ZALOGUJ SIĘ

Co oznacza Learn - uczyć czy nauczyć ?

8 miesięcy temuostatnia aktywność: 8 miesięcy temu
Czy słowo learn znaczy "uczyć się" czy "nauczyć się" ? W Diki, oba te polskie zwroty są tłumaczone learn.

Oczywiście, zakładam, że może tu mieć znaczenie czas w jakim to powiemy bo, w czasie Present Simple "I learn" wydaje się jasne, że chodzi o "uczę się", a w Future Perfect "I will have learned" "nauczę się".

Ale jak powiedzieć, że "mam zamiar się uczyć" i "mam zamiar się nauczyć" ?
Albo jak odróżnić "uczyłem się" od "nauczyłem się" ? Bo nawet Present Perfect, który wskazuje na czynność która robiłem i widzę tego skutki może oznaczać że uczyłem się i efekt jest taki, że teraz umiem, ale równie dobrze, że uczyłem się i teraz jestem zmęczony, albo wykurzony bo straciłem pieniądze na kurs, a dalej nie umiem.
P
Pixem

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Jeśli chodzi o hasło "uczyć się", to dla rozróżnienia od najpopularniejszego słówka "learn", możemy użyć hasła "study" lub "revise". Te dwa angielskie słówka oznaczają "uczyć się" i nie mają związku z hasłem "nauczyć się", ponieważ dotyczą one procesu uczenia się a nie nauczenia się czegoś.

W takim wypadku, wyrażenie "Mam zamiar się uczyć..." możemy przetłumaczyć jako "I'm going to study...", a fragment "Mam zamiar się nauczyć..." na "I'm going to learn...". Dzięki temu, możemy zauważyć różnicę między uczeniem się a nauczeniem się w języku angielskim. Takie same podejście możemy zastosować do haseł "Uczyłem się..." = "I was studying..." oraz "Nauczyłem się..." = "I've learned...".
TomekK7
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki