ZALOGUJ SIĘ

Jak uczyć się lepiej co można odpowiedzieć/powiedzieć.

8 lat temuostatnia aktywność: 8 lat temu
Ogólnie rozumienie jest dla mnie o wiele prostsze niż wyrażanie własnych myśli. Mam dużo lepiej wyuczoną zdolność do rozpoznawania i tłumaczenia na polski. Niż polskiego na angielski.
Myślę o robieniu schematów blokowych wariantów wypowiedzi i wariantów słów jakie mogę wtedy użyć by być w stanie szybko odpowiedzieć tak jak akurat myślę.
Myślę też o pisaniu najpierw po polsku wypracowań, Językiem jakim myślę a potem, tłumaczeniu czasów, zwrotów i słów, którymi zwykle się posługuję, ewentualnie oddając do oceny wypracowań na E tutor lub znajomemu co umie angielski całkiem dobrze.
Jak ktoś może dodać coś do tej listy, lub podzielić się doświadczeniami z podobnych eksperymentów, (czy i jak) to byłbym bardzo wdzięczny.
Cecyl

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Witam,

Rozumienie bierne zawsze najpierw przychodzi. Aktywne też przychodzi z czasem, ale trzeba w niego włożyć więcej wysiłku.

Moim zdaniem pomysł z robieniem schematów i bloków wariantów wypowiedzi jest dobry i może być przydatny.

Jeśli zaś chodzi o wypracowania itd. myślę że trzeba się starać jak najszybciej zmusić do tworzenia wypowiedzi od razu po angielsku i nie trzymania polskiego. Chodzi o to aby się "zmusić" do myślenia po angielsku, tym bardziej że pewne zwroty są nie przetłumaczalne lub nie da ich się tłumaczyć dosłownie. Tak się uczą dzieci i ludzie mieszkający za granicą.

Warto też czytać to co nas interesuje po angielsku, oglądać telewizję po angielsku, słuchać piosenek itp. Trzeba dużo powtarzać i nie zrażać się niepowodzeniami.

Żeby uwiarygodnić moją wypowiedź mogę napisać że znam trzy języki obce płynnie, w tym angielski - tyle że ciągle go udoskonalam, a polski nie jest moim pierwszym językiem.
Djurdjica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki