Jak zapamiętać, kiedy użyć bezokolicznika z "to", a kiedy formy z "ing"?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
Czy macie jakieś sposoby na zapamiętanie informacji, w jakim kontekście użyć bezokolicznika z "to"/formy z "ing" z czsownikami remember, regret, stop itd?
Wiem, że można nauczyć się tego na pamięć, ale może ktoś zna jakieś "sztuczki"pomagające opanować to zagadnienie w prostszy i pozostający w głowie na dłużej sposób.
Renata
renatabaczek

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

eż próbowałam znależć jakiś sposób aby to opanować i na niewiele to się zdało.Zrobiłam sobie np. listę słówek z ing. z to ,porównałam obie i próbowałam uczyć się na pamięć słówka z "ing" ,bo akurat na tej liście było ich trochę mniej niż tych z użyciem "to" co odrobinę się sprawdziło - bo uznałam ,że jak wykuję "ing" to całą resztę potraktuję "to" ale oczywiście to tylko prowizorka,bo tak naprawdę słowek z użyciem obu form jest mniej więcej po równo - zobacz choćby tutaj http://www.angielski.edu.pl/tfls/verb_patterns_20920.html - myślę ,że najlepiej po prosu wykuć przykładowe całe zdania ,w których te formy występują - i potem stosować je jako "szablon" np.przy rozwiązywaniu testów
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zgadzam się całkowicie z zorija, strasznie się miotałem nie mogąc opanować pewnych zagadnień.Dopiero systematyczne powtórki nie wiadomo kiedy doprowadziły mnie do oczekiwanych rezultatów, pozdrawiam
misterbemol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

http://znamangielski.com/forma_czasownika_-ing_or_to.html trochę szerzej omówione zagadnienie. Pozostaje Ci po prostu wyuczenie się , które czasowniki z czym występują.
mfurmanek
renatabaczek - Rzeczywiście logicznie wytłumaczone.
Dziękuję!
R.
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki