ZALOGUJ SIĘ

eTutor przed wielką szansą. Pomysł na ulepszenie, który zainicjuje rewolucje w platformach językowych

zmodyfikowany: 8 miesięcy temuostatnia aktywność: 8 miesięcy temu
Witam serdecznie Użytkowników oraz Pracowników eTutor. Zastanawiałem się, czy dodać ten wpis w istniejącym już wątku, który dotyczy pomysłów na ulepszenie eTutor. Doszedłem jednak do wniosku, że jego waga jest na tyle istotna, iż stworzę nowy wątek.

Mam pomysł na zrewolucjonizowanie platformy eTutor, by była liderem i wzorem do naśladowania dla innych platform nauki języka obcego, by utrzymała przewagę konkurencyjną i wyprzedziła rywali na rynku nauki języków.

Chodzi o to, że trzeba dodać do elementów które się uczy, lub które są w trakcie powtórek, trzy lub cztery dodatkowe opcje wyznaczające priorytety w nauce. (BARDZO WAŻNE, WAŻNE, NEUTRALNE, NIEWAŻNE) Już omawiam to dokładnie poniżej.

Np. chemik spotka w trakcie nauki na eTutor zdanie "Tlen jest pierwiastkiem chemicznym". Będzie to dla niego ważne zdanie, które może mu się przydać i jest dla niego użyteczne. Dlatego nada mu - poprzez kliknięcie w odpowiedni znaczek przy tym zdaniu - wysoki priorytet. Kiedy jednak chemik spotka zdanie z zakresu psychologii, które nie będzie go interesowało, np. "Psychoanaliza jest ważną formą terapii i powinna być stosowana w sytuacji X,Y lub Z" - to w takim wypadku nada temu zdaniu niski priorytet lub neutralny.

Rozumienie już, jak to działa? Elementy z nadanymi przez uczącego się wysokimi priorytetami mogą mieć częstsze powtórki i pojawiać się częściej w grach językowych i testach. Tym samy Użytkownik opanuje szybciej ten zakres materiału językowego, który go rzeczywiście interesuje i jest mu potrzebny.

Bo tak naprawdę każdy ma swój zakres wiedzy potrzebnej do komunikacji w konkretnej sytuacji życiowej/zawodowej/społecznej. Stąd każdy chce się uczyć najbardziej takich elementów jezykowych, z którymi się utożsamia i są mu potrzebne do rzeczywistej komunikacji w sytuacjach językowych.

Uważam mój pomysł za bardzo dobry. Jeśli też tak uważacie, zalajkujcie proszę i skomentujcie. Zaś - jeśli pomysł zostanie wdrożony na platformie eTutor - to, o ile się da, proszę o nagrodę w postaci gratisowego abonamentu np. na rok ;-)

POWODZENIA W ROZMYŚLANIACH NAD ULEPSZENIAMI SPOSOBU NAUKI!
Marcin48

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Pomysł niezły, natomiast kiepsko widzę dodawanie priorytetów do poszczególnych elementów w powtórkach. Raczej wolałbym możliwość zdefiniowania swoich zainteresowań w profilu użytkownika, poprzez np. wskazanie profesji lub/i zainteresowań.
darkobo
Marcin48 - To też dobry pomysł. Może priorytet powinien być nastawiany w trakcie pierwszej nauki, a w czasie powtórek jedynie byłaby możliwość jego zmiany. - 8 miesięcy temu zmieniany: 8 miesięcy temu
adrianna.wu - @Marcin48, dziękujemy za sugestie i obszerne wyjaśnienia. - 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

A może po prostu ten przykładowy chemik, napotkawszy nieinteresujące go zdania z zakresu psychologii, nie dodawałby ich do powtórek? W ten sposób wyraziłby jasno priorytet/kategorię dla tych zdań jako NIEWAŻNE. Poza tym jeśli coś jest nieważne, to po co się tego uczyć? Dodanie tego dodatkowego parametru do algorytmu wyznaczania daty kolejnej powtórki danego słowa/zdania moim zdaniem spowodowałoby, że elementy zakwalifikowane jako NIEWAŻNE za rzadko pojawiałyby się w systemie powtórek, więc trudniej by je było opanować.
j_pawlowski
Marcin48 - Lepiej dodawać do powtórek nawet elementy nie bardzo ważne. Pod warunkiem, że uczący się chce zwiekszyć bierną znajomość języka nie tylko o elementy bardzo ważne, ale też o te, które pozwalają swobodnie rozumieć ogólne zagadnienia świata, w którym żyjemy. Natomiast zgodzę się, że do czynnej znajomości (częstsze powtórki) warto dodawać jedynie te zdania, z którymi się utożsamiamy.
Znajomość bierna istnieje TAKŻE wtedy dla danego elementu, gdy jest używany także czynnie. Natomiast znajomośc TYLKO bierna jest wtedy, gdy nie potrafi się tworzyć z danego elementu struktur językowych, ale się go rozumie.
Warto znać szeroki zakres bierny, a w czynnym - tylko potrzebny zakres.
- 8 miesięcy temu zmieniany: 8 miesięcy temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki