ZALOGUJ SIĘ

Czy angielskie zdania czyta sie od końca .

4 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czy angielskie zdania czyta się od końca ?
żeby zrozumieć sens zdania po polsku,Trochę dziwne.
A
aleja63
abmmichal - oryginalnie postawiony problem. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Możesz podać przykład?

Fakt, że w języku angielskim szyk zdania mocno różni się czasami od odpowiednika w języku polskim, ale to kwestia przyzwyczajenia. Wg mnie j. angielski jest dużo bardziej uporządkowany, jeśli chodzi o szyk zdań (np. "Peter loves Kate"), od języka polskiego, gdzie możesz powiedzieć: Piotr kocha Kasię, Kasię kocha Piotr, Kocha Piotr Kasię. W języku angielskim nie da się robić tego typu "przestawianek" bez zmiany sensu zdania, ale za to gramatyka jest o niebo prostsza.

To samo z pytaniami... w j. polskim przy zadawaniu pytań, czasami mamy do czynienia z pytaniami typu:

Będzie dzisiaj pogoda? Zdążysz zrobić zakupy?

I o ile my bez problemu po akcencie rozpoznajemy, czy jest to zdanie pytające, czy oznajmujące, to chyba przyznasz, że mniej doświadczonemu użytkownikowi języka może to sprawić spory problem...
W angielskim poza językiem bardzo potocznym z takimi przypadkami się nie spotkasz.
R
radmar2
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu
piotr.grela - Nie lubię tego określenia język potoczny czy slang bo są one bardzo pejoratywne. Bardziej preferował bym nazwę język mówiony.
Mój znajomy, który mieszka w UK od ponad 20 lat, często tak mówi na coś czego nie rozumie :-)

Języka mówionego nie uczy się w szkołach czy na różnego rodzaju kursach, bo aby mowę analizować trzeba ją najpierw zapisać.

Może teraz w dobie urządzeń podsłuchujących takich jak Alexa, Google hub, Siri łatwiej będzie można stworzyć różnego rodzaje korpusy języka mowionego.

"ya get me" :-)

Angielska gramatyka jest prostsza od polskiej ale sam język, mnogość słów, zwrotów i sposobów wymowy sprawia, że ten język jest trudny.
- 2 lata temu zmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dziękuje

Czasami jest łatwiej ale bywa też czasami....
A
aleja63

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ciekawe, nigdy nie myślałem, iż angielska gramatyka jest prostsza od gram. j. polskiego?

inna całościowa konstrukcja zdań?
abmmichal
jerzy_pozoga - Hi abmmichal- z mojej strony duży plus dla ciebie za owe ARCHIWALNE pytanie. Temat mnie zaciekawił. A odpowiedź "radmar 2", znakomita ! To są "Gąszcze gramatyki". Fajny temat.......Hmn.. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki