ZALOGUJ SIĘ

Profil użytkownika i cele nauki w nowej odsłonie

22.02.2023

Powrót do listy wpisów

Nowe cele tygodniowe, nowa nawigacja, możliwość śledzenia postępów w nauce. To jeszcze nie wszystkie nowości na Profilu użytkownika. Sprawdź, jak prezentuje się w nowej odsłonie.

Profil to miejsce, w którym zaczyna się Wasza przygoda z nauką języka i miejsce, do którego najczęściej wracacie. To Wasze centrum dowodzenia, w którym określacie swoje językowe priorytety, śledzicie postępy i wyruszacie na dalsze podboje eTutorowego świata. Chcemy, aby nasz Profil był intuicyjny, czytelny i pomocny na Waszej drodze do świetnej znajomości języka. Dlatego zafundowaliśmy mu przebudowę i odświeżenie. 
Sprawdźcie, jak prezentuje się w nowej odsłonie.

PRZEJDŹ DO NOWEGO PROFILU

Co się zmieniło na Profilu

To co zapewne rzuci Wam się w oczy od razu - nasz Profil przeszedł graficzny lifting i odświeżenie. Po tych zabiegach jest bardziej czytelny i przejrzysty, dzięki czemu z łatwością zlokalizujecie istotne narzędzia i funckjonalności. Zmiany (nie tylko wizualne) objęły cele tygodniowe, sekcję z osiągnięciami i blogiem. Dodaliśmy także dwa całkowicie nowe segmenty, Aktywność i Moje rekordy, dzięki którym od razu widzicie swoje postępy w nauce. Zmieniła się także nawigacja - w wersji desktopowej wprowadziliśmy niewielkie zmiany na górnej belce, a w aplikacji mobilnej dodaliśmy pasek nawigacyjny na dole ekranu.

Nowe cele tygodniowe - jak działają

Zmiany w tym segmencie można podsumować mniej więcej tak: lepszy mechanizm zliczania, gotowe cele do wyboru i możliwość ustawienia własnego celu - trzy plusy żadnego minusa (taką mamy nadzieję)! 
Wraz z nowym profilem oddajemy w Wasze ręce 3 tygodniowe cele do wyboru - Spokojny, Optymalny i Intensywny - oraz cel Po swojemu, który możecie ustawić według własnych preferencji. 

Po kliknięciu lub dotknięciu ikonki edycji w prawym górnym rogu segmentu z celami tygodniowymi, możecie zmienić cel lub zobaczyć, jak wygląda w ujęciu długoterminowym, czyli sprawdzić po jakim czasie, systematycznie go realizując, opanujecie jeden poziom znajomości języka.

Jeżeli nie chcecie korzystać z gotowych celów, możecie zaplanować naukę całkowicie Po swojemu. Wybieracie elementy, które są dla Was najbardziej istotne na drodze do opanowania języka (lekcje, powtórki itp.) i określacie ich poziom, czyli wskazujecie na przykład liczbę lekcji do wykonania czy minut nauki. Realizację celu liczymy w ujęciu tygodniowym, czyli od poniedziałku do niedzieli.

WAŻNE: Trzeba mieć jakiś cel! :) Każdy z Was musi mieć ustawiony tygodniowy cel nauki. Nowi członkowie eTutorowej rodziny zobaczą na swoim profilu automatycznie ustawiony cel Optymalny, natomiast wszyscy dotychczasowi eTutorowicze (zarejestrowani przed 22.02.2023) mają przypisany cel Po swojemu. Pamiętajcie, że zawsze możecie go zmienić lub dostosować.

Motywacja to podstawa, więc odpowiednio o nią zadbaliśmy. Oprócz naszych motywacyjnych komunikatów w tym segmencie, możecie także włączyć przypomnienie wysyłane na telefon. Jeżeli Wasz tygodniowy cel nie zostanie wykonany, to taka przypominajka w niedzielę pojawi się w Waszym telefonie. Powiadomienia można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach, w sekcji Powiadomień w aplikacji.

Nowy segment Aktywność

Nic nie motywuje do dalszej nauki tak jak obserwowanie swoich postępów i wytrwałości! I właśnie taką możliwość daje Wam nowa sekcja Aktywność. Płomień, widoczny przy dacie oznacza, że tego dnia logowaliście się na platformę. Pojawi się również jeśli skorzystacie z powrotu do przeszłości. Zielona kropka pod płomieniem oznacza, że  wykonaliście wszystkie zaplanowane na dany dzień powtórki. Jeżeli akurat nie mieliście zaplanowanych powtórek, a uczyliście się w inny sposób, kropka także się pojawi. 
My oczywiście trzymamy kciuki, aby każdego tygodnia był ogień! :)

Ustanawiaj nowe rekordy

W tym segmencie pokazujemy Wasze najlepsze wyniki w historii nauki z eTutorem. Możecie sprawdzić, jaki jest Wasz rekord wykonanych lekcji, powtórek i minut spędzonych na nauce. Wszystkie dane są zbierane w ujęciu tygodniowym, od poniedziałku do niedzieli, więc można powiedzieć, że ta sekcje to prezentacja Waszych rekordowych tygodni.

Kurs na lepszą obsługę profilu, czyli nowa nawigacja

Co zmieniamy na desktopie? Informacje o monetach i day streaku znajdziecie teraz na górnej belce zarówno na desktopie, jak i na mobile. Wprowadziliśmy też kosmetyczne zmiany w sposobie wyświetlania liczby powtórek. Powtórki zaplanowane na dany dzień znajdują się przed nawiasem, natomiast nowe elementy zostały ujęte w nawiasie, ale bez plusa. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli na górnym pasku widzicie: “Powtórki 25 (16)” oznacza to, że na dziś macie 25 zaplanowanych powtórek oraz 16 nowych, które czekają na ocenę, aby wpaść do modułu. Jeżeli nie macie żadnych powtórek zaplanowanych na dany dzień, ale nowe elementy już tak, zobaczycie “Powtórki 0 (16)”.

Jakie zmiany zaszły w aplikacji? Menu znajdziecie teraz w prawym górnym rogu, tuż obok wyszukiwarki słownika Diki. Monety i day streak przerzuciliśmy na lewą stronę. 
Największą nowością jest pasek nawigacyjny na dole ekranu
. Umieściliśmy na nim lekcje, powtórki, gry językowe oraz profil. Dzięki temu rozwiązaniu dostęp do najważniejszych miejsc w serwisie macie zawsze na wyciągnięcie ręki.

Ze względu na ograniczone miejsce, musieliśmy zmienić sposób wyświetlania liczby powtórek w aplikacji i ograniczyć je do dwucyfrowych liczb. Maksymalna liczba zaplanowanych powtórek oraz nowych elementów to 99+. Ich pełną liczbę możecie zobaczyć po kliknięciu w Powtórki oraz w bocznym menu (wystarczy rozwinąć menu hamburgerowe).

Jeszcze więcej nowości na Profilu

Można by rzec - nowy profil, nowi Wy, bo zmiany nie ominęły również awatara. Znajdziecie pod nim imię, nazwisko i rangę, a także ikonkę aparatu, która umożliwia szybkie przejście do wyboru i edycji Waszego zdjęcia profilowego. Jeśli nie zdecydujecie się na jego ustawienie, będziecie zgrabną i kolorową literką :), odpowiadającą pierwszej literze w Waszym loginie.

Segment Nauka to teraz Następna lekcja. Działa tak, jak do tej pory, czyli przenosi do przerwanej ostatnio lekcji lub do następnej.

Odświeżyliśmy też widok naszego bloga - jest zdecydowanie bardziej kolorowy i jeszcze bardziej zachęca do lektury. Nowy segment bloga wyświetla się także w aplikacji.

Strefa firmy, czyli nowy Profil firmowy

Jest to miejsce skierowane do naszych klientów biznesowych. Użytkownicy, których firmy zawarły z nami umowę widzą na profilu dodatkowy odnośnik: Strefę firmy.

Strefa firmy zastąpiła dotychczasowy Profil firmowy, ale tak jak do tej pory stanowi centrum dowodzenia dla użytkownika biznesowego, który szuka informacji o kursach, jakie znajdują się w jego pakiecie, słownikach tematycznych czy celach firmowych. Odnośnik do Strefy firmy na desktopie znajdziecie na Profilu, pod awatarem, a w aplikacji mobilnej jest dodatkową pozycją na nowym pasku nawigacyjnym.

Co zmieniło się w celach firmowych? Są lepiej widoczne i dostępne - również w aplikacji. Jeżeli firma ma ustawione cele firmowe, wyświetlają się one po wejściu w Strefę firmy, zarówno w wersji desktopowej, jak i w aplikacji.

Mamy nadzieję, że nasz nowy Profil przypadnie Wam do gustu i sprawi, że nauka z eTutorem będzie jeszcze prostsza i przyjemniejsza, a przede wszystkim ułatwi poruszanie się po platformie i aplikacji. Klikajcie i testujcie!

Ucz się angielskiego z eTutorem!
Odkryj najpopularniejszy w Polsce kurs online Sprawdź

PROMOCJA -40%Smuti? Smufi? | Sprawdź kurs angielskiego od podstawSPRAWDŹ >>