ZALOGUJ SIĘ

Jakie są możliwości nauki języka kierując samochodem?

zmodyfikowany: 9 lat temuostatnia aktywność: 9 lat temu
Codziennie dojeżdżam samochodem do pracy.
Może ktoś ma pomysł jak wykorzystać ten czas ucząc się języka.
... również wykorzystując Etutor...
tamek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Zależy na jakim poziomie zaawansowania jesteś. Ja zawsze mam słuchawki w uszach jeśli jadę gdzieś dalej i słucham podcastów, radia lub innych audycji jeśli mam zasięg internetu w moim telefonie. Jeśli nie, to polecam mp3 i słuchanie (słówek, lub programu do nauki na odpowiednim poziomie do twojego zaawansowania. itd.).

Odnośnie dobrego programu do nauki rozumienia ze słuchu polecam stronę:

http://www.newsinlevels.com/#
slawek4
9 lat temuzmieniany: 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Również polecam podcasty. Ja ściągałam głównie ze strony BBC, a ostatnio też te ze strony diki: https://www.diki.pl/podcasts
Jest tam trochę ciekawych podcastów z różnej tematyki i dla różnych poziomów zaawansowania. Polecam.

I niestety to jest jedyny sposób wykorzystania etutora w trakcie prowadzenia samochodu :-(
Osobiście mocno liczyłam na słuchanie nagrań przez aplikację mobilną ale kompletnie się do tego nie nadaje z uwagi na brak automatycznego odtwarzania kolejnych nagrań z danego poziomu albo tego samego nagrania w kółko. Ręczne uruchamianie nagrań co 2 - 3 minuty (tyle trwa większość nagrań) przy kierowaniu samochodem odpada :-(
B
Barbara.m
tamek - Dziękuję za podpowiedź. Podcasty z diki są super.
Może etutor pomyśli o takim udogodnieniu...
- 9 lat temu
Barbara.m - Cieszę się, że mogłam pomóc :-)
Mam nadzieję, że etutor o tym pomyśli :-)
- 9 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Szczerze powiedziawszy etutor nie ma zastosowania w samochodzie no może po za diki ale najpierw trzeba je ściągnąć. W audio są również kursy do nauki języka z różnych wydań na różne poziomy. Po za tym można słuchać radia, audiobooki, które także można dobrać do swojego poziomu.
R
robert87

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

www.bbc.co.uk/polish/
do jazdy samochodem zdecydowanie polecam zgrane wczesniej mp3 z tej strony.
krotkie ,humorystyczne dialogi i historyjki.
a co najwazniejsze opatrzone polskim komentarzem co ma ogromny wplyw na bezpieczenstwo jazdy(nie dekoncentruje jak w przypadku radia czy audycji w oryginale)!!!!
Uwaga! brak funkcji download (ja nagralem poprzez <my mp3>
Janekdzbanek79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki