ZALOGUJ SIĘ

Bardzo proszę o podanie kilku przykładowych zdań.

13 lat temu
Kochani jeśli znacie przykładowe zdania z zastosowaniem konstrukcji "none of" z rzeczownikiem w liczbie pojedynczej, np.: "none of a kind", to bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna za podanie kilku takich właśnie przykładowych zdań.
Pozdrawiam serdecznie.
E
efogt

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Zacytuję OALD:

-None of these pens works/work.
-We have three sons but none of them lives/live nearby.
-We saw several houses but none we really liked.
-Tickets for Friday? Sorry we've got none left.
-He told me all the news but none of it was very exciting.
-‘Is there any more milk?’ ‘No, none at all.’
- (formal) Everybody liked him but none (= nobody) more than I.

I jeszcze ciekawa notka:

When you use "none of" with an uncountable noun, the verb is in the singular: "None of the work was done." When you use "none of" with a plural noun or pronoun, or a singular noun referring to a group of people or things, you can use either a singular or a plural verb. The singular form is used in a formal style in British English: None of the trains is/are going to London. ◇ None of her family has/have been to college.

Pozdrawiam
R
raf000
efogt - Popatrz na przykłąd który podałam. "None of a kind". Konstrukcje które podałeś są mi doskonale znane. Potrzebuję przykładów kiedy po "none of" stoi rzeczownik poprzedzony przedimkiem "a" ewentualnie "the" bez these bez three itd. Pozdrawiam. - 13 lat temu
raf000 - Ok, sorry, faktycznie się trochę pospieszyłem;/ Niestety nie mogę skasować postu, może dlatego, że jest już pod nim komentarz. Postaram się coś poszukać. pzdr - 13 lat temu
efogt - Dziękuję , nie ma potrzeby kasować. Twoje info. przyda się także. Jeśli mógłbyś poszukać czegoś , było by fajnie. Pozdrawiam. - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

w moich książkach jest tak napisane

chociaż po "none of" występuje zazwyczaj rzeczownik w liczbie mnogiej lub rzeczownik niepoliczalny lub zaimek ,w pewnych przypadkach może stać także rzeczownik lub zaimek w liczbie pojedyńczej :

It's a convincing story,but practically none of it is true

To przekonywająca historia,ale praktycznie nic w niej nie jest prawdą.

Przed rzeczownikami niepoliczalnymi "none of" znaczy "nic z"

nie wiem czy o to Tobie chodziło
dania57
efogt - Tak Daniu:) Jeśli masz jakieś jeszcze przykłady to jeśli możesz to podaj mi bardzo Cię proszę. Tak jak w zdaniu:"None of a kind". - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki