ZALOGUJ SIĘ

Skończyłam b1 a w teście językowym nadal b1

3 lata temuostatnia aktywność: 3 lata temu
Cześć. Mam problem z motywacja. Aplikacje posiadam już ok 10 miesięcy. Test poziomujący ukończyłam z wynikiem b1 i tak zaczęłam naukę. Zrobilam cały kurs b1 i 10 lekcji b2. Zajęcia robię codziennie. Słówka powtarzam codziennie. Raz z większym zaangażowaniem (skupieniem) raz z mniejszym. Test powtarzałam kilka razy podczas całego cyklu i nadal wychodzi b1. Dziennie w powtórkach mam 50-100 słów.
Co robię nie tak? Mieliście też takie wrażenie że stoicie w miejscu?
To prawie rok nauki bez znaczących postępów :(
Gruszkapietruszka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 9

Nie przejmowałabym się za bardzo tym co wychodzi Ci w teście, jako że jest on krótki to nie ma szans żeby dogłebnie sprawdził on Twoją wiedzę. Jego wyniki tylko w przybliżeniu mówią Ci na którym poziomie powinnaś być.

Pamiętaj też że test to tylko 'głupi' test, co naprawdę się liczy to to, czy Twoja komunikacja i rozumienie się poprawiają. Jeżeli widzisz postep w tym zakresie to jest to tak naprawdę jedyna rzecz, ktora powinna Cię interesować.

Problem z nauką języków jest taki, że nie ma nigdy końca. Również jest normalnym uczuciem,że co jakiś czas będzie się miało wrażenie, że nie robi się postępów albo wręcz że się cofa. Bardzo ważne jest po prostu aby pozostać zmotywowanym i/lub zmienić trochę styl nauki. A jeżeli dopada Cię całkowita niechęć to zamiast siedzieć i sie uczyc to lepiej włącz jakiś film po angielsku i będziesz miała przyjemne z pożytecznym :)
avayorica

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,

na twoim miejscu nie fokusowałabym się tylko na jednym teście poziomującym, który jest bardzo przekrojowy i lekko okrojony :))). Jeżeli skończyłaś jeden poziom może warto za zebrane monety podejść do egzaminu certyfikującego na danym poziomie ( jest bardziej kompleksowy – trzeba np. coś napisać, testuje rozumienie ze słuchu, słownictwo itp.) Możesz też zerknąć na inny test poziomujący np. Cambridge i zobaczyć jak wypadasz :) ale to też tylko test i daje przybliżoną informację na temat twoich umiejętności językowych. Co do motywacji nie wiem czy słyszałaś o efekcie plateau na poziomie intermediate? Polecam posłuchać o tym na YT oczywiście w języku angielskim :))). Co do nauki od siebie mogę dodać, że fajnie jest utrwalać wiedzę nie tylko przez powtórki, są chociażby dostępne różne czasopisma dla uczących się angielskiego ( nie będę reklamować konkretnego ;)) I na koniec pozdrowienia dla wszystkich, którzy utknęli na poziomie średniozaawansowanym, to już całkiem porządny poziom znajomości języka :)))))
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hi Gruszkapietruszka- A ja mam "coś tam" specjalnego na dobrą zagrychę dla ciebie! Ciekawe klasówki opracowywane przez studentów nauki angielskiego z bardzo wielu krajów naszego globu. I życzę wytrwałości na tym twoim poziomie B1 jak sądzisz o sobie. I podaję linka (free) do tych klasówek: https://www.tolearnenglish.com/cgi2/myexam/
Pozdrawiam.
jerzy_pozoga
jerzy_pozoga - "JOIN" our free. - 3 lata temu
ang-nsw - Dzięki za link - to wspaniałe narzędzie do oceny zaawansowania i wychwycenia braków. Nie mogę oderwać się od tych klasówek. - 3 lata temu
jerzy_pozoga - Hi ang-nsw, Ano ja również zawstydzony jestem niekorzystnymi wynikami moich klasówek internetowych. A ten kolorowy kwadracik przeciągnij na swój komputer do pamięci na dole ekranu. A potem klik i już masz! Pozdrawiam - 3 lata temu
ang-nsw - Super! Dziękuję bardzo! Pozdrowienia. - 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie masz się absolutnie czym przejmować, gdyż prawda jest taka, że test poziomujący jest najprawdopodobniej ograniczony do poziomu B1.
Kiedyś wykonałem go 2-3 razy z rzędu, za każdym razem będąc pewnym, że wszystkie odpowiedzi miałem prawidłowe, a i tak dostawałem B1 (w ogóle, właśnie ponownie to zrobiłem). Po tym znalazłem jakiś temat na forum, gdzie, z tego, co pamiętam, zostało potwierdzone przez pracownika eTutor, że test ma ograniczenie.
Na szybko teraz starając się odnaleźć ten temat, aby wrzucić link, co prawda tego nie znalazłem, tylko inny temat, gdzie też ludzie się skarżyli na otrzymywanie wyniku B1, oraz jeszcze inny, gdzie - co ciekawe - jedna osoba twierdziła rok temu, że raz otrzymała C2, innym razem C1... Może ta osoba się pomyliła, a może kiedyś test był inny...?
W każdym razie, w zakładce Lekcje, po kliknięciu na Twój poziom, samemu można go ustawić.
L
loginw
Gość - Potwierdzam słowa loginw.

Jakiś czas temu czytałam prawdopodobnie ten sam wątek i faktycznie, pracownik eTutora potwierdził, że test jest ograniczony do B1.
Powodu już nie pamiętam.
A z tym C1/C2 to było chyba tak, że osoba miała poziom C1 faktycznie, i zrobiła ten test ot tak sobie i wyszedł jej B1.
I później były komentarze innych osób z wyższym poziomem, że im też wyszedł niższy.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
Gość - Ja się nie dziwię Gruszczepietruszce, że się zmartwiła i zdemotywowała.

Skoro przerabia materiał tej platformy, następnie robi test stworzony pzez nauczycieli tej platformy i wynik jest taki jak przed nauką to można mieć wrażenie, że coś jest nie tak.
I w pierwszej chwili uczący się raczej obwinia siebie, że coś źle robi aniżeli drugą stronę.
Bo prawdę mówiąc to chyba nawet do głowy taka myśl nie przychodzi, że test jest źle skonstruowany.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu
HeavyFoxy - Ja widziałam wytłumaczenie, że ten test poziomujący jest dla osób początkujących i na poziomach A, ponieważ osoby, które w nauce są znacznie dalej (B1+) potrafią już mniej więcej określić, na jakim poziomie się już znajdują.

Ja na miejscu autorki poszukałabym innych testów dostępnych w internecie, jest wiele darmowych, które się sprawdzą. I może warto powoli sięgnąć po książki anglojęzyczne, one też potrafią zweryfikować co nieco (np. takie ze słownikiem) :)
- 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Głową do góry? Twoje doświadczenie jest typowe?
Jeśli powtarzałeś test poziomujący, to zupełnie się nie przejmuj?

Moim zdaniem test poziomujący jest źle ułożony do tej kontroli poziomu wiedzy.

Czy udało Ci się wyłapać czego nie potrafisz??
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nawet 85 procentach test może skierować Ciebie na poziom B1. Nie przejmuj się i ucz się dalej :-)
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dzień dobry,

Testy znajdujące się na naszej platformie są dynamiczne, a więc pytania dostosowują się do poziomu Użytkownika. Jeżeli zostały poprawnie udzielone odpowiedzi na zadania 1-12, to w dalszej części egzaminu zostaną przydzielone pytania na poziomie B1/B2 lub C1/C2 – jeżeli odpowiedzi są złe, to przydzielane są pytania na poziomie A1/A2. Oznacza to, że system nie przydziela pytań z wyższego poziomu, jeśli po udzielanych odpowiedziach "widzi", że ktoś jest na niższym poziomie.

Mam nadzieję, że informacja okaże się pomocna :)
P
paulinawit97
loginw - Nie zmienia to faktu, że najwyższą "oceną", jaką można za ten test uzyskać, jest "poziom B1"...
[EDIT] O rety. Prawda, którą manifestuję (albo fakt, że to robię), nie podoba się najwyraźniej tym osobom, które obrzucają mnie tu "dislike-ami" :) .
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Cześć,
Przyznam, że mam wątpliwości na jakim jestem poziomie, po teście powitalnym, który wykonałam. Osiągnęłam poziom B1, natomiast wynik pokazuje:
Test powitalny 13 października 2020, 14:53 13 października 2020, 15:05 - 100% zakończony
Mam się załamać? :))))) co sądzicie, bo kończę poziom B2. Chyba muszę się bardziej przyłożyć :D.
?
Gość
piotr.grela - Życie jest największym testem, kiedy mamy radość z praktycznego użycia języka angielskiego. Możemy przeczytać po angielsku książkę, zrozumieć tekst piosenki, serialu czy filmu, napisać smsa, czy list oficjalny do jakieś intytucji.
Nie warto uczyć się wszystkiego np. inwersji stylistycznej, czy słówek, które rzadko uslyszymy lub nigdy nie użyjemy. (Ja robiłem ten błąd). Anglicy też wszystkich słów i zwrotów nie znają, a gramatyki często używają tej mało podręcznikowej.
- 3 lata temu zmieniany: 3 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@piorunwszczypiorek, skoro już w swojej ironii wspomniałeś/aś o wyniku procentowym, warto w tym temacie powiedzieć, że właśnie istnieje opcja sprawdzenia, ile konkretnie procent uzyskało się z testu (mi też to akurat przypomniało):
strona 'Postępy nauki użytkownika' -> menu rozwijane, zakładka 'Zadania' -> tabela 'Podejścia do egzaminów'.
L
loginw

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki