ZALOGUJ SIĘ

Dlaczego need a nie must?

14 lat temu
Dlaczego w zdaniu:
I need to wash my clothes. Nie użyto słowa must, tylko need?
R
Rafal1984zrm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Must użyłbyś gdyby ktoś Ci kazał wyprać ubranie, np. "I must wash my clothes, because my mum told me so." (Muszę /Zostałem przymuszony/ wyprać swoje ubrania, bo mama mi tak powiedziała). A jeżeli sam doszedłeś do tego wniosku, bo zauważyłeś, że masz brudne ubranie to mówisz "I need to wash my clothes. It seems that they are dirty." (Muszę /Potrzebuję/ wyprać moje ubrania. Wygląda na to, że są brudne). W każdym bądź razie poprawnie jest i tak i tak, zależy to głównie od kontekstu.
W
warszk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Must

Must znaczy "musieć". Tego czasownika modalnego używamy, żeby wyrazić coś, co musimy zrobić. Jest to jednak przymus wewnętrzny, wynikający bardziej z naszych przekonań niż z zewnętrznych czynników. - tak wyjaśnia etutor -
a więc to ja chcę wyprać te ubrania i robię to z wewnetrznego przekonania a nie dlatego ,że mi mama każe bo wtedy bym sie wyraziła - I have to wash my clothes.
W/g mnie można użyć -need jak również - must.
spirulinka
quantum137 - Spirulinka MASZ RACJĘ :-)
pozdrawiam
- 12 lat temu
spirulinka - quantum137 jak miło:-) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Warszk, nie masz racji albo raczej masz ją tylko w części.
Jest tak, jak napisała spirulinka.

To HAVE TO dotyczy przymusu Z ZEWNĄTRZ.
Przykład z gramatyki Vince'a (ponieważ ciągle mi się to jeszcze myli, musiałam sobie gdzieś potwierdzić):

I must start working harder! (I say so)
You have to turn left here. (It's the law)


Aczkolwiek o ile podaje Vince, różnica między "have to" a "must" jest wyraźniejsza w języku mówionym niż pisanym.

"Need" natomiast powiedziałabym, że wynika z życia, z zastanej sytuacji - I need to wash my clothes (because they're dirty). Czyli tu akurat tak, jak napisał warszk.
violino
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
TopMan - violino
> To MUST dotyczy przymusu Z ZEWNĄTRZ
spirulinka
> Must..Jest to jednak przymus wewnętrzny
I kto tutaj ma racje ???

A moze to must to przymus wewnetrzny narzucony przez kogos z zewnatrz :)




- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - MUST stosujemy dla wyrażenia różnych wniosków lub przypuszczeń /kiedy jesteśmy prawie pewni/ oraz zobowiązań /poleceń/ narzuconych przez mówiącego.
/ znalezione w necie/---> tego się trzymam!!!Mówi o tym dobra nauczycielka j ang którą znam!!!
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
quantum137 - Przypomnę tylko, że violino użyła tutaj polskiego to.
Żeby ktoś nie pomyślał, że jest tu angielskie "to must"...:)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
Ewa_G1967 - Tak, tak Rafał pamiętamy że chodzi o "must to";))) - 12 lat temu
violino - [prosimy nie używać słów uznawanych za wulgarne] przepraszam, masz rację, quantum [face palm]. Pisałam to chyba za długo i zmieniałam szyk za dużo razy, aż mi się w końcu pomerdało. Poprawiam must na have to, bo tak miało być. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

violino

Czegos tu zupełnie nie rozumiem, piszesz:


To MUST dotyczy przymusu Z ZEWNĄTRZ.
Przykład z gramatyki Vince'a (ponieważ ciągle mi się to jeszcze myli, musiałam sobie gdzieś potwierdzić):

I must start working harder! (I say so)
You have to turn left here. (It's the law)

Podane przez Ciebie przykłady podają zupełnie inne informacje.

Jako, że wziąłem przypadkowo udział w dyskusji odpowiem również na pytanie by rozwiać wątpliwości:

kolego Rafal1984zrm
must is PERSONAL
have to is IMPERSONAL

Tak najogólniej można podać różnice pomiędzy tymi dwoma.

Czasami jest tak, że nie ma różnicy w tłumaczeniu, poniższe trzy zdania można przetłumaczyć tak samo:

(*) I need to wash my clothes.
(*) I have to wash my clothes.
(*) I must wash my clothes.

Pozdrawiam wszystkich
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się ,że zdanie - I need to wash my clothes - jest zdaniem bardzo ogólnym - nie mamy drugiej części zdania ,która by nam podpowiedziała jakiego wyrażenia użyć - Nie wiemy czy to przykaz , przymus wewnętrzny wydaje się ,że najbardziej pasuje potrzeba.
, ponieważ wypowiedź nie jest rozbudowana, tak ,że wszystko zależy od naszej wyobraźni.:)
spirulinka
violino - Następne zdanie w tej lekcji to "I don't know what to wear" - więc nie dlatego muszę wyprać te ciuchy, bo mi ktoś każe, ale po prostu nie mam co na siebie włożyć. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki