ZALOGUJ SIĘ

Ile lekcji dziennie się uczyć?

10 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Witam. Jestem na poziomie A1, i nie wiem ile lekcji dziennie sie uczyc, aby zapamietywac wszystko. Jak to u Was wyglada?
tom8621

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

Dostosuj częstotliwość wykonywanych lekcji do czasu który zamierzasz poświęcić na naukę. Oprócz lekcji musisz mieć czas na powtórki - im więcej lekcji tym więcej nowym wyrazów, zwrotów a zatem więcej powtórek. Staraj się wykonywać je codziennie. Trzeba mieć też czas na inne ćwiczenia które oferuje etutor.
Ale tak naprawdę to ostatecznym wyznacznikiem tempa będzie wynik egzaminu do każdej lekcji. Radzę go wykonywać innego dnia niż zakończyłeś lekcję, żeby wynik nie był wypaczony wiedzą z pamięci krótkotrwałej.
Na moje , na 1 lekcję należy przeznaczyć kilka godzin. Zależy to też od zdolności ucznia.
Mariusz19

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Moim zdaniem jedna lekcja dziennie, ale dokładnie. Biorąc pod uwagę, że na wszystkich poziomach masz 300 lekcji, po roku nauki będziesz widzieć efekty. Dodaj do tego ćwiczenia i powtórki.
A
arturlatoch

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja robię 3 lekcję :)
R
radziochh

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

moim zdaniem sam powinieneś dostosować sobie ile lekcji wykonasz ponieważ lepiej 1 lekcję robić nawet tydzień a bardzo dobrze się jej nauczyć.Uważam ze lekcje powinno robić się nie na wyścigi kto ma więcej ale na wiedzę czyli nie przechodzić do innej lekcji jeśli się jej dobrze nie nauczy ponieważ te zaległości będą się wtedy ciągnąć przez całe życie.:)
kludi

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja wyznaczylam sobie ze ucze sie codziennie rano (przed praca, szkola) chocby nie wiem co czy to tylko 10 min na powtorki czy jak wstane wczesniej to robie lekcje czy nawet pol. Najlepiej uczyc sie rano kiedy nasz mozg jest swiezy i duzo chlonie. Robie tak juz ponad miesiac a podobno jak cos sie systematycznie robi 100 razy to wchodzi to w nawyk a wlasnie na tym mi zalezy. Juz dzis moge powiedziec ze nauka tu sprawia mi przyjenosc ale wiem ze jeszcze daleka droga przedmna ale poczatki zawsze sa trudne. Podobno przychodzi taki moment ze czloweik zaczyna mowic i sam sie dziwi:) tak wiec nie wazne ile wazne zeby systematycznie! :) pozdrawiam
dupcia1
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że to indywidualna sprawa. Zależy, jaki zawierają materiał. Ja niektóre lekcje rozkładam nawet na 5,6 dni, ale są i takie, które przerabiam przez jeden dzień. Ważne jest to , żeby uczyć się systematycznie, codziennie nawet przez kilka minut ( jeśli nie możemy poświęcić więcej czasu). U mnie to się sprawdza, pozdrawiam
M
mokam333

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki