ZALOGUJ SIĘ

Niemiecki?

14 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czy jest etutor tylko że do nauki niemieckiego?
Bardzo mi się spodobał system nauczania i jest wręcz idealny dla początkujących.
Czy jest wersja niemiecka lub coś podobnego?
Ajdija
pako - Kurs eTutor niemiecki jest już oficjalnie dostępny: https://www.etutor.pl/kurs-niemieckiego/ - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 62

Wersja niemiecka jest w przygotowaniu, ale nie określiliśmy jeszcze daty jej premiery.
pako
Pracownik eTutor
magdawell7 - Tak. Ten wpis został zamieszczony 3 lata temu. 'W przygotowaniu'. Na etutorze jestem ponad 2 lata, a z niemieckim nic sie nie zmienilo. Rozszerzona matura z niemieckiego idzie duzymi krokami, nie, przepraszam, ona biegnie szybciej niz Usain Bolt. Czy mozna liczyc ze w tej sprawie w najblizszym czasie sie cos zmieni?? - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo się cieszę, że niemiecka wersja jest w przygotowaniu. Etutor bardzo mi pomaga w nauce angielskiego i chciałabym też w taki sposób uczyć się języka niemieckiego. Pozdrawiam.
princesszelda
marlenaseoul - Ja marzę o wersji rosyjskiej :( - 12 lat temu
zbigniew.krol - też nie mogę się doczekać rosyjskiego! - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pobijam!!!

Czy data niemieckiej premiery tutora jest już jakoś w przybliżeniu określona???
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam
Niestety, prace nad kursem języka niemieckiego opóźniają się. Póki co prawdopodobnie wprowadzimy pakiet podstawowych słówek i zwrotów, być może z kilku języków. Jednak szczegóły i data wprowadzenia nie są jeszcze do końca ustalone.
Pozdrawiam
Z
zolty
marlenaseoul - Nie zapomnijcie o rosyjskim ;] - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy już wiadomo mniej więcej kiedy to nastąpi ??
p0mek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

super :) dobrze by mi zrobił niemiecki etutor.. :) 3mam kciuki by szło Wam gładko...
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

podbijam, jest już coś wiadomo? zauważyłem, jako że dodaje słówka niemieckie do powtórek, że kilka słów już jest (tzn są przeczytane przez lektora, z dobrym akcentem) a mówię tu o takich podstawowych. Czyżby coś się działo? :) :)
loui13

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hmmm... gdyby coś takiego było, to może i ja wróciłabym do (znienawidzonego) niemieckiego? :) Ciekawe jaki byłby poziom, skoro z tym angielskim na eTutorze bywa różnie...
W
Wiolaen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Super chciałabym żeby był tu niemiecki, angielski jest świetny, tylko jedno takie małe zastrzeżenie co do słownika.
go off the rails - nie znaczy zachowywać się dziwnie :)
MyOwnHeroin

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Już było tyle zapytań w związku z nauką j.niemieckiego.
Szkół jest na pewno wiele, ale zwróciłem też uwagę na
http://kochamniemiecki.pl/kurs/?type=lesson&part=1&nr=1
Kurs podstawowy tylko za 47 zł., a w tym kursie b.dobrze przygotowanych 16 lekcji. Dobra znajoma mi powiedziała, że za te pieniądze spokojnie może być ;)

Mam taką cicha nadzieję, że jak wskoczymy za jakiś czas z tamtymi podstawami w tutorowy niemiecki, to jakoś będziemy sobie lepiej radzili z tym niemieckim :)

Serdeczne pozdrowienia dla Administracji i Koleżeństwa z eTutor
Z
zenstef

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niemiecki przydałby się. Kilka lekcji angielskiego, a można uzupełnić sobie braki w podstawowych zwrotach i nauczyć czegoś nowego.
Jeśli wszedł by niemiecki to było by fantastycznie, po 2 latach mam masę problemów z tym językiem.
Mam nadzieje, że wejdą jeszcze inne, jak na przykład francuski. Domowa nauka tego języka nie idzie zbyt dobrze :-/
pdobies

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam,
podbijam
też czekam na niemiecki....
zy data już jest znana??
e-kasper

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

witam czy w tym roku niemiecki bedzie przygotowany czy raczej nie?
kowkas

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja poproszę włoski!
Jokasta
KazimieraB - podstawy znajdziesz tutaj - ja wybrałam włoski - angielski i ćwiczę włoskie słówka z tłumaczeniem po angielsku http://www.internetpolyglot.com/ - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Marzyciel - Dzięki, super stronka ;) - 13 lat temu
KazimieraB - a znasz....
http://www.busuu.com/pl/user/register
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
Jokasta - Dziękuję, napewno skorzystam :) - 13 lat temu
efogt - Kazia , czy ten "busuu" jest całkowicie bezpłatny? Bo czytając regulamin można w drugim punkcie znaleźć różne sumy. Chciałam się tam zarejestrować ale odstraszyło mnie to. Choć pisze"zarejestruj się teraz za darmo". Możesz coś bliżej powiedzieć? Pozdrawiam:) - 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
KazimieraB - część serwisu jest darmowa - część płatna - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jakby się ktoś nie mógł doczekać, to na busuu jest niemiecki + kilka innych języków. Wszystkie w cenie jednego abonamentu:)

Polecam jeszcze na dokładkę tatoeba:)
A
auditlog
marlenaseoul - Ale nie ma tam takiego dobrego słownika i dodawanie słowek jest jakieś inne niż tutaj. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy e-tutor może podać przybliżony termin wdrożenia innych języków obcych?

2 lata temu czytaliśmy:
'Wersja niemiecka jest w przygotowaniu, ale nie określiliśmy jeszcze daty jej premiery. '

9 miesięcy temu czytaliśmy:
'Niestety, prace nad kursem języka niemieckiego opóźniają się. Póki co prawdopodobnie wprowadzimy pakiet podstawowych słówek i zwrotów, być może z kilku języków. Jednak szczegóły i data wprowadzenia nie są jeszcze do końca ustalone.'

Ponawiam pytanie ...

Pozdro!
quantum137

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

właśnie właśnie, kiedy kiedy? :)
darekdarski

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam

Kursy innych języków zostały na jakiś czas odłożone na drugi plan - skupiliśmy się na jeszcze lepszym udoskonaleniu kursu języka angielskiego oraz kilkoma nowościami, które będą dostępne wkrótce.

W chwili obecnej pracujemy nad kursami niemieckiego i hiszpańskiego, powinny być gotowe w kwietniu przyszłego roku.

Pozdrawiam
Z
zolty
paulina2701 - Ta informacja wiele osób zapewne ucieszy :) - 12 lat temu
quantum137 - kwiecień jej trochę to odległe ... czy można chociaż obrazki z tych języków udostępnić + jakieś minimalne wzmianki gramatyczne? Czy jednak musimy czekać na całość? - 12 lat temu
slawek4 - Kiedy możemy oczekiwać hiszpańskiego? - 10 lat temu
japonskiwachlarz - Niestety, nie planujemy na razie tworzenia nowych kursów. Chcemy skupić się na rozwoju obecnych. Pozdrawiamy :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czas nagli !!!! Do kwietnia juz by się można dużo z tego niemieckiego nauczyć.Nie można troszkę szybciej......?
kowkas

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy te inne kursy językowe będą w ramach tego portalu (na zasadzie przełączania się) czy tworzycie w tym celu nowe? Rozumiem, że nasze loginy pozostaną zarezerwowane, aby nie było później zamieszania "who is who".
Ja czekam na español :)
bird

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przecież etutor to biznes i nikt do biznesu nie będzie dokładał, jeżeli pracownik portalu pisze: "Kursy innych języków zostały na jakiś czas odłożone na drugi plan - skupiliśmy się na jeszcze lepszym udoskonaleniu kursu języka angielskiego" to należy to rozumieć raczej, że „na chwilę obecną musimy wyjść na plus z językiem angielskim, na który jest mimo wszystko większe zainteresowanie, zanim dodamy nowe języki.” Większość nowych funkcji to koszt. Dodanie nowego języka to też koszt. Nawet zakładając, że sama platforma została dobrze przemyślana pod względem obsługi wielu języków, to pozostaje koszt contentu, który ktoś musi przygotować. Trzeba zapłacić lektorom, kupić część materiałów itd. A ile osób kupi kurs języka niemieckiego? hiszpańskiego? Nawet jeżeli dużo, to pytanie czy wystarczająco dużo by pokryć koszt inwestycji w ten język. Myślę, że nowy język to wstępnie koszt od 50 do 200tys. Tzn. że aby się zwrócił trzeba by wykupić 1 tysiąc abonamentów rocznych. Oczywiście gdybam. Ile osób obecnie wykupiło abonament na etutor? 1-2tys? Oczywiście zgaduję, ale myślę, że kierownictwo etutora spodziewało się wyższych zysków i stąd to zawahanie co do nowych języków. Większość uczniów i studentów nie zdecyduje się na kurs internetowy za 200PLN/rocznie. Tych co stać rodzice wysyłają już na kursy tradycyjne. Reasumując gdyby dodanie nowego języka było takim świetnym biznesem to już by ten język był.
E
energumen
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a będą jakieś promocje?
tz. czy jak płacę za angielski to może drugi język dostałbym za pół ceny :D
choć pewnie tego typu decyzje zostaną podjęte dopiero przy starcie
Bilberry

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Na eTutorze już jest trochę niemieckiego:

Po wpisaniu do słownika "cousin" pojawia się też tłumaczenie niem-pl ;)

oraz:
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=der+Ehemann&mode=dictionary
mniszka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - SZOK !!! Ale tak faktycznie jest :-) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

https://www.etutor.pl/szukaj/?q=das&x=0&y=0&mode=DICTIONARY
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=die&mode=DICTIONARY&x=0&y=0

Oby nowe języki weszły jak najszybciej :-)

W sumie to jest niezła beka bo jakbym chciał sobie sprawdzić zwroty z kostką 'die' to po prawej stronie wszystko jest (już) po niemiecku ... angielskie zwroty schowały się na dole :-) w 'zobacz także':D

PS.
Bardzo duży plusik dla użytkownika chowek za komentarz (niżej) jakże proste a jednocześnie trafne spostrzeżenie, brawo :-)
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
marlenaseoul - Nie wiem, albo coś ze mną nie tak,a le ja widzę sam angielski w waszych linkach. - 12 lat temu
quantum137 - Zostało to szybko naprawione ale przez pewien czas był misz-masz:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może jest i beka..:)..
..ale co z osobami które zaczynają przygodę z angielskim?Będą się uczyć słówek niemieckich zamiast angielskich;/I co najgorsze nie będą tego świadome;/Bo nad słowkiem pisze "Słownik angielsko-polski" !!!
https://www.etutor.pl/szukaj/?q=der+Hersteller&mode=dictionary

Według mnie powinni to jak najszybciej podzielić!!!!
chowek
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Masz rację. - 12 lat temu
chowek - Błąd zgłoszony:)
Mam nadzieje że szybko to poprawią....
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - No to mamy pomieszanie - istna Wieża Babel. Jestem za tym, aby angielski zostawić w spokoju, nie łączyć go z innymi językami. Czy nie można po prostu utworzyć odrębnego słownika pod innym adresem?! - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Niemiecki już zniknął ;)
mniszka
marlenaseoul - To wszystko tłumaczy ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja się piszę na testową wersję niemieckiego lub hiszpańskiego - chętnie będę je testowała w trakcie przygotowań :)
J
jredlicka-dysko
hotaru85 - ja również ;) - 12 lat temu
Sylfana - i ja ....hiszpański :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

i dalej cisza jesli chodzi o niemiecki, kiedy bedzie proszę o konkretną datę
kowkas

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

W związku z tym, że wczoraj zauważyłam flagę hiszpańską na dole strony profilowej i już myślałam, że pojawił się mój ukochany hiszpański, zadzwoniłam dziś do tutorka. Niemiecki będzie dostępny podobno już całkiem niedługo, a na hiszpański niestety będziemy musieli poczekać jeszcze 2-3 miesiące (ma być podobno gotowy do czerwca). Ale konkretnej daty niestety nie znam.
L
LunaRad
hotaru85 - nie mogę się doczekać :) - 12 lat temu
foxy2 - mam nadzieje że to "całkiem niedługo" minie na prawdę szybko :) też już nie mogę się doczekać niemieckiego :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Świetnie by było jakby to ruszyło tak jak Paulina.Zenderowska mówisz. Ja też z niecierpliwością czekam na język niemiecki, bo eTutur angielskiego jest super;)
I
ilosoczek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie wiecie może, czy kolejnych języków można będzie sie uczyć w ramach jednego abonamentu, czy na każdy język trzeba będzie wykupić nowy?
I
irky33
DAD - Na pewno będzie trzeba wykupić nowy abonament na inny język. Za darmo... umarło.

D.
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Angielski na etutor jest rewelacyjny. Z niecierpliwością oczekuję możliwości nauki niemieckiego na tych samych zasadach. Fajnie by było, jeśli przewidziane byłyby zniżki przy wykupie obu abonamentów, umożliwiających dostęp do materiałów w języku niemieckim i angielskim.
A
Andariel

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest słownik niemieckiego i można korzystać z powtórek.
Niestety jest mały mankament. Rzeczowniki nie są w powtórkach wyświetlane z rodzajnikiem, co jak wiadomo jest w niemieckim bardzo ważne.
?
Gość
zorija - a jak można znależć ten słownik? - 12 lat temu
a.kosmal - Słownik polsko-niemiecko-polski jest ciągle udoskonalany, więc z dnia na dzień będą pojawiały się w nim nowe elementy tak, by nauka za jego pośrednictwem była na jak najlepszym poziomie. Prosimy jednak o cierpliwość. - 12 lat temu
Bilberry - widać, że jeszcze nie gotowy
jest kot
https://www.diki.pl/slownik-niemieckiego/?q=student#q=katze
ale nie ma studenta
https://www.diki.pl/slownik-niemieckiego/?q=student#q=student

ciekawe co by się stało jakbym dodał do powtórek (plusikiem przy haśle)
czy miałbym powtórki angielsko-niemieckie?
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
efogt - Ja dodałam. Nie trafiło do powtórek. Nie wiem gdzie trafiło...:) - 12 lat temu
quantum137 - "wyciągnij kota z pralki" - biedny kot!
Nie wiem ale przy rozpoczynaniu nauki innego języka raczej mało przydatne zdanie.
Nie lepiej podać przykład, który ma większą szansę na bycie użytym...?
Wymowy brak
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
kowkas - jak używać powtórek z niemieckiego?jak tam wejść?
- 12 lat temu
foxy2 - Jak dodajemy plusikiem powtórki z niemieckiego to tworzą się oddzielne powtórki dla Niemieckiego :)

A wejść tam można poprzez kliknięcie na swój profil i na dole strony jest napisane "Języki których się uczę" i tam można wybrać angielski, niemiecki i się przełączać między nimi :)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak wejść w te powtórki z niemieckiego ?
kowkas
zehoss - Może trzeba zmienić język nauki na niemiecki?
Chyba tutaj można zmienić:
https://www.etutor.pl/moje-slowka/?llang=de (na dole strony)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

bardzo dziękuję za pomoc
kowkas

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jest już kwiecień.Czy znana jest już data uruchomienia programu etutor z j. niemieckiego?
D
domek88
Paulii - Również jestem bardzo ciekawa i byłabym wdzięczna za informację ;) - 12 lat temu
a.kosmal - W tym momencie trwają wzmożone prace nad materiałem dotyczącym języka niemieckiego, ale dokładna data premiery tego kursu nadal nie jest znana. Prosimy uzbroić się w cierpliwość. - 12 lat temu
ciasteczka - Przyłączam się do wszystkich czekających z niecierpliwością na niemiecki! Czy już coś wiadomo na temat premiery? - 12 lat temu
Haku92 - również czekam na premierę :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jaka jest szansa na rosyjski w przyszłości? W szczególności zależy mi na powtórkach i słowniku. Reszta może wejśc w życie później.
M
marlenaseoul
a.kosmal - Tak jak wspominaliśmy na forum, ciągle trwają prace nad materiałem z obszaru języka niemieckiego i hiszpańskiego. Na ten moment trwa także badanie potrzeb dotyczących wprowadzania kolejnych języków. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szkoda, że podczas słuchania wymowy słówek niemieckich w słowniku słychać echo, w przypadku słówek angielskich takiego czegoś nie ma. To echo jest niestety denerwujące.
Jak dla mnie istotny jest też głos osoby wymawiającej słowo, np. na stronie busuu pani wymawiajaca niemieckie zwroty ma bardzo przyjemny głos, miło się jej słucha, natomiast pan który wymawia słówka z etutora ma jakiś taki "mdły" głos. To jest niby drobna sprawa, ale dla mnie jednak ważna.
mniszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zróbcie jeden język a potem bierzcie się za następny bo nigdy nie doczekamy się ani niemieckiego ani hiszpańskiego
Haku92

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

no i niemieckiego nie ma :) A temat 2 lata już ma :-(
B
blackaquarius

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja tez czekam : ) Angielski mi niepotrzebny, sam sie naucze, ale niemiecki owszem, potrzebowalbym pomocy. Ba, bylby niemiecki, bylyby rabaty, to bym wzial oba kursy.
P
Prismoon

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pojawiła się wersja beta interfejsu użytkownika po niemiecku (można wybrać w ustawieniach), to może i sam kurs się wkrótce pojawi.
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy juz wiadomo cos blizej jesli chodzi o date startu niemieckiego?
chinyere

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja liczę na to, że czeka nas niespodzianka i od 1 września ruszy niemiecki :)
hotaru85
Esency93 - No oby, oby! Fajna byłaby to niespodzianka ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kiedy będzie język Niemiecki ? Bo czekam i czekam niecierpliwie. Popyt jest a podaży na razie brak :)
V
Ville

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A hiszpański niestety dopiero w przyszłym roku .
Sylfana
dawidek144 - Patrząc na ten temat od początku, to mam wątpliwości czy jakikolwiek nowy język pojawi się w ciągu 5 następnych lat.

Ciągle tylko "jest w przygotowaniu", "nastąpiło małe opóźnienie", "trwają prace" ... i tak w koło Macieju od 2 lat.

Oczywiście nie czepiam się, bo to nie mój biznes, ale raczej nie ma na co liczyć z tym hiszpańskim. A szkoda bo mi jakoś inne platformy do nauki nie podchodzą tak bardzo jak nasz tutorek.
- 12 lat temu
quantum137 - Niestety od więcej niż dwóch lat bo jak tu zawitałem to niemiecki był już podobno na ukończeniu, było to 2 lata temu.
Czy nie lepiej napisać jak faktycznie jest, np.

Niemiecki będzie dostępny za X miesięcy w niepełnej formie, a za Y miesięcy/lat zaoferujemy pełen jego kurs, pokrywający zakresem materiału wersje angielską.

Przecież jeżeli za to faktycznie zabrali się nauczyciele to można mniej więcej przewidzieć ile to będzie trwało...
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
hotaru85 - quantum137 niby tak, ale z jakiegoś powodu jest dostępna niemiecka wersja językowa serwisu, przecież nie wdrażaliby tego tak dla jaj ;) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Domagamy się Niemieckiego detutora !!
V
Ville
hotaru85 - Wir fordern die deutschen Etutor! ;) niestety jakichkolwiek oficjalnych informacji brak :( - 12 lat temu
temerity - fordern - kogo/co Akk. - den Tutor ;)
http://www.duden.de/rechtschreibung/Tutor

podpisuje sie oczywiscie
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Administracjo i co z tym niemieckim i hiszpanskim?
chinyere
Esency93 - Czy jest ktoś, kto mógłby określić przybliżony termin publikacji kursu? - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

znowu pojawi się wytłumaczenie, że z przyczyn technicznych coś tam coś tam, albo, że jeszcze lepszy angielski, albo coś innego.

jak widać w wątku administracja od 3 lat obiecuje i na obietnicach się kończy. chyba ktoś nie ma odwagi powiedzieć, że po co rozwijać, jak z angielskiego idzie ładna kasiurka, więc po co...
A
auditlog
futbolowa - Po to, żeby i z niemieckiego szła ;)))

Na moje oko taka platforma jest tak ogromnym przedsięwzięciem, że aby była doskonała, potrzeba naprawdę kilkunastomiesięcznej pracy wielu ludzi.

Jasne, eTutor mógłby dać jakąś wersję wstępną, nierozbudowaną, marną - ale po co? Żeby zniechęcić użytkowników i co chwilę wprowadzać milion zmian?
- 11 lat temu
Haku92 - Wydaje mi się że już jest bliska doskonałości i mogliby skupić się teraz na NIEMIECKIM. - 11 lat temu
futbolowa - Przecież właśnie o niemieckim mowa ;) Musi być to przygotowane doskonale, aby można było wyjść z tym do ludzi. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a ja mysle zwlekaja z tym zeby wszystko dopracowac na tip top i nie wrzucac lipy, ale fajnie by bylo poznac chociaz przyblizony realny termin :)
chinyere
Esency93 - Dokładnie tak! Ja absolutnie rozumiem, że taka praca pochłania bardzo dużo czasu i nie chciałabym korzystać z niedopracowanego serwisu, ale przybliżona data by się przydała. Chociaż orientacyjnie czy to styczeń 2013, lipiec czy niemieckiego będzie dane nam się uczyć dopiero w 2015 ;] - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.