ZALOGUJ SIĘ

Niemiecki?

14 lat temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czy jest etutor tylko że do nauki niemieckiego?
Bardzo mi się spodobał system nauczania i jest wręcz idealny dla początkujących.
Czy jest wersja niemiecka lub coś podobnego?
Ajdija
pako - Kurs eTutor niemiecki jest już oficjalnie dostępny: https://www.etutor.pl/kurs-niemieckiego/ - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 62

Chyba niemiecki etutor się zbliża zakłócając mój angielski :P :D W obrazkach dzisiaj mi wyskoczyło jakieś słówko po niemiecku. Pozdrawiam.

Oto zrzut ekranu:

http://img696.imageshack.us/img696/5185/tutorp.jpg
lukaszgd

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak ktoś zna podstawowy angielski to może się uczyć niemieckiego za darmo tutaj:
http://duolingo.com/
uczenie się polega na tłumaczeniu zdań z angielskiego na niemiecki i odwrotnie, pisanie ze słuchu, tłumaczenie ze słuchu itd.
np. niemieckie
Er spielt.
można przetłumaczyć na angielskie:
He plays.
He is playing.
i oba tłumaczenia są uznawane za poprawne, naprawdę dopracowany system, można też się uczyć hiszpańskiego i francuskiego
Bilberry
quantum137 - Założyłem tam próbne konto i widzę, że jest bardzo mało języków, szkoda:/
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Bilberry - oni dopiero zaczynają, a wiedzą co robią, bo to ludzie, którzy stworzyli CAPTCHA i wykorzystali je do poprawiana błędów w skanowanych książkach, teraz też uczą ludzi języka, a celem jest aby ci ludzie tłumaczyli teksty - pożyteczne dla jednostek oraz społeczeństwa :P
polecam ten filmik
http://www.ted.com/talks/luis_von_ahn_massive_scale_online_collaboration.html
- 11 lat temu
quantum137 - Tak ale jest jedno ale, wystarczy poczytać tamto forum by zrozumieć, że tłumaczenie to bardzo trudna sprawa i wymaga szerokiej wiedzy.
Nawet na relatywnie niskim poziomie zwykły człowiek, który nie studiował filologii/translatoryki sobie najzwyczajniej w świecie nie poradzi.

Opierać na czymś takim większy projekt jest najzwyczajniej w świecie błędem, potrzebne jest zaplecze osób znających biegle dane (minimum dwa) języki.
- 11 lat temu
Bilberry - teksty w internecie są różne, od bardzo trudnych tekstów technicznych po bardzo proste zdania, które przetłumaczy nawet początkujący, poza tym jak się uczysz i tłumaczysz to zawsze możesz poprosić o pomoc, poza tym tłumaczenie jest akceptowane gdy zrobi je parę osób, to tak jak z CAPTCHA, nie wystarczyło, że jedna osoba tak przepisała, musiało to zrobić parę osób - 11 lat temu
quantum137 - Mam w tej kwestii pewne doświadczenie i taki system po prostu nie bedzie działał, z wielu powodów.
Idea zacna ale jak to zwykle bywa brak wiedzy o podstawowych mechanizmach powoduje, że jest to skazane na niepowodzenie.
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Bilberry - pesymista z ciebie, chodzi o to, że taki ludzki tłumacz przetłumaczy lepiej niż google translate i to już jest sukces, oczywiście daleko mu będzie to tłumacza przysięgłego ;) - 11 lat temu
quantum137 - Patrzę na to pod kątem nauki... zwróc uwage, że w komentarzu wyżej skupiasz sie na czymś innym niż idea tamtego portalu.
Zresztą szkoda więcej pisać, kto chce - spróbuje:)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wygląda na to, że tak długo czekacie na wersję niemiecką, bo eTutor skupił się na kursie dla... Niemców.

Wrzucone 20.12.2012:
https://www.youtube.com/watch?v=k5sIpb7VzQQ

http://www.etutor.de/
http://www.diki.de/
bird
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
quantum137 - Tylko dwie okejki od 20 grudnia?
Trochę mało, ale z zerem nie-okejek daje 100% zadowolonych;)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaraz, zaraz tak z ciekawości to ta pani na wideo nazywa się Katarzyna Kamińska czy Katrin Steinmann...?
https://www.etutor.pl/kursy-jezykowe/opinie/
https://www.etutor.de/sprachkurse/methode/

.. albo ja jeszcze śpię i coś mi się miesza o trzeciej rano...

Kolejna kwestia:
Erstelle ein kostenloses Konto und schließe dich der Gruppe der 231 337 zufriedenen Anwender von eTutor.de
Załóż bezpłatne konto i dołącz do 231 337 zadowolonych użytkowników eTutor.pl

Rozumiem, że na stronie niemieckiej jest tyle samo zadowolonych klientów co na polskiej...
quantum137
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Skoro ruszył angielski eTutor dla Niemców, to czy nie mogli by odwrócić tego na naukę niemieckiego po angielsku? Skoro nie ma po polsku to lepszy rydz niż nic.
J
jredlicka-dysko
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
hotaru85 - do nauki angielskiego dla Niemców są już gotowe wszystkie ćwiczenia, nagrania i dialogi. do nauki niemieckiego trzeba to wszystko stworzyć od nowa (szczególnie nagrania native speakerów), nie można tak po prostu "odwrócić" :) - 11 lat temu
a.kosmal - Takie bezpośrednie "odwrócenie" czy też przetłumaczenie kursu metodycznie nie miało sensu, dlatego też pracujemy nad osobną wersją kursu języka niemieckiego dla Polaków, by był on dopracowany do perfekcji, a tym samym spełniał Państwa oczekiwania.

Pozdrawiamy :)
- 11 lat temu
Haku92 - Niestety jestesmy już chyba troche zniecierpliwieni wieloletnim co poniektórzy czekaniem.. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oto odpowiedź, jaką dziś otrzymałam z działu technicznego w sprawie niemieckiego eTutora dla nas:

"niestety na ten moment nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy kurs z obszaru języka niemieckiego pojawi się sprzedaży, ale prawdopodobnie będzie to miało miejsce w pierwszym kwartale roku. Cały czas trwają prace nad owym kursem, by był ona dopracowany w każdym szczególe."
J
jredlicka-dysko
balldur - hmm 'prawdopodobnie'. Więc znowu tak bardzo nie nakręcałbym się na ten niemiecki. To znaczy tyle, że są na to jakieś tam szanse i to wszystko..I ten pierwszy kwartał roku... którego ? :) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A hiszpański??? Kiedy wreszcie. Ponad rok temu mi przez telefon powiedzieli, że w czerwcu 2012. Mamy marzec 2013... Ja chcę hiszpański!
L
LunaRad

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tez by mi sie przydal... Widac ze cos tam dzialaja, jak wklepalam sobie na wlasna reke hiszpanskie slowka i to wystraszyl mnie okrzyk "POR FAVOR!" jak akurat powtarzalam ten zwrot :D jest kilka lekcji, w kazdej po kilka slowek, pewnie cos tam zaczeli dzialac i na tym stanelo... ale chyba lepiej cos dopracowac i dopiero dac do uzytku wiec moze lepiej nie poganiac... Przy okazji innych jezykow zastanawia mnie inna rzecz... Jest taka jedna strona, ktorej nazwy pewnie nie moge tutaj wymienic, na ktorej mozna sie uczyc z tego co pamietam 9 jezykow, a caly uklad strony jest zadziwiajaco podobny do etutora... czy ktos moze wie o czym mowie?
chinyere
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
hotaru85 - może jakaś wskazówka?:) - 11 lat temu
balldur - ja tak samo nie mam bladego pojęcia o czym mówi kolega chinyere :D - 11 lat temu
DAD - @balldur - to ona nie on ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

chyba nie moge podac tak na forum linka do strony... podpowiem tylko ze kursow jest tam multi... reszte wyspiewa profesor google ;)
chinyere
Haku92 - na grouponie ostatnio była promocja na tamte kursy [;
Korzystaliście z tego? Bo z racji tego że chyba nie doczekam się na niemiecki na etutorze wykupię sobie tam [;
- 11 lat temu
hotaru85 - Ok już załapałam. Ja kupiłam tam "kurs" języka niemieckiego, który okazał się Profesorem Henry przerobionym na wersję przeglądarkową. Nie dopasowali tego do wersji www, nawet nie zmienili tła i tych paskudnych grafik, lekcje są w przestarzałej technologii flash, nie można skopiować tekstu itd. Zróżnicowanie ćwiczeń jest biedne, tylko testy i klikanie, nuuudaaa. Jak już się człowiek raz przyzwyczai do pewnego poziomu, to później ciężko zejść na dół. Wykonałam 3% i rzuciłam to w diabły. Dlatego tak bardzo mi się marzy niemiecki etutor, jednak poziom tego portalu jest nieporównywalny z niczym innym. - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

czy to możliwe, że coś ruszyło w związku z innymi językami ? Pewnie zauważyliście zmianę. Przy fladze brytyjskiej jest teraz strzałka, którą jak się najedzie myszką to wyskakuje "zmiana języka nauki", a z kolei przy kliknięciu jest opcja angielskiego do wyboru.. mam nadzieję, że jednak w niedalekiej przyszłości nie tylko angielskiego..
B
balldur
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Poziomek - Widziałem jedną, próbną lekcję niemieckiego grrrrr... jaki to brzydki język ;D - 11 lat temu
a.kosmal - @balldur - niemiecki już coraz bliżej, więc zainteresowanym radzę w najbliższym czasie bacznie czytać dział Aktualności ;-)) - 11 lat temu
angnew1 - także czekam z niecierpliwością:))
- 11 lat temu
Ewelina79 - Mam nadzieję tylko, że forum niemieckie będzie rozdzielone z angielskim. - 11 lat temu
angnew1 - Dobrze, że to spostrzegłaś Ewelina79 bo gdyby raem było to już całkiem by się bałagan zrobil:)

- 11 lat temu
japonskiwachlarz - Dział Pytań językowych, Tekstów i Nagrań będzie odrębny dla obu języków nauki, więc nie ma powodu do zmartwień :) Ale dziękujemy za czujność :D - 11 lat temu
Esency93 - Wow, nie wierzę, że wreszcie doczekamy się niemieckiego! :D Czekam z niecierpliwością na jakieś informacje, bo niedawno akurat wróciłam z Niemiec, wraz z nowymi siłami do walki z tym językiem ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kurs eTutor niemiecki jest od dzisiaj oficjalnie dostępny w sprzedaży:

https://www.etutor.pl/informacje/aktualnosci/62/
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czy teraz ruszą prace nad j.hiszpańskim??
Sylfana
a.kosmal - @Sylfana, na ten moment mamy w planach doskonalenie obu istniejących kursów, czyli eTutor angielski i eTutor niemiecki. Dalsze kroki dotyczące pojawiania się kolejnych języków nie zostały jeszcze podjęte, ale mamy nadzieję, że nowy produkt w postaci kursu niemieckiego Wam się spodoba. Życzymy zatem owocnej nauki :) - 11 lat temu
futbolowa - Wielka szkoda, długo ten hiszpański był obiecywany i znam mnóstwo osób, które strasznie się na niego napaliły i ciągle dopytują, kiedy wreszcie się pojawi. - 11 lat temu
Esency93 - Oj tak, hiszpański też bym chętnie ujrzała. Co prawda cieszę się, że niemiecki wreszcie jest, ale jednak mam skrytą nadzieję, że uda się niebawem wdrożyć także hiszpański ;) - 11 lat temu
patryk.galazka - Właściwie kurs hiszpańskiego już jest - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.