ZALOGUJ SIĘ

Czy można użyć "a lot of" zamiast "lots of" w zdaniu "There are lots of flowers in the meadow" ?

zmodyfikowany: 11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
There are lots of flowers in the meadow.

Zapoznałam się w internecie z wyjaśnieniem - kiedy stosujemy - a lot of -a, kiedy lots of.

Oto ta informacja:


a lot of and lots of


There is not much difference between a lot of and lots of: they are both used mainly before singular uncountable and plural nouns, and before pronouns. It is the subject, and not the form lot / lots, that makes a following verb singular or plural. So when a lot of is used before a plural subject, the verb is plural; when lots of is used before a singular subject, the verb is singular.

A lot of time is needed to learn a language.

Lots of patience is needed, too. (NOT Lots of patience are needed, too.)

A lot of my friends want to emigrate. (NOT A lot of my friend wants…)

Lots of us think it’s time for an election.

-------------------------------
Czy w związku z powyższym moge kierować się tą zasadą i w tytułowym zdaniu użyć - a lot of - ponieważ to liczba mnoga?

:-)
spirulinka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Wiesz co Aniu, z tego co wiem to nie ma żadnej różnicy i można stosować je wymiennie - jeśli chodzi oczywiście o liczbę mnogą.
E
efogt
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
spirulinka - Estero, mam z tym problem od początku, wiem ,że etutor umieszcza tylko jedno właściwe zdanie.
Nigdy jednak nie trafiam z odpowiedzią w to właściwe...powinny być pod właściwą odpowiedzią przykłady z innymi właściwymi określnikami, które można stosować.
Mam wrażenie ,że czegoś nie rozumiem. Ale pewnie zakumam, tylko potrzebuję czasu. Tak jak z -some- i -any-
- 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - Nie ma znaczenia czy powiesz 'I have a lot of flowers' czy 'I have lots of flowers' - te zdania znaczą to samo i te dwa określniki można stosować wymiennie.

Pozdrawiam serdecznie.
- 11 lat temu
spirulinka - Dziękuję Estero.:-) - 11 lat temu zmieniany: 11 lat temu
efogt - Proszę bardzo. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Aniu,

Z przytoczonych przez Ciebie definicji wynika nie tylko to, że obu słów możesz użyć przed rzeczownikiem policzalnym w liczbie mnogiej. Jak w Twoim przykładzie - there are a lot of flowers/there are lots of flowers.

To zdanie:
"...they are both used mainly before singular uncountable and plural nouns, and before pronouns..."
wyraźnie mówi o tym, że można używać obu tych słów także przed rzecownikami niepoliczalnymi (oczywiście w l.poj.): He's got a lot of money/he's got lots of money.

Trzeba tylko pamiętać, że forma czasownika (np. "is" czy "are") zależy tu nie od "a lot of/lots of", lecz od liczby, w jakiej występuje podmiot - w Twoim zdaniu "flowers".
askawska
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
spirulinka - Dziękuję Ci Aniu za pomoc, okazuje się ,że nie mam jednej pięty achillesowej w angielskim lecz kilka. :-) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

to ja mam pytanie czy w takim razie gdyby tu było: 'we have lot of flowers in the meadow" - to byłoby to poprawnie ponieważ wtedy odpada "are" i tzn, że jeżeli pojawia się are przed "lot of" to dodajemy "s" do "lot", dobrze wnioskuje? a kiedy nie ma "are" to można używać zarówno jednej jak i drugiej formy?
asiowe1
spirulinka - Zdaje się to być logiczne, ale mam wrażenie, że obojętnie jakie to będzie zdanie - czy z -have- , czy z -are ( abstrachując od sensu zdania) należy użyć przedimka - a- przed lot of, albo dodać -s- do słówka -lot-.
Bardzo chciałabym jednak przeczytać opinię kogoś jeszcze , bo wiem, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie.
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki