ZALOGUJ SIĘ

Jakie metody nauki z eTutorem polecacie?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Jakie macie metody nauki korzystając z nauki na tym portalu ? Ja mam problem z zbyt długimi lekcjami dla mnie i dużą ilością nowych słówek. Zaczynam lekcję, ale szybko czuję zmęczenie a przerobiłam jedynie mały fragment.
E
ewazeler

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

to musisz sobie urozmaicać ten czas nauki. Zrób jakieś ćwiczenia np. obrazki. Rób powtórki dodanych słówek jak najczęściej wtedy zobaczysz, że pamiętasz większość. To daje satysfakcje i zwiększa chęć do dalszego uczenia. Pooglądaj sobie jakieś filmy po angielsku i zobaczysz, że będziesz rozumiała w jakimś stopniu to co oni mówią do siebie. To bardzo cieszy. Wtedy widzisz, że ta nauka coś daje. pozdrawiam
M
Martitaaa87
Martitaaa87 - aa i fajną sprawą jest wyznaczanie celu nauki i starasz się aby ten tygodniowy cel zrealizować. To też jest w jakimś stopniu motywacja :):) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wyznaczam cele, ale nie zakładam mocno wyśrubowanych, systematyka, codziennie przerabiam jak nie lekcje to na pewno powtarzam słówka. Teraz to się zmieniło i lekcje nie są długie, ale nie musisz jednej lekcji brać na raz. Satysfakcja jak po jakimś czasie powtarzasz słówka i większość znasz.Oglądnij sobie film w wersji angielskiej (najlepiej taki jaki lubisz) i sprawdź ile rozumiesz, a za jakiś czas po pracy z e-tutorem sprawdź różnicę, zdziwisz się.
T
tp73
wit114 - O!!! To jest dobry pomysł. I do tego można dodać czytanie gazet angielskojęzycznych.
Pozdrawiam :)
- 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Systematyczność to podstawa. Ucz się nowych rzeczy tylko tyle ile zdołasz dobrze zapamiętać. Nowe lekcje otwieraj dopiero po nauczeniu się wcześniejszych aby nie powstawały zaległości. Tak ja się uczę i robię postępy.
Pozdrawiam :)
W
wit114

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki