ZALOGUJ SIĘ

Jak powiedzieć "Opowiedz mi o tym?" Mam akurat przykład gdzie "Tell me about it" oznacza "Nawet mi nie mów" a tak bym to właśnie powiedziała. to

zmodyfikowany: 2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Jak powiedzieć "Opowiedz mi o tym?" Mam akurat przykład gdzie "Tell me about it" oznacza "Nawet mi nie mów" a tak bym to właśnie powiedziała.
I
ilona.kosik
piotr.grela - Moim zdaniem to zdanie może być: "Tell me (more) about it." - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Moim zdaniem masz dobre odczucie.
Dobrze byłoby gdybyś podała nieco więcej z tego przykładu, bo albo jest tam błąd, albo mamy do czynienia z sarkazmem czy czymś podobnym. Z jednego, wyrwanego z kontekstu zdania trudno coś wywnioskować.
darkobo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
'Tell me about it!' (Mnie to mówisz?, Nawet mi nie mów..) ma zanczenie ironiczne. W przykładzie przytoczonym powyżej nie ma błędu;)

'Opowiedz/Powiedz mi o tym' wyrazi np. 'Tell me all about it!' (Opowiedz mi wszystko dokładnie.) lub jw. 'Tell me more about it.' (Powiedz mi o tym więcej).

Konstrukcja 'Tell me about it' może służyć jako zwyczajna prośba/pytanie, jeśli będzie to jasne z kontekstu/sytuacji oraz użyjemy odpowiedniej modulacji/tonu;)
bpokrzywa
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu
ilona.kosik - W przytoczonym przykładzie powiedziane jest właśnie ironicznie. Dziękuję za odpowiedź. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Więcej tego typu ciekawostek: https://www.youtube.com/watch?v=SAqq3crdQ9Q
N
netis7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki