ZALOGUJ SIĘ

Nauka słówek o takim samym znaczeniu.

5 miesięcy temuostatnia aktywność: 4 miesiące temu
Siemka.
Trafiłem dzisiaj na sporo par słówek, których znaczenie jest mniej więcej takie samo.
Enoyable, plesing itd. Wszystkie mają podobne znaczenie.
Przychodzę z takim rozwiązaniem. W jaki sposób uczycie się takich słówek? W jaki sposób się uczyć, takich słówek, żeby jak najefektywniej je wykorzystywać w mówie i piśmie?
N
nikus1166
adrianna.wu - W przypadku synonimów zalecamy dodanie notatki do hasła, aby ułatwić zapamiętywanie elementów dodanych do powtórek, można skorzystać z funkcji dodania notatki do danego hasła, klikając symbol ołówka. Po wpisaniu pomocnych wskazówek należy zapisać wprowadzone zmiany. Taka funkcja dostępna jest przy każdym słowie dodanym do głównego modułu Powtórek oraz przy hasłach zapisanych na naszych listach słówek. Lista wszystkich elementów dostępna jest tutaj - https://www.etutor.pl/words/elements-in-repetitions/all - 4 miesiące temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Faktycznie też mam z tym problem ponieważ użycie niektórych synonimów potrafi rozmówcę w prawić zakłopotanie czego właśnie teraz doświadczam bycia zagranicą....myślę że jest to dobry temat aby się rozwinął w dalsza merytoryczna dyskusję.
spajk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nauka z kontekstu, czyli to, co jest słabą stroną Etutor. Angielski jakoś ogarniam, pewnie wynika to z używania języka na co dzień, ale w niemieckim to jest horror. Tłumaczenia Diki są ogólnikowe, pozbawione kontekstu, dzięki czemu nauka jest praktycznie niemożliwa. Znajduję sobie przykłady w necie i dorzucam do powtórek. Innego wyjścia nie ma. Diki jest już lata świetlne za innymi narzędziami i irytuje mnie grzebanie przy layoucie przy jednoczesnym olewaniu merytoryki.
Marg-g

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Swego czasu pisalam ze mieszanie w rozmieszczaniu narzędzi do nauki powoduje frustacje w nauce bo nawet nie piszą gdzie zostały schowane dopiero na forum ludzie zadają pytania gdzie się co znajduje.
spajk
Jestem już bardzo długo na tej platformie i powiem więcej że więcej wiedzy i nauki i motywacji dostaje przez forum etutorowiczow których pozdrawiam
spajk

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki