ZALOGUJ SIĘ

Czy przejść z poziomu A do B, czy powtórzyć jeszcze raz A?

11 lat temuostatnia aktywność: 11 lat temu
Witam.
Przez ostatnie 4 miesiące przerobiłem cały materiał z poziomów A1 i A2. Dzisiaj zrobiłem test poziomujący, w którym uzyskałem 25/50 pkt. System określił mój poziom jako A2. Czy to dobry wynik? Czy mogę już śmiało przechodzić do lekcji z poziomu B1 czy powinienem jeszcze trochę poćwiczyć na poziomach A1 i A2?
Dodam, że zanim poznałem tę stronę moją jedyną stycznością z językiem angielskim była trzyletnia nauka w liceum 'od podstaw'.
H
hubal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Myślę, że powtórka będzie dobrym pomysłem, utrwali podstawy wiedzy, a znajomość języka (mówienie, gramatyka itd.) nabierze płynności. Przy tak szybkim tempie nauki nie będzie ona trwać długo. Nie chodzi o to by zdobywać "szczyt nauki" szybko, lecz efektownie i na trwałe. Pozdrawiam
I
izabelaanna11

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dolaczam sie do porady Izabelaanna11. Nie uwazasz ze opanowanie materialu w 50% nie jest wynikiem zachecajacym do poprawy?
Senaszel
hubal - Przecież test poziomujący obejmuje cały materiał od poziomu A1 do C2 więc po przerobieniu jednej trzeciej materiału wynik na poziomie 50 procent jest i tak powyżej normy. - 11 lat temu
Senaszel - Dzieki za zrozumienie, ktorego mi zabraklo. Widze wiec ze jestesmy w podobnej sytuacji. Ja zaczalem od poczatku aby usystematyzowac material i w koncu nauczyc sie gramatyki. Wcale nie idzie za szybko - Lekcje sa dosc dlugie :)
Z drugiej strony test poziomujacy jest cos krotki w mojej opinii. Sukcesu! zycze
- 11 lat temu
hubal - Dzięki. Wzajemnie ;) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przypuszczam, że w liceum się sporo nauczyłeś, teraz to zostało powtórzone i potwierdzone testem, więc przechodź dalej, a jak zauważysz po drodze jakieś braki lub nieutrwalone elementy wcześniejszej wiedzy, to zawsze można wrócić i powtórzyć jeszcze raz. A poćwiczyć w międzyczasie nigdy nie zaszkodzi, bo -dziwna rzecz- te najprostsze rzeczy najłatwiej ulatują z pamięci.
Proponowałabym w dalszej nauce nie ograniczać się do eTutora, ale łapać kontakt z językiem gdzie się da: filmy, piosenki, słuchowiska, książki, dużo mówić, nawet do siebie. Na tutejszym forum można poczytać, gdzie i jakie materiały można znaleźć.
Ewa-Sally

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Oczywiście powtorki nigdy za wiele ale myśle że możesz przejść do poziomu B1. Tak jak mowiles test jest na poziomie A1-C2 wiec ciezko zebys umial go zrobic na wiecej niz 60% poniewaz na tym etapie niewykonalne jest zrobienie np. zadan z gramatyki czy zrozumienie tekstow z zaawansowanym słownictwem. Pozatym wspieraj się podcastami( diki podcasty, podcasty bbc- polecam six minute english ) Oczywiście w internecie mozesz znaleźć mnóstwo testów na poziomie a1-a2 i do nich sie porownywać.
Powo w nauce :]
F
federer

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.