ZALOGUJ SIĘ

Powtórki, jak to jest z tymi nowo dodanymi

6 lat temuostatnia aktywność: 6 lat temu
Proszę o informację czy słowka dodane do powtórek podczas lekcji z automatu zostają rozpisane do kalendarza powtórek? Mam wrażenie, że dopóki nie przerobię ich pierwszy raz i nie dam im pozytywnej odpowiedzi, wiszą w liczbie z + i nie pojawiają się podczas powtórek kalendarzowych. Czy da się takie powtórki wrzucić z automatu do kalendarza, bez czekania na pierwszą akcję z mojej strony?
M
mstrojny

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Nowe elementy nie trafiają automatycznie do kalendarza, ponieważ nasz algorytm nie wie jeszcze, na kiedy dokładnie je zaplanować. Dzieje się tak, ponieważ zupełnie nowe słówka nie otrzymały jeszcze żadnej oceny, w związku z czym system nie wie, czy wrzucić je na dzień następny (w przypadku oceny słabszej), czy na później (w przypadku oceny pozytywnej - 3 lub 4).

Więcej informacji na ten temat można znaleźć także tutaj: https://www.etutor.pl/help/repetitions#noweelementy
piotrek0515
Pracownik eTutor
6 lat temuzmieniany: 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zakończenia powtarzania danego słówka. Czy to dzieje się automatycznie, czy powinienem "wyrzucać" ręcznie słówka które wiem, że umiem?
M
mstrojny
tranqilo - To Twoja decyzja. Zawsze możesz dowolne słówko ręcznie usunąć z powtórek bo uważasz , że je umiesz lub ,że nie będzie przez Ciebie używane i szkoda czasu tracic na takie powtorki.
Osoby, które tak jak ja utrawalaja wiedze za pomoca tego kursu maja możliwość na etapie ćwiczęń zadecydować czy dane słowko lub frazę chcą dodać do powtórek. To bardzo dobra funkcja , z ktorej chętnie korzystam przerabiając lekcje na niższym poziomie.
- 6 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Żadne słówka automatycznie nie są usuwane z powtórek. Te oceniane na 4 z czasem będą się pojawiały coraz dalej w kalendarzu. Z czasem kolejne powtórki mogą być planowane za rok, 2 czy 3 lata.
B
Barbara.m

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki