ZALOGUJ SIĘ

Problem podczas wykonywania powtórek - zdanie po polsku nie jest zgodne ze zdaniem w j. angielskim

4 lata temuostatnia aktywność: 4 lata temu
Podczas wykonywania powtórek natrafiłem na zdanie:

"Organizuję paczkę na wyjście do kina."

Gdzie w wersji angielskiej należy wpisać:

"I'm going to get the gang together to go see a movie."

Wydaje mi się że w tym przypadku nie jest możliwe utworzenie angielskiego zdania na podstawie polskiej wersji, nawet gdyby znać angielski perfekcyjne, po prostu te zdania są zbyt różne.

Aby poprawnie przejść przez tą poprawkę trzeba wyuczyć się na pamięć takiej odpowiedzi, a chyba nie o to nam chodzi.

Czy to jest błąd w tłumaczeniu, czy po prostu mam za małe doświadczenie w j. angielskim aby zrozumieć że te zdania jednak są identyczne.
W
wadosm

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Silnik poprawek eTutora nie posiada (jeszcze) sztucznej inteligencji i akceptuje tylko te odpowiedzi, które zostały przewidziane (i wpisane) przy tworzeniu ćwiczenia i wprowadzaniu go do systemu powtórek. Z reguły jest to tylko (niestety) jeden wariant.

Polecam przeczytanie wątku "dlaczego raz poprawnie jest cool a raz chilly":
https://www.etutor.pl/forum/thread/995928-Dlaczego_przy_powtorkach_na_pytanie_chlodno_raz_poprawna_odpowiedzia_j.html

Jest tam przykład stosunkowo krótkiego zdania, które można przetłumaczyć na 600 sposobów.
parseq
4 lata temuzmieniany: 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Masz rację, taki minus nauki przez komputer, który czyta tylko wpisane odpowiedzi. Człowiek mógłby zrozumieć też inne zdanie.
N
NY-NY

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Czyli wszystko jasne. Trzeba być świadomym tego ograniczenia. Być może wprowadzenie własnych notatek pomoże nieco w takich przypadkach.
W
wadosm
piotr.grela - Nie wyobrażam sobie robić powtórek bez notatek i podpowiedzi, za słaby mam "procesor" i "twardy dysk" :-)

Ale zauważyłem, że czasami łatwo jest mi zapamiętać coś, czego nie chcę zapamiętać np. zwrot, określenie "Oompa loompa" :-)
- 4 lata temu zmieniany: 4 lata temu
parseq - Ostatnio dyski twarde (HDD) są wypierane przez medium elektroniczne i znaaacznie szybsze (SSD). Tylko jak tu upgrade'ować nasz starzejący się sprzęt? - 4 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki