ZALOGUJ SIĘ

Podsumowanie nauki z etutorem - moje przemyślenia i prośba do całej społeczności

5 lat temuostatnia aktywność: 5 lat temu
Chciałbym na wstępie podziękować dla całej społeczności w pomocy, którą dostawałem od was! Choć nawet nie zarabialiście na tym serwisie to jednak chciało się wam pomóc. Ogromne ukłony w waszą stronę! Czas który spędziłem z Etutorem są wymierne. Nie ,że się nie przykładałem do zajęć! Jednakowoż ten kurs pomógł mi opanować szybko podstawy. Niestety w moim przypadku kompletnie nie zdał egzaminu w zrozumieniu mowy i zależności czasów w j.a. No i oczywiście nowy interfejs kursu, zupełnie nie podszedł mi do gustu. Po za tym uważam ,że administratorzy są pyszni na tym forum... Każdy kto prosił o pomoc i miał podobne doświadczenie to wie o co mi chodzi... Funkcja przedłużania kursu za monety. Także gdzieś się zapodziała... Jeśli chodzi o krytykę to chyba tyle. Moim pozytywnym doświadczeniem z kursem są egzaminy na koniec lekcji. Szkoda ,że jest mało pisania w nich. Jednak idee bardzo fajna. Jeśli chodzi o lekcje to kolejny plus ,że są z życia wzięte i każda mówi o czymś nowym w nawiązaniu z poprzednim. No i miłym smaczkiem kursy są te filmiki z tą Sarą,Adamem i Leonem. Szkoda ,że na wyższych poziomach jest mało filmów z nimi. Teraz moje pytanie i prośba. Czy możecie poradzić i dać wskazówki co dalej robić i jak rozwijać się w języku angielskim? Ktoś może ma do polecenia jakieś ksiażki inne kursy etc. Tylko nie piszcie mi etutor. Bo on już zbyt wiele mi nie pomoże, gdyż lekcje z wyższych poziomów mają dla mnie braki o których wcześniej wspomniałem. Pozdrawiam wszystkich i liczę na podpowiedzi w drodze ku biegłości jezykowej.
kupka12
piotrek0515 - Dziękujemy za opinie dotyczące naszego kursu :)

Staramy się rozwijać platformę i wprowadzać nowe funkcjonalności z korzyścią dla wszystkich użytkowników. Zdajemy sobie jednak sprawę, że niektóre zmiany mogą nie przypaść do gustu każdemu z uczących się - większość z nas ma przecież swoje indywidualne preferencje, jeśli chodzi o naukę. Śledzimy natomiast zamieszczane przez naszych Użytkowników opinie, a niejednokrotnie wdrażamy także Wasze pomysły.
Mamy również nadzieję, że mimo kilku zastrzeżeń eTutor nadal będzie towarzyszył Ci w rozwijaniu znajomości angielskiego.

Pozdrawiamy!
- 5 lat temu
magdalena.zaboklicka - Moim zdaniem warto dalej robić e-tutora :) Ja aktualnie przygotowuję się się do egzaminu językowego i chodzę na lekcje prywatne, ale mimo to nadal robię e-tutora. Jest tu dużo przydatnego słownictwa i system powtórek bardzo dobrze zaplanowany (chociaż ostatnio wpada mi ich za dużo :P). Co do gramatyki, to wszystko to kwestia osłuchania, nie nauczysz się jej z książek itd. Naświetli Ci to pewne rzeczy, ale dopiero w praktyce uczysz się języka mówionego. - 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Przedłużanie kursy za monety dalej istnieje - trzeba kliknąć w miejsce gdzie u góry wyświetla się liczba monet i dni ciągłej nauki i tam gdzieś niżej jest ta opcja.

Co dalej? Czytanie książek po angielsku, oglądanie filmów, a najlepiej to wyjechać na parę lat do kraju anglojęzycznego.
darkobo
parseq - Owszem, za 2000 monet można raz na 30 dni przedłużyć dostęp o 7 dni.
Czy jest to możliwość powszechnie uważana za atrakcyjną?
Ja wolę trafić na zniżkę 50% i zapłacić za rok po 10zł/miesiąc.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - W tej (przystępnej) cenie brakuje:
* mechanizmu losowego przydzielania istniejących testów (tych po lekcji) z wybieralnego zakresu, np. lekcje: A2/30 do B1/12 - mógłby być za monety
* takiej ilości fotografii w bazie, by realnie umożliwić naukę większości słówek z list kursowych przez obrazki
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
parseq - Sądzę, że wielu dłużej uczących się byłoby gotowych dopłacić 10zł/miesiąc za:
* przekrojowe ćwiczenia z wybieralnego zakresu np. A2-B1, w ilości utrudniającej wyuczenie na pamięć
* większą ilość ćwiczeń ze słuchu z (może opcjonalnie) większą ilością pytań weryfikujących zrozumienie treści
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
tlstar - Kiedyś testy po lekcjach były znacznie lepsze, bo bardziej wszechstronne. Nie było tylko zgadywania jakie słówko czy zwrot wybrać, ale były też pytania ze słuchu oraz z pisania wyrazów/zwrotów. A jeśli był wybór to nie z dwóch, ale przynajmniej z trzech opcji. Dlaczego to zniknęło? Tajemnica poliszynela :-( - 5 lat temu
parseq - Było zbyt frustrująco i był deficyt zadowolonych?
Teraz jest wybór 1 z 2, tzn. 50% statystycznie już w kieszeni, czyli zadania są zbyt łatwe do trafienia. Przypuszczam, że stoi za tym psychologiczne uzasadnienie, ale uważam, że test mógłby i powinien uczyć więcej.
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu
karol.k - Cały czas rozwijamy platformę - między innymi w ostatnim tygodniu dodaliśmy zdjęcia do ponad 1000 haseł występujących w kursie głównie na poziomie A1. Większość to nowe zdjęcia do słów, które wcześniej zdjęcia nie miały. Wymieniliśmy też sporo zdjęć na lepsze.

Mamy też rozplanowane inne rzeczy, które wkrótce pojawią się na platformie. Ogólnie ten rok będzie obfitował w dużo dobra :)
- 5 lat temu
parseq - Jaki procent słówek na listach do poziomu A1, A2, B1, B2 posiada zdjęcia? - 5 lat temu
karol.k - W trakcie obecnych prac celujemy, żeby było to ponad 80%. Sprawę utrudnia fakt, że w przypadku niektórych haseł, zwłaszcza tych o znaczeniu mocno abstrakcyjnym, nie zawsze będzie się dało dobrać odpowiednie. Na poziomie A1 już udało się przebić ten próg i teraz pracujemy dalej.

A końcem stycznia/początkiem lutego szykujemy dla Was coś fajnego. Myślę, że wielu dłużej uczących się będzie zadowolonych, ale nie chcę psuć niespodzianki, więc kończę mój słowotok, bo jeszcze wypaplam za dużo ;)
- 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak z mojej strony, to dla mnie jest stanowczo za mało ćwiczeń po danym zagadnieniu (gramatycznym).
B
Bogusia1231
parseq - Też bym wolał utrwalać gramatykę przez rozwiązywanie ćwiczeń, ale do tego potrzebna jest ich odpowiednio większa ilość. Ćwiczenia polegające na wyborze wyrażenia albo konstrukcji spośród 2-3 możliwych wariantów będące częścią naszych lekcji niestety nie dają się w prosty sposób dodawać do powtórek.
Często dodaję je sobie "na piechotę" jako element własny, ale jest to czasochłonne i trochę karkołomne dziubanie.
Stosuję przy tym następujący syntax: (bez cudzysłowu)
"{You [may] enter.} (might / may) = Możesz wejść. (Przy wyrażaniu przyzwolenia możliwy jest tylko jeden wariant na m...)"
- 5 lat temu zmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Pomimo, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii i na codzien jestem zmuszony poslugiwac sie jezykiem angielskim, w dniu ktorym przestalabym robic powtorki to bylby dzien w ktorym zaczalbym sie cofac. Nasz mozg ma wspaniala ceche, ze zapomina np. przykre wydarzenia ale zapomina tez rzeczy nam przydatne. Oprocz nauki trzeba wykorzystac ten jezyk w praktyce czytanie ksiazek na Kindle, sluchanie radia, audiobookow, ogladanie anglojezycznych Youtuberow, Netflixa, rozmawianie i pisanie z innymi. Nie znam lepszej metody do nauki niz Etutor i nawet moja uparta corka tez z zapalem odrabia powtorki na Etutorze. Moze w przyszlosci uda sie polaczyc ludzki mozg bezposrednio z komputerem, internetem i wtedy bez pracy, poswieconego czasu bedziemy mogli opanowac dowolny jezyk obcy ale czy wtedy to docenimy...
piotr.grela
5 lat temuzmieniany: 5 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki