ZALOGUJ SIĘ

Pokonac strach przed mowieniem po angielsku

13 lat temu
Jerstem w Anglii prawie 5 lat i zaczelam zapominac o tym,ze to jezyk ,ktorego nigdy sie nie uczylam .Moja determinacja i Tutor sprawily,ze nie ma mnie w powtorkach bo swoj jezyk angielski szlifuje i wykorzystuje w zyciu codziennym czyli glownioe w pracy.Super ciesze sie,ze jestem kom unikatywna ale tez wiem ile jeszcze prze mna korzystam z DIKI bo to skarbnica wiedzy a powtorki i rankingi ja mam swoj na codzien w angielskiej fabryce gdzie jestem jedyna Polka i juz mnie doceniaja i ja wiem co do mnie mowia i wiem co mam odpowiedziec.Kiedys pytalam kobiete ,ktora swietnie mowila po angielsku kiedy ja ewentualnie zaczne i dostalam odpowiedz jak bedziesz myslala po angielsku to bedziesz mowila po angielsku.Sprawdzilo sie ja nawet we snie mam takie sny,ze rozmawiam po angielsku.Pozdrawiam nowych uczniow od waszej determinacji zalezy Wasze powodzenie w nauce Tutor to podstawa a szerokie wody to dla pracujacych w Anglii Wasze miejsce pracy im mniej Polakow tym szybciej posiadziecie umiejetnosc poslugiwania sie tym jezykiem.Pozdrawiam serdecznie Mira
ipon
matita27 - Dzięki za te słowa,jesteś przykładem że warto i można się nauczyc. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 6

ten moment, kiedy uzmyslawiasz sobie, że zaczełaś myśleć po angielsku - bezcenny :)
lamia_wroc

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

a może śpiewanie mówieniu pomoże? każdy ma jakiś sposób, by ośmielić się i zacząć mówić samodzielnie bez lektora i odważnie do każdego po angielsku. jakie znacie sposoby?
R
r.zaborska
Marzyciel - gadanie do siebie ;D - 13 lat temu
charlie76 - tak zaczęłam naukę angielskiego - od tekstów, które mnie fascynowały i z których chciałam się jak najwięcej dowiedzieć. teraz często intuicyjnie używam dobrej formy gramatycznej dzięki osłuchaniu i częstemu podśpiewywaniu ;) - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam! Jestem córką Zenka, znanego tu jako 'zenstef'. Nie zakładam nowego wątku, bo nie wiem na jakiej zasadzie działa e-tutor i nie chcę, żeby administracja się spruła o zaśmiecanie forum. Nie mogę nigdzie znaleźć hasła Taty, więc piszę z konta młodszej siostry. Wiem, jak tutor, j.angielski i Wy wszyscy jesteście dla niego ważni, dlatego chciałam powiedzieć, że Tata nie żyje, zmarł 12.września w wypadku samochodowym i zginął na miejscu. Jeszcze to do mnie nie dotarło, obie z Mamą jesteśmy w szoku i nie wiemy co dalej. Tata całe życie ciężko pracuje, wiele przeszedł w życiu, jest cudowny, bardzo pracowity, inteligentny i ambitny. Chcę, żeby ludzie takim go zapamiętali. Pozdrawam, Ola Stefaniak.
Martysia1
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
KazimieraB - God rest his soul - 13 lat temu
ipon - Marysiu to cala piekna prawda o Twoim Tacie.Nie moge zrozumiec dlaczego taki piekny duchowo czlowiek odszedl tak szybko.Ja o Zenku zawsze bede mowila w czasie terazniejszym.Moje najglebsze kondolencje - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O Boze dziewczyno !!!
Co Ty do Nas mowisz, jak to nie zyje!!!
W sobote wieczorem rozmawialismy ze soba.

Kochanie, jesli moge jakos pomoc, napisz na maila.
TopMan
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przed chwilą się dowiedziałam...nie wiem co napisać. Zenon dużo nam tu pomagał...bywało różnie, ale jest mi smutno i E-tutor nie będzie już taki sam :(
Bardzo mi przykro, bądź dzielna!
Jokasta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Też weszłam tu przed chwilą i czytam coś co wydaje się mało prawdopodobne.
Nie wiem co powiedzieć, napisać ... ale jeśli chcecie pomóc teraz ZENKOWI po prostu pomódlcie się za NIEGO. Tak nie wiele a tak wiele zarazem. nie chce tu uprawiać jakiejś religijnej propagandy ale myślę że zasługuje na naszą pamięć i modlitwę!!!
Ewa_G1967

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki