ZALOGUJ SIĘ

Jak grzecznie poprosić o chwilę do namysłu?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Zbliża się matura ustna więc mam kilka pytań które przydadzą się na tym egzaminie, chciałabym wiedzieć czy są one poprawnie zbudowane.

1.Would you mind if I thought about this question a moment? - miałbyś coś przeciwko jeśli przemyśę przez chwilę to pytanie?

2. Oh, it's difficult case to answer this question but I think....-Oh, to jest trudna sprawa odpowiedzieć na to pytanie, ale myślę że...

3. It's hard to say, but...-Trudno siś zdecydować, ale...

4. This picture shows...-Ten obrazek przedstawia...

5.We should also talk about...-Powinnismy jeszcze omówić...

Ponadto czy możecie mi pomóc i powiedzieć jak inaczej mogę zastąpić wyrażenie "I think"-uważam że oraz "we should..."-powinniśmy. nie chce robić powtórzeń, gdyż jest to niemile widziane,a myślę że synonimy tych wyrażeń są przydatne. Z góry dziękuję za pomoc, będę naprawdę wdzięczna! :)
xxx12

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

1. For a moment.
Krocej mozna powiedziec: let me think about it for a moment.

2. Oh, it is a difficult question to answer but i think...

3. Ok

4. Albo... this picture represents.... Represent uzywa sie czesto przy opisywaniu np. Wykresow

5. Albo.... We should also discuss...

In my opinion
As i see it
In my view

Let's now move on to np. the next question, next picture ( jesli omawiasz kilka obrazkow)
Let's now talk about...
Why don't we have a look at
Let me draw your attention to ...
Let's have a look at

Oczywiscie wszystko zalezy o czym sie mowi itp.
ssunnydayss1
xxx12 - Dziękuję bardzo na pewno będzię to pomocne na maturze ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja bym raczej tak zwrócił uwagę, na to, że muszę coś przemyśleć ( ale matury z angielskieugo nie pisałem :( )

I need a few minutes to think it over.
Let me think over your question (request) for a minute or so. ( Daj mi przemyśleć twoje pytanie, przez minutę lub więcej)
Give me a few minutes to think this over.



"I think" ... czyli wyrażanie prywatnej opinii wg. "Jak dobrze pisać po angielsku" Rozdział III. Poprawna prezentacja.

Moim zdaniem - In my opinion ...
Według mnie - In my view ...
Sądzę, że - I believe that ...
Przypuszczam, że - I suppose that ...
Jestem zdania, że - I am opinion that ...
Jeśli o mnie chodzi - As far as I'm concerned ...
Uważam za bardzo prawdopodobne - I think it very probable that ...
Muszę się z tym zgodzić. - I simply must agree with that.
Ten argument mnie nie przekonuje, ponieważ - This argument doesn't convince me because ...
Osobiście uważam, że to warte przedyskutowania. - Personally, I think this is wirth discussing.
jmatyja
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
ssunnydayss1 - hej,

nie uzylabym 'request' jako 'pytanie'. Request stosuje sie czesciej jako prosba, wniosek, żądanie np payment request - żądanie zaplaty
albo Can I go to the toilet? - Let me think about your request. w tym przypadku request odnosi sie do prosby


rowniez
I think it very probable that -> I think it is very/highly possible that

personally, I think this is wirth discussing : wirth-> worth

I am opinion that -> My opinion is that... albo -> In my opinion (tu nie ma that)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dodam tylko, że poprawne wyrażenie to "I am OF the opinion that", a ponadto można powiedzieć zarówno "I think it very probable that", jak i "I think it is very/highly possible that".
K
k.stencel
xxx12 - Dziękuję wszystkim za odpowiedź, mam nadzieję że matura pójdzie na 100% dzięki wam! :) - 11 lat temu
joke1 - Daj znać jak poszła matura :) - 11 lat temu
xxx12 - podstawa była banalna, z rozszerzeniem gorzej, ale mozna było się spodziewać że będzie trudne ;p teraz tylko czekać do poniedziałku na ustne ! - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki