ZALOGUJ SIĘ

Jaki system nauki z eTutor dla początkującego ?

13 lat temu
Jaki system nauki dla początkującego ?

Przeczytałem Pomoc oraz wiele wątków z forum. Mimo to nie jestem pewien, czy jako początkujący właściwie zamierzam zorganizować sobie naukę z eTutor.

Zakładka „Lekcje” zawiera materiał, który przerabiam zgodnie z podaną kolejnością, codziennie przerabiam także powtórki w których pojawiają się słówka z którymi miałem problemy w trakcie przerabiania lekcji – to jest dla mnie jasne. Nie bardzo wiem jednak kiedy powinienem zaglądać do kart „Słówka” i „Gramatyka” – czy powinienem to zrobić po przerobieniu całego materiału z poziomu A1 z karty „Lekcje” czy też niezależnie od tego materiału, czy może postępować zgodnie z jakimś innym kluczem? W kartach tych również są oznaczenia poziomów zakładam więc, że nie wykonuje się zadań z poziomu A2 z karty np. „Gramatyka” przed zakończeniem wszystkich zadań z poziomu A1 z karty „Lekcje”.

Kolejna sprawa to zadania z karty „Ćwiczenia” – czy są one w jakiś ustalony sposób zsynchronizowane z procesem nauki czy też należy je traktować jako dodatek z którego korzysta się w sposób całkowicie dowolny ?

W moim przypadku przejrzystość i akceptacja systemu jest ściśle powiązana z samodyscypliną stąd potrzeba zrozumienia zasad. Sądzę, że odpowiedź doświadczonych eTutorowiczów może pomóc także innym początkującym. A może Ci „starzy” eTutorowicze podzielą się swoim systemem korzystania z eTutor :)

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
J
jangjang

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Myślę że najlepszy wariant na początek to nowa lekcja powtórki i foto lekcje póżniej gramatyka Słówka są najważniejsze.Otocz się językiem słuchaj w każdej wolnej chwili nagrań mp3,zobaczysz efekty będą zdumiewające

POZDRAWIAM
stare_jskowronski12

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Starsi użytkownicy zaczęli korzystać z systemu, gdy jeszcze nie było zakładki "lekcje", dla tego ich system nauki nieco się różni... Ja np zaczęłam się uczyć w kwietni, też nie miałam lekcji, więc po prostu przerabiałam listy ze słówkami zaczynając od tych, które wydawały mi się najprostsze lub najpotrzebniejsze. Teraz jak mam lekcje, to są one dla mnie bardzo proste, ale by mieć usystematyzowany materiał, to robię je od początku i tak w lekcjach jestem w połowie A1, natomiast listy ze słówkami przerabiam w drugiej połowie A2.

Powiem Ci, że prędzej czy później będziesz musiał przerabiać listy z tymi słówkami, bo lekcje zawierają jedynie ich część. No i zauważyłam, że w kilku lekcjach z A1 są też listy z A2, ale poziom ich trudności nie jest wyższy. Gramatyką się na razie nie przejmuj, bo to co jest w lekcjach w zupełności Ci wystarczy. Moja rada dla Ciebie: Zacznij się uczyć z lekcji, codziennie rób powtórki i co parę dni ucz się z jakiejś listy słówek poza lekcją. Nie przejmuj się, że później możesz mieć tą listę w lekcjach, bo wtedy po prostu będziesz miał mniej do przerabiania, w lekcjach będzie ona oznaczona jako już przerobiona. Dobrze będzie jak będziesz dodawał te listy równolegle w czasie robienia lekcji z tego samego poziomu a nie później.

No i jak napisał kolega wyżej, otaczaj się językiem, słuchaj podcastów, angielskiego radia, rób ćwiczenia (dostępne na portalu).
Wampirka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki