ZALOGUJ SIĘ

Jakie są Wasze efekty w nauce z eTutorem?

10 lat temuostatnia aktywność: 10 lat temu
A
aniusia3891
peters40 - A czy ty troche sie nauczylas? - 10 lat temu
czrnulka32 - trochę więcej wiary w Siebie... początki zawsze są trudne :-) - 10 lat temu
Malgodess - Witaj! Mnie też jest trudno,ale się nie poddaję,ale szukam co w tym serwisie pomaga mi najbardziej. - 10 lat temu
magda.cw2 - Moje początki były nawet nie złe ,tylko później przestałam w siebie wierzyć .Ale nie daje sie i walczę sama ze sobą powiedziałam sobie ze muszę i koniec :-)) - 10 lat temu
magda.cw2 - Mam duży problem z czytaniem ...jak to pojąc szybko ? - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 23

Czy to pytanie retoryczne?
E
Erzam

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Każda metoda jest dobra, jeżeli się jest zdyscyplinowanym i robi się to przez dłuższy czas regularnie. Nie ma czegoś takiego jak nauka angielskiego w rok i tym podobne bajki.
stefankmiot
Rohdar - Trudno się nie zgodzić z tą tezą. Ja po 270h nauki widzę niewielki postęp. Myślę, że jeszcze 3 razy tyle i będę potrafił odpowiedzieć na to pytanie :) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

systematyczność i jeszcze raz systematyczność :-)
czrnulka32

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja się ogromnie dużo tutaj nauczyłam - głównie przez to,że sam system powtórek jest bardzo dyscyplinujący- oraz przez to,że istnieje możliwość tworzenia własnych list słówek - mam ich już 35 -powtarzam je stale i doszło do tego,że swobodnie czytam literaturę angielską bez zaglądania co rusz do słownika.Niemniej zaglądam na strony(które niedawno podałam w linku opisującym żródła nauki - głównie po to,żeby robić ćwiczenia-one jednak znacznie podnoszą poziom wiedzy i bezwzględnie wykazują braki w tejże- ograniczam te testy wyłącznie do gramatyki - bo tak bogatego słownictwa jak tutaj nigdzie nie spotkałam (no może w Vocabla-ale to już jest masakra) - ale to co napisałam to tylko jest rozwinięcie odpowiedzi stefankmiot
zorija

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

praca,praca,zdyscyplinowanie=efekty...pozdrawiam
helena51
kasia51 - Praca, praca, praca i nie ma możliwości, żeby się nie powiodło. Jeżeli codziennie wkujesz 10 słówek, po roku znasz ich 3650. Prosta matematyka, nie czary. Znając tyle słów, nie ma możliwości, żeby nie porozumieć się w tym języku. A zapamiętanie 10 słów dziennie jest możliwe i proste. Świetnie zorganizowany jest na eT system powtórek! - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zrobiłam ogromny postęp dzięki e-tutorowi. Systematyczność i posiadanie celu oraz przede wszystkim motywacji działają cuda.
Ewelina79

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wydaje mi się, że najwiecej zależy od nas samych. Na pewno jest to lepsza z metod. Zacheca do regularności, system powtórek rewelacja jak dla mnie. Naprawdę można się dużo nauczyć :) Co jest piękne sama sobie ustawiasz poprzeczkę :)
annakwasniewska

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ucze sie 4 miesiace na etutor ... wczesniej probowalam z kartki oraz roznych programow.Dzieki tej stronie potrafie znalesc prace w Angli(wczesniej bylo mi bardzo ciezko ogarnac cos na dluzej) zalatwie to co potrzebuje .Anglicy w pracy mowia, ze mam bardzo ladna wymowe(a to juz cos)). Anusia czasu trzeba duzo poswiecac, ale naprawde warto :). Systematycznosc i checi to wystarczy by cos z tej nauki bylo:) pozddrowionka
?
Gość

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak ja zaczynałam nauke w etutor.pl to nic nie umielam , a teraz mogę się pochwalić ze mogę już z kims porozmawiać po angielsku :-) . wiec etutor.pl dużo mi pomogl. Teraz pracuje za granica i daje sobie rade z jezykiem. Ale także się zgadzam ze najwazniejsza jest systematyczność i chec do nauki.
J
jus.sen

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Przede wszystkim e-tutor pomaga w zdyscyplinowaniu, Jest tak jakby kijem który motywuje do nauki, przez statystyki, ustawione cele, powtórki. Osobiście uważam tą stronę za najlepszą w Polsce w tej kategorii.
Ostrowski7

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

dodajecie mi otuchy bo już chciałam się poddac dzięki wielki Thanks a lot
M
megi1962
helena51 - Wytrwałości w nauce... pozdrawiam
- 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

tutor to dobry koncept do nauki, i dobre przemyślane narzędzie nauki. Powtórkowej nauki po dłuższej przerwie, oraz nauki od początku, w różnym tempie. Wciąga, czy to plus?
abmmichal

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak , dzięki eTutor mój "słuch" wyostrzył się, praca bardzo żmudna dla takich jak ja.Jestem typowym wzrokowcem ale rozumienie ze słuchu to tragedia.Dzięki temu , że każdy wyraz czy zdanie mogę odsłuchać dowolną ilość razy zaczynam zapamiętywać brzmienie słówek.Rewelacyjna nauka słówek za pomocą obrazków.W ogóle wszystko jest ok.Tak jak już poprzednicy powiedzieli aby były efekty trzeba pracować systematycznie
B
berang

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ćwiczę z eTutor-em już drugi rok. Zasób angielskich słów wzrósł niesamowicie!!! Zdarzyło mi się już podpowiadać słówka lektorowi na lekcji ;). System powtórek dobrze motywuje do systematyczności.
K
kakarol

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Jestem emerytką. Uczę się z eTutor-em 10 miesięcy. System powtórek "wymusza" systematyczność, a systematyczna, żmudna praca zdecydowanie poprawia umiejętność zapamiętywania. Tak więc robię postępy w nauce języka i "ćwiczę" umysł.
danutka176
zorija - dobrze ,że nas nieco starszych przybywa - prawda,ze pokutujący przesąd,jakoby w pewnym wieku niczego się nie można nauczyć to bzdura? sama się nawet nie spodziewałam,że zrobię takie ogromne postępy,poza tym nauka odmładza psychicznie.pozdrawiam Cię serdecznie. - 10 lat temu
danutka176 - Pozdrawiam Cię również serdecznie zorija. Śledzę każdą Twoją wypowiedź, a mój cel to "poruszać się" kiedyś w sposób zbliżony do Twojego. - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

ja też nie mam już naście lat ale ćwiczę ćwiczę i tylko systematyczność przynosi efekty
tadeuszs

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Do nauki angielskiego wróciłam po latach, wtedy znalazłam etutor. Znam 2 inne jezyki obce i próbowałam róznych sposobów, ale nie mogą one równać sie z kursem etutor, który daje moim zdaniem naprawdę spore szanse na skuteczną naukę języka. Myśle, że głównym atutem jest tu dobór słownictwa i system powtórek, który po prostu wymusza wyniki. Staram sie czytać teksty autentyczne - to dla mnie najlepszy sprawdzian wiedzy - np. informacje www.bbc.com - rozumiem coraz więcej, więc myslę, że robię postępy czego i Wam życzę:)
colombo

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zaczęłam prawie 4 lata temu, niemal od zera. Uważam, że nauczyłam się tutaj bardzo dużo. Jednak jestem systematyczna, uczę się codziennie, tyle ile czas mi na to pozwala. Na pewno nie jest to sławne 15 minut. Pierwsze 2 lata uczyłam się prawie wyłącznie tutaj, co było niefortunne, bo nauki języka nie można ograniczać do jednego systemu czy podręcznika. Teraz czytam, słucham radia, oglądam filmy. Rozmawiać na eTutorze niespecjalnie się nauczyłam, więc od niedawna naukę uzupełniam dodatkowymi lekcjami.

Mimo niewątpliwego postępu, od czasu do czasu dopadają mnie kompleksy, bo wciąż czegoś zapominam, bo robię tyle błędów, bo ciągle naturalne wypowiedzi są dla mnie za szybkie, bo się porównuję do kogoś innego, no i dlaczego tak powoli mi idzie. Czytam wtedy w internecie wszystko o nauce angielskiego, metodach i gdy już się naczytam, dalej robię swoje - byle do przodu.

Gorąco popieram Stefana i Zoriję.
B
barwa.jesienna
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

jak ktoś chce się nauczyć języka na eTutorze to niech zapomni. Ten system to może być góra 30-40% reszta to nauka samemu czytanie, oglądanie TV i tradycyjny kurs, który wymusi mówienie. eTuror to niestety jak nauka pilotowania odrzutowca bez oglądania go na oczy:D
ja osobiście po pól roku wątpię nawet w jakąkolwiek skuteczność tego systemu.
System powtórek ma swoje zalety ale więcej wad bo powtarzanie słówek jak papuga bez zrozumienia kontekstu użycia tych słówek mija się z celem. Osobiście nie zamierzam przedłużać abonamentu i wracam do tradycyjnej szkoły językowej.
W
werek
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu
barwa.jesienna - Jak papuga powtarzam słówka typu "pies" i "kot". Do reszty dorabiam kontekst - służy mi do tego notatnik. Naturalnie wymaga to trochę pracy i czasu.
Właśnie poszłam na kurs stacjonarny. Ma swoje zalety, naprawdę. Wady też są.
Masz rację - eTutor to nie jest kurs, który nauczy komunikacji. Mi pomógł opanować słownictwo, wymowę i gramatykę. Pakiet premium, szkoda że zlikwidowany, pomógł mi w nauce pisania - tworzenia zdań i wypowiedzi.
Podobno efekt zawsze zależy od nas samych. Jeżeli będę chodzić na kurs 2 x w tygodniu i poświęcę w domu 2x po 15 minut na odrobienie wymaganego zadania - też wiele nie osiągnę.
- 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
Ewelina79 - werek ja zrobiłam ogromny postęp właśnie dzięki e-tutorowi i swojej determinacji i motywacji. Program uważam za genialny, a powtarzanie nawet jak papuga ma również swoje zalety, po prostu uczysz się na pamięć, system został tak wymyślony żeby był skuteczny i jest. Po za tym do każdego tu słówka jest też i kontekst (zdania), które również można dodawać do powtórek. I na pewno spędzam tu więcej czasu niż na kursie stacjonarnym, który jest 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Ale oprócz e-tutora bardzo dużo używam również angielskiego na co dzień, bo rozmawiam z wieloma osobami po angielsku. - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kurs jest jak dla mnie genialny. Przez miesiąc nauki opanowałam poziom A1 i ze zdumieniem stwierdziłam, że rozumiem proste teksty, instrukcje. Teraz jestem na A2. Próbuję mówić prostymi zdaniami.
Prawdę mówiąc, kiedy zaczynałam nie liczyłam na takie efekty.
A
annawiktoria90
Rohdar - Ile godzin trzeba poświęcić na przerobienie całego poziomu A1 - możesz podać dane ze swoich statystyk? Może robię coś źle, ale mi zajmuje to znacznie więcej czasu. Na początku nauki dodałem co prawda trochę dodatkowych słówek do powtórek, ale nie sądzę, aby to tak znacząco wydłużyło czas nauki. Może ktoś jeszcze jest w stanie podzielić się wiedzą na temat czasu potrzebnego na przerobienie całego poziomu. Pozdrawiam. - 10 lat temu
barwa.jesienna - Przerobienie A1 na eT, zajęło mi ok. 9 miesięcy, o ile pamiętam. A2 - pół roku. B1... prawie skończyłam w pół roku, ucząc się po 3-4 godziny dziennie. Powtórzyłam to B1 jeszcze raz. Teraz jestem na końcówce B2 i nie spieszę się, bo na kursie stacjonarnym, który niedawno zaczęłam, uczę się ... B1 ;). Niestety umiejętności językowych nie zdobywa się, tylko ucząc się słówek i gramatyki. - 10 lat temu zmieniany: 10 lat temu
annawiktoria90 - Zaczęłam 15 stycznia. Dziś przerobiłam 69 lekcję. Nie potrafię określić ile godzin poświęciłam na poziom A1, ale na twoją prośbę wklejam moje statystyki. W tym czasie, dla utrwalenia, poziom A1 "przeleciałam" dwukrotnie.
Łączny czas nauki:
108 h 45 min.
Ostatnie 7 dni:
9 h 12 min.
Ostatni miesiąc:
56 h 15 min.

Bardzo pomaga mi tłumaczenie z polskiego na angielski. Pozdrawiam.
- 10 lat temu
czrnulka32 - Cześć.... to trochę dziwne , że Tobie zajęło to jedynie 2 miesiące i to jeszcze przeznaczając na każdą lekcję jedynie 2 godziny? - 10 lat temu
annawiktoria90 - Zastanowiło mnie Twoje zdziwienie. Jestem tu osobą anonimową i nie mam powodów, by pisać nieprawdę. Może dlatego, że znam biegle francuski i jest wiele słów podobnych, może byłam bardziej osłuchana... Sama nie wiem. Ale dzięki za tę uwagę, pozdrawiam. - 10 lat temu
wojwentyl - Też wydaje mi się to dziwne. Ale każdy 'przerabia' po swojemu. Ja do tej pory przerobiłem połowę A1 w ok. 90h. No ale może jestem slow-witted ;) - 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

zaczołem coś koło 3 lat uważam że nie mam głowy do języków , dodam że jestem spawaczem i pracuje tylko za granicą więc często mam kontakt językowy, ostatnio posiedziałem dłużej w kraju i poświęciłem więcej czasu tj od 1 do 3 godź. dziennie ,teraz jestem nadal spawaczem pracuje w wali i jestem tu brygadzistą mam do dyspozycji i anglików i polaków, a wszystko dzieki językowi, a co za tym idzie i kase, więc oddaj się w całości etutorowi i daj mu czas a on ci rozpieści i od da ci z nawiązką. Pamiętaj bez języka jesteśmy jak bez ręki nie wiele warci dla świata, Pozdrawiam
adamdor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Powtarzanie jak papuga, jest bardzo ważnym elementem nauki. Ponieważ języka najpierw naturalnie uczymy się jak papuga a następnie, jako ludzie reflektujemy. To oznacza wprowadzanie zmian - budowanie poprawnych zdań.

To pamięciowe opanowanie wersji diki i zmian własnych; to możliwość jaką daje e tutor. Niektóre modyfikacje podpowiada kurs i sam słownik. Jeśli zgłasza się wątpliwości - report suggestion; to odpowiedzi e tutor są merytoryczne. To poprawia serwis e tutor, ale i rozwija pytającego.

Nie ma kursu - szkoły ideału; e tutor przedstawia b.dobrą propozycję. Nie ma też systemu nauki bez własnych poszukiwań; to jest oczywiste; ludzie tutora dobrze ukierunkowują poszukiwania własne ich studentów, nie czyniąc szumu.

Brak sprawdzania prac własnych przez nauczyciela i brak zbliżenia do kultury jaką niesie język to słabsza strona e tutora; można jednak pogratulować twórcom oferty; to kawałek dobrej koncepcji nauki języka oraz dobry produkt handlowy.
abmmichal
10 lat temuzmieniany: 10 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Nie zgadzam się z Tobą. Choć w jednej kwestii masz rację. E-Tutor to jedynie jedno z wielu narzędzi.
W
wojwentyl

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki