ZALOGUJ SIĘ

powtórki- z angielskiego na polski

miesiąc temuostatnia aktywność: miesiąc temu
dlaczego powtórki są tylko z polskiego na angielski ? dlaczego nie może być również na odwrót ? to uważam za bardzo potrzebne.
N
Nataliawwl
piotr.grela - Moim prywatnym zdaniem, tłumaczenia na język polski są nie potrzebne i bez sensu.
Z biegiem czasu będziesz myślała po angielsku...

Najlepszą formą nauki języka obcego jest zwiększenie inputu, czyli czasu czytania, słuchania, oglądania filmów, vlogów w języku obcym i dodawania słówek i zwrotów do nauki na Etutorze.

W słowniku Diki użyteczna była taka funkcja, że dane słówko, zwrot było by przez nas wyszukiwanie X razy i warto go dodać do powtórek na Etutorze.

To nie znajomość gramatyki a tysięcy słówek i zwrotów daje nam biegłość w języku obcym.
- miesiąc temu zmieniany: miesiąc temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 3

Myślę, że z bardzo prostego powodu. Język zasadniczo ma służyć do komunikacji, czyli m.in. do rozmowy. Rozmowa składa się ze zrozumienia czyjejś wypowiedzi (rozumienie ze słuchu) i odpowiedzi na nią bądź sformułowania własnej wypowiedzi. Ta druga część jest trudniejsza, ale ciężko tutaj osiągnąć odpowiedni poziom, jeżeli nie nauczymy się niejako automatycznie odpowiadać w danym języku. W mojej ocenie nie ma sensu uczyć się rozpoznawania słówek; nauczenie się ich w kierunku język polski ==> język obcy od razu rozwiązuje nam też kwestię rozpoznawania i jednocześnie przyśpiesza progres.
dhuode
miesiąc temuzmieniany: miesiąc temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Obecnie moduł Powtórki nie wspiera możliwości zmiany kierunku wykonywania powtórek. Zalecamy wykonywanie powtórek w kierunku z języka polskiego na język obcy. W ten sposób ćwiczymy nie tylko pasywne rozumienie obcych słów, ale także ich aktywną znajomość. Co więcej, słówka utrwalane w ten sposób zostają zapamiętane na dłuższy okres, niż podczas ćwiczenia ich w sposób pasywny.

Możliwość powtarzania elementów w kierunku z języka obcego na język polski dostępna jest jednak w ramach modułu Powtórki specjalne - https://www.etutor.pl/special-repetitions . W ramach tego modułu można tworzyć własne zestawy list słówek, a następnie powtarzać zawarte w nich elementy na różne sposoby (tłumaczenie na angielski, tłumaczenie z angielskiego, ćwiczenia z obrazkami - nauka ze słuchu, ćwiczenia z obrazkami - dobieranie podpisów.), niezależnie od głównego modułu Powtórek.

Chcąc realizować Powtórki specjalne w pierwszej kolejności należy stworzyć własną listę słówek o określonej liczbie elementów, w tym miejscu - https://www.etutor.pl/words/user-words, aby z niej utworzyć zestaw list słówek w Powtórkach specjalnych - https://www.etutor.pl/special-repetitions

Więcej informacji o tworzeniu własnych list - https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions
Więcej szczegółów o Powtórkach specjalnych - https://www.etutor.pl/help/special-repetitions
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ok dziękuje za odpowiedzi
N
Nataliawwl

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki