ZALOGUJ SIĘ

uczenie się słownictwa - mój log do powtórek jest pomocny, ale..m

zmodyfikowany: rok temuostatnia aktywność: rok temu
Wprowadzenia nie napiszę od razu poprawnie, bo temat - dla mnie - jest trudy, i zawiera dużo kwestii są szczegółowych. Jednocześnie nauka słownictwa jest kwestią niezmiernie ważną w nauce języka obcego.

Mój system obecnie jest dopracowany, poprawny, nie widzę jednak możliwości zrezygnowania z logu powtórkowego. Przecież wiecznie nie będę w szkole etutor, prawda?

W logu powtórkowym mam wszystkie elementy do porządnego uczenia się słówek, fraz i zdań ( hasło - z def, i zapisem temyfonetycznym, oraz nagraniem, znaczenia hasła bardzo oddzielone czy rozdzielone). Oczywiście wszystkich znaczeń się nie uczę, problemy z wymową są duże ( nagrania nie są scalode i edycyjnie dopracowane), a jednak Diki jest bardzo pomocny we nauce, jednak stoję przed problemem zorganizowania logu, lub innej formy, zapisu i organizacji systemu nauki słownictwa bez systemu Diki i platformy etutor.

Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe. Skąd brać nagrania do nowego systemu nauki, z jakich słowników korzystać? Obecnie uczenie się bez nagranych zdań, fraz, i samych haseł byłoby nieporozumieniem. To zadanie nie jest odrzuceniem systemu etutor, ale formą usamodzielnienia, którabusprawni naukę.
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 1

Taki dodatkowy problem. 1. to organizacja zapisów mojego słownika poza systemem etutor.pl ( to co jest tematem tytułu wątku)t
2. Czy uczę się przez mój słownik gramatyki oraz wymowy z intonacją? Osobiście jestem w sytuacji iż pomijanie tych dwu aspektów w nauce jest nonsensowne. ( jestem już parę lat po szkołach, nie jest tak iż mam dużo kontaktów z obcokrajowcami, tak jak bywało, wyjazdy zamarły). Naprawdę to ma olbrzymi wpływ na to jak mówię w obcym języku. Następuje "cofka w wymowie" tj. intonacji i poprawnej wymowie dzwięków angielskich. To może doprowadzić do katastrofy w nauce języka. Pierwszy raz zauważyłem ten problem u osób którym pomagałem uczyć się języka obcego, a potem u siebie. Wreszcie korekta uczenia się okazała się niezwykle trudna. Mam sukcesy, i porażki: w proporcjach jeden sukces 5- 10 porażek. Czy tylko ja mam takie problemy?
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki