ZALOGUJ SIĘ

wykorzystać każdy wolny czas, nauka w pracy

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Kolejne moje pytanie z serii czy....??
Po prostu nie lubię się brać za coś co nie działa,a dodatkowa bardzo mi zależy na nauczeniu się w końcu Angielskiego.

Staram się jak najbardziej wykorzystywać wolny czas,muszę w znacznym stopniu podnieść swoją znajomość tego języka obcego do wakacji.

Z racji że właśnie udało mi się znaleźć nową pracę,chciałbym wykorzystać nawet ten czas na naukę.

Wszystko dla tego że mam możliwość w pracy słuchać mp3.
Wgranie np. podcasts czy słuchanie BBC codziennie przez 5h na pewno przyniosło by pozytywne skutki.

Tylko co gdy nie skupiamy się na tym co słuchamy,tylko zajmujemy się swoim zajęciem a w tle leci sobie ...

Wiem że osłuchanie jest bardzo ważne ,tym bardziej dla mnie gdy jeszcze za dużo nie rozumiem,ale czy takie słuchanie na jedną słuchawkę chodź trochę jest efektywne?
patryktt21

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

To zależy jaką masz pracę, podzielność uwagi itp. Jeśli jednak naprawdę Tobie zależy, wykorzystuj każdą chwilę. Słuchaj mp3 z podcastami nawet w pracy, jeśli nawet jesteś częściowo skupiony i nie przeszkadza Tobie to w tym co robisz. Po powrocie do domu możesz spróbować i ocenić czy choć trochę pamiętasz.

Każda chwila jest dobra - doba ma tylko 24 godziny. Ja włączam BBC albo CNN nawet wieczorem na 5-10 minut gdy prasuję koszulę :)
hilbert

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

myślę że samo słuchanie nie wystarczy. Przeanalizuj najpierw tekst, nowe słownictwo i później słuchaj do woli - to na pewno pomoże w utrwaleniu i rozumieniu języka ze słuchu.
schos

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Mi osobiście wydaje się, że to zależy od osoby. Dla mnie taka nauka byłaby porażką. Słuchanie mp3 w pracy? Oj, nie!

Ale w drodze do pracy i z pracy... :)))
Przy szykowaniu posiłków... :)))
Na spacerze z psem... :)))
Czy po prostu podczas leniuchowania do góry brzuchem (przez 10 minut dziennie ;)
otto202

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

masz podcasty ? jest na nie dobry sposób
1. Przesłuchaj cały podcast w wolnej chwili bez tekstu, a jak masz jakieś zajęcie i podcast leci w tle to przesłuchaj go 2-3 razy, na pewno więcej wyłapiesz niż za 1 razem.
2. W domu na spokojnie przesłuchaj ten sam podcast z transkrypcja lub przeczytaj sama transkrypcje
3. Przesłuchaj powtórnie podcast tym razem bez tekstu. Zauważysz, ze rozumiesz dużo więcej niż przy 1 słuchaniu
4. Za jakiś czas, np tydzień później, 2 tygodnie później powtórz ta czynność. Przesłuchaj podcast jeszcze raz bez tekstu. Jak nie będziesz rozumiał zwrotów to popracuj z transkrypcja.

To jest moja rada. Owszem możesz słuchać przez 5 godzin radia, czy rożnych podcastów, jednak ja jestem perfekcjonista (można tak powiedzieć..) i lepiej według mnie wyciągnąć absolutnie maksimum z 1 podcast. Wybór należny do Ciebie, jednak to jest bardzo dobry sposób, bo praktycznie będziesz zapamiętywał strukturę zdań. Pozdrawiam i miłego słuchania życzę :)
B
balldur

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki