ZALOGUJ SIĘ

Powtórki oraz test poziomujący

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam,

Mam 2 pytania raczej dla doświadczonych "tutorowców".
1. Czy do powtórek dodawać tylko pojedyńcze słówka, których uzbiera się znaczna lista czy również zdania, stwierdzenia? Jest to dla mnie ważne żeby sensownie je zaplanować bo z tego co się orientuję powtórki są kluczowe.
2. Wykonałem test poziomujący który zakwalifikował mnie do poziomu A2. Powinienem rzeczywiście od razu przejść do tego poziomu nie tracąc czasu na przypominanie poziomu A1 czy mimo testu powinienem zacząć od A1?
3. Czy bardziej powinienem skupić się na lekcjach czy np na dziale ze słówkami?

Z góry dziękuje za ważną dla mnie pomoc:)
G
grzemich1986

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Witam,
ja osobiście radziłbym zacząć od początku, czyli od A1. Przypomni to gramatykę oraz słówka a także jest sporo ćwiczeń które utrwalą zdobytą wiedzę. Poza tym na pewno znajdą się szczegóły których zbyt dobrze nie znasz. Jedyna wada to marnowanie czasu. Jednak mimo to polecam zacząć od początku. Druga sprawa, tempo nauki, to zależy od ilości czasu wolnego jaki masz na naukę i postępów w nauce. Sam zobaczysz jak ci będzie szło. Zawsze można część elementów usunąć z powtórek, załóżmy na jakiś czas. I warto przerabiać materiał po kolei. Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam i powodzenia w nauce.
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ad 1. Ja osobiście dodaje pełne zdania w sytuacji gdy mam trudne słówka które ciężko mi zapamiętać. To jest indywidualna sprawa. Przy zdaniach uczysz się także konstrukcji.

Ad 2. Podpisuje się pod tym co napisał @sskorupski. Dobrze to ujął. Wielu z tutorowiczów już o to samo pytało. Dla każdego to sprawa indywidualna, ale powtórzenie materiału na pewno nie będzie do końca przecież stratą czasu.

Ad 3. Odpowiadając na pytanie o lekcje czy powtórki.
Lekcje zawierają także powtórki, więc jak da mnie lekcje. Powtórki to jednak nie wszystko i z czasem do tego także dojdziesz.
DAD

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tylko 2 odpowiedzi, dorzucam więc swoje 3 grosze.

1) Polecam dodawanie zdań, zwłaszcza prostszych, takich, których użyjesz w rozmowie, albo takich, które pozwalają na lepsze zapamiętanie słówka i związanej z nim konstrukcji.

2) Zacznij lepiej od początku. 'Zejście' o jeden poziom nie będzie stratą czasu. Pierwszych kilkanaście lekcji będzie dla Ciebie "nudnych", ale skorzystasz. Przygotujesz sobie grunt do nauki - zwłaszcza jeśli miałeś w niej przerwę. Na pewno też natkniesz się na jakąś informację gramatyczną o której zapomniałeś, czy po prostu o niej nie wiedziałeś. Gwarantuję, że znajdą się też słówka, które warto znać, a których teraz w głowie nie ma ;)

3) Zdecydowanie lekcje. W słówka wchodzę po zakończeniu danego poziomu, wtedy warto sprawdzić czy wszystkie listy słówek np. z poziomu A1 przerobiłeś w całości. Wiem, że niektórzy dodają wszystko jak leci - powtórek jednak na początku jest dużo, zwłaszcza gdy dorzucasz więcej niż kilkanaście nowych elementów dziennie - więc ja omijałem proste wg mnie słówka. Ale to tylko moja metoda, jeśli chcesz by 'home' czy 'house' pojawił Ci się raz na jakiś czas, to wrzucaj wszystko. Zależy od czasu jaki możesz poświęcić na powtórki, ogromna ich ilość dziennie może zniechęcić (!), więc polecam dodawanie maks. kilkunastu dziennie. Ale sam zobaczysz po kilku tyg. jak działa ten algorytm i dopasujesz sobie tempo i ilość dodawanego materiału.

Powyższe odpowiedzi potraktuj jako subiektywne odczucia. Każdy z nas jest inny i inne metody przynoszą mu więcej korzyści. Powodzenia w szybkim wypracowaniu metod (i tempa) skutecznych dla Ciebie!
knorwid
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu
Gość - Bardzo mądre i cenne uwagi. Też tak uważam. - 11 lat temu
knorwid - A tam zaraz 'mądre' :)) Sam mam teraz kryzys w nauce, przez okres świąteczny uzbierało mi się ponad 700 powtórek. Nie 'rozłożę' - zrobię ;) Pozdrowienia! - 11 lat temu
Gość - Też czasami tak mam. Ale na szczęście to mija. No i staram się aby ilość powtórek nie była wyższa niż 300. Czasami to mi się nie udaje. Pozdrawiam. - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki