ZALOGUJ SIĘ

Przygotowanie do egzaminu CAE i First z eTutor

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
MIli, czy kurs na etutor (lekcje C1 i C2) pomogly Wam przygotować się do egzaminu FCE lub CAE, a może nawet CPE? Pytam, bo mam wrażenie że lekcje eTutor są bardzo pododbne do tego co miałem na kursie, a jestem nowym użytownikiem tutaj :)
pblajer
parseq - A jaki to był kurs? - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Tak sie zastanawiam do czego sa potrzebne takie egzaminy... Moze w Polsce do CV. Do bardziej wymagajacych studiow w Wielkiej Brytanii wymagaja IELTS. Chociaz mozna bez niego o ile wczesniej uczylismi sie w jakims angielskim collegu.
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wlasnie to jest niesamowite jak FCE i CAE jest popularne w Polsce. Dla mnie troche wyciaganie kasy. Owszem, warto znac jezyk, warto sie uczyc i powtarzac slowka (np.w aplikacji w wolnej chwili). Mieszkam na Wegrzech, mozna zrobic certyfikaty, ale tutaj nawet na rozmowie o prace to nikogo nie interesuje. Rozmowa jest w jezyku angielskim, jak ktos nie przejdzie to i zaden certyfikat mu nie pomoze. Mam tez certyfikat z wegierskiego - nikogo to nie intereuje. Albo mowisz i rozumiesz, albo nie. Ostatnio myslalam aby pojsc na angielski biznesowy, ale poradzono mi calkiem serio, ze moze lepiej zaczac uczyc sie innego jezyka niz w kolko ten angielski. Mnie etutor lata temu pomogl przy FCE, ze robilam swoje listy slowek z zajec i moglam je powtarzac.
malagorzka
wkozi - Oczywiście, że żaden certyfikat nie zastąpi wiedzy czy umiejętności. Jest natomiast ich potwierdzeniem i czynnikiem motywującym do uporządkowania czy uzupełnienia tej wiedzy. Ja nie mam żadnego certyfikatu językowego natomiast kilka programistycznych zrobiłem i to była okazja do "ogarnięcia" kilku tematów. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

What for that certificates? The most important thing is simply communication. When we are abroad nobady ask for any diplomas. We must survive. That's why we need to know English (or other languages). Do you agree with me?
A
aisak85

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Może certyfikaty językowe są potrzebne, aby móc je (bez kłamstwa) wpisać do CV.
Wówczas rekruter zaprasza na rozmowę kwalifikacyjną i wówczas certyfikaty... raczej już nie mają znaczenia.
parseq

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Temat więc wątku został zmieniony na nie warto starać się o certyfikaty językowe.

Mnie interesowała bardziej zawężona kwestia co z ET może być przydatne do np. CAE. Czy podobne.
abmmichal
parseq - Dlatego zadałem nowe pytanie o porównaniu poziomu znajomości A1/2, B1/2, C1/2 z poziomem egzaminów FCE, CAE, CPE.

eTutor jest narzędziem wspierającym regularność i czas/ilość nauki w przystępnej cenie. Powinien więc być użyteczny przed każdym egzaminem.
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pod tym linkiem są "wymagania" które należy spełnić aby zdać owy egzamin:
https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/advanced/
CAE to poziom C1. Na tym poziomie umiesz płynnie się wypowiadać, słuchać wykładów itd. Sam kurs etutor da ci słówka, gramatykę, aczkolwiek to jest w twoim interesie aby zacząć mówić, słuchać i pisać w tym języku. Codziennie słuchaj podcastów, wywiadów czy wykładów. Internet jest tym wypełniony. Przy nauce słów polecam rozpisywanie ich w kontekstach. Np. jakaś krótkie opowiadanie. Nie sądze aby samym posługiwaniem się lekcji i powtórek na etutor osiągniesz wystarczający poziom. Platforma da ci materiał, ale to ty musisz się tym zająć.
milesky

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć!
Potwierdzę słowa wypowiedzi Milesky oraz Parseq - eTutor wesprze naukę ogólną przed każdym egzaminem/testem, jednakże kursy na tej platformie nie powinny być traktowane jako jedyne źródło przygotowania pod egzamin FCE, CAE, a tym bardziej CPE. Znajdziesz tutaj naprawdę wiele pożytecznego materiału, ale jak wiadomo należy to jeszcze poprzeć komunikacją :)
agnieszka.kw
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pani Agnieszko komunikacja to takie zbiorowe słowo ( mówienie, pisanie, gestykulacja). Pisanie postawiłbym na pierwszym miejscu.
To podobno trwa najdłużej! Czyli co Pani proponuję poza et? I by to było samouctwo.

Uwaga Pani celna. Dziękuję.
abmmichal
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aby dobrze mowic i pisac trzeba rozumiec trzeba znac slowka i zwroty.
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu
abmmichal - Piotrze, a jak uczyłeś i uczysz się pisać? Załóżmy sam bez pomocy. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki