etutor.pl/game/pronunciation-trainer

O jego nowej odsłonie wspominaliśmy na blogu - https://www.etutor.pl/blog/561/Trener_wymowy_w_nowej_odslonie.html
- 3 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Według mnie, odnosząc się do wypowiedzi karol13807, trenowanie wymowy na eTutor jest bardzo skuteczne, wystarczy zastosować sposób, o którym już niejednokrotnie wspominałem - przy powtórkach, gdy natrafiamy na zdanie, trzeba je kilkakrotnie powtórzyć za lektorem, patrząc na tekst. Potem trzy razy powtórzyć je z pamięci. Gdy z sukcesem, bez patrzenia na tekst i bez słuchania lektora, powtórzymy je trzy razy z pamięci - to znak, że w wystarczającym stopniu struktura zdania jest zapamiętana. Wtedy idziemy dalej :-) i robimy kolejne zdania, kolejne słówka.

Jednak żeby wytrenować umiejętności czytania skomplikowanych tekstów - tutaj rzeczywiście eTutor to za mało. Trzeba materiały zewnętrzne, dobrane zgodnie z poziomem i celem nauki. Słuchanie też bym ćwiczył np poprzez słuchanie anglojęzycznego radia.

Reasumując - eTutor to świetne narzędzie, ale im więcej narzędzi - odpowiednio dobranych - tym lepsze efekty :-)
Marcin48
karol13807 - Znaczy, ja generalnie nie mam na myśli wymowy mówiąc o mówieniu. Tylko po prostu umiejętności konwersacji, którą też trzeba ćwiczyć. - 2 miesiące temu
piotr.grela - Etutor jest znakomitym narzędziem do nauki słówek i zwrotów, gramatyki ale do ćwiczenia konwersacji to polecam ChatGPT. - 2 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Korzystam z Everand (książki audiobooki podcasty, TED)
Po ok 1.5 r intensywnej nauki widzę że im „żywszy” język tym lepiej , więc codziennie słucham audiobooków i układam własne zdania z nowymi słówkami oraz rozmawiam ze znajomymi wykorzystując nowo poznane słówka
G
golansky

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki