ZALOGUJ SIĘ

Rzeczowniki zbiore - The pack of dogs was/were running off in different directions.

zmodyfikowany: 3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
The pack of dogs was/were running off in different directions.
Która forma według was jest poprawna? Etutor wskazuje na formę z "was", jednak na stronie gdzie znalazłem te zdanie jest podane, że forma "were" jest poprawna.
Wyjaśnienie:
"In this example, the collective noun pack requires the plural verb "were" because the dogs are acting individually: each dog is running in a different direction."
M
Maxym
klaudia.dol - Cześć, czy mogę prosić o wskazanie, w której lekcji znajduje się to zdanie? :) - 3 lata temu
Maxym - To zdanie nie jest wzięte z lekcji Etutora, po prostu wkleiłem je do asystenta korespondencji i tam Etutor wskazuje błąd w tym zdaniu. - 3 lata temu
klaudia.dol - System rzeczywiście błędnie podpowiada. Prawidłowa odpowiedź to "The pack of dogs were running off in different directions.". Zgłosiłam ten błąd naszemu działowi technicznemu :) - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

To chyba musi być błąd, bo w lekcjach o czasownikach zbiorowych: https://www.etutor.pl/lessons/en/b1/49/1/41825 - czasownik w liczbie pojedynczej i https://www.etutor.pl/lessons/en/b1/49/2/41838 - czasownik w liczbie mnogiej
sam eTutor podaje (w tej drugiej lekcji) podobny przykład, w którym powinna być użyta w takim przypadku liczba mnoga:

Przykład 4: The herd take different paths south. = Członkowie stada zmierzają różnymi ścieżkami na południe.

Niektóre jelenie idą dookoła wzgórza. Niektóre przechodzą przez wzgórze. Niektóre idą wzdłuż rzeki. Wszystkie jelenie zmierzają różnymi ścieżkami na południe. Nie zachowują się jak grupa.

Generalna zasada jest taka, że jeśli grupa zachowuje się jednolicie (wszyscy w grupie tak samo), to stosujemy czasownik w liczbie pojedynczej. Jeśli poszczególni członkowie grupy zachowuję się różnie - wówczas czasownik w liczbie mnogiej.
darkobo
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

piotr.grela
3 lata temuzmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.