ZALOGUJ SIĘ

czy poziomy nauki w etutor są dostosowane do poziomów TELC?

13 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Może to będzie dla niektórych dziwne pytanie...jestem ciekawa czy podział lekcji w etutor.pl na poziomy A1 A2 B1 B2 itd są odpowiednikami do poziomów na testach TELC??
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Efciam1304 - w gruncie rzeczy tak.
Ten podział na poziomy A1-C2 jest obecnie przyjęty wg. Rady Europy celem umożliwienia porównywania poziomu znajomości języków obcych przez osoby uczące się w różnych krajach i na różnych kursach.
Pomimo tego,że poszczególne Certyfikaty - nieco się różnią - np.: TELC jest bardziej nastawiony na praktyczne umiejętności językowe - przynajmniej wg jego twórców.
Pozdrawiam !
TLK
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Teoretycznie tak ale w praktyce nie do końca, zdawałem egzamin FCE czyli poziom B2.
Obecnie uczę się głownie poziomu C1 jednak materiały przypisane do tego poziomu, zarówno gramatyka jak i ćwiczenia ze słuchu są łatwiejsze niż powinny.
Teksty na FCE często były pisane trudnym, zagmatwanym językiem, na listeningu trzeba było się bardzo skupić, żeby zrozumieć pewne rzeczy. Niektóre rzeczy wynikały z kontekstu zdania.

FCE obejmowało już zagadnienia z gramatyki jak needn't, musn't, które tutaj poznajemy na poziomie C1.
Dlatego nie ufał bym do końca tak temu podziałowi na etutor.
K
kuba0506
Gość - dzięki za odpowiedź :) w takim razie skąd wziąć zakres materiału na poszczególne poziomy certyfikatów?pytam tylko teoretycznie ;) - 13 lat temu
TopMan - Zycze powodzenia wszystkim, ktorzy chca zdawac egzaminy typu FCE, TOEFL bazujac wylacznie na kursie etutor. - 13 lat temu
quantum137 - Przykład etutor z poziomu C2:
By next week, we will have finished our project..miałem to w liceum dawno temu na poziomie B1.
PS. Mieli poprawić listy słówek, bo na C2 są zwroty z poziomów A2/B1...
- 13 lat temu
quantum137 - Podaję link jeśli ktoś nie wie na jakim jest poziomie. Można sobie sprawdzić w przybliżeniu:
http://www.english-online.org.uk/exam.htm
- 13 lat temu
TLK - Myszula - eTutor jest tylko jednym z narzędzi, które używają osoby planujące/przygotowujące się do egzaminów certyfikacyjnych - my to naprawdę wiemy, że eTutor jest częścią ćwiczeń!
Pozdrawiam.
- 13 lat temu
Gość - quantum137-dzięki za linka
TLK - zgadzam się z tobą, eTutor to tylko jedno z narzędzi do nauki :)
- 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jeśli chcesz zdawać TELC to tochę informacji możesz zdobyć pod linkami, które kiedyś umieściłem na forum tu:
https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/53893-certyfikat_TELC_-_wasze_doswiadczenia.html.

Na stronie głównej TELC - podane są podręczniki i materiały (1-szy link na Forum) , które można nabyć we Wrocławiu np.: w księgarni językowej PolAnglo vis a vie
Dworca Głównego PKP - przeniesiona z Rynku - przyjmują zamówienia telefonicznie i wysyłają.
Sporo materiałów do TELC-a jest na Chomiku -:)

Kuba0506 - Certyfikat TELC różni się od FCE właśnie tym, że ma znacznie mniej skomplikowane wymagania co do trudnej gramatyki.
Rozmawiałem na ten temat w Centrum Egzaminacyjnym TELC we Wrocławiu (link 2-gi) w poprzednim moim wpisie na Forum.

Pozdrawiam!
TLK
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki