ZALOGUJ SIĘ

które dialogi na MP3 są dla osób początkujących

13 lat temu
R
ruda60

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 2

Jeśli chodzi Ci o podcasty to ja słucham tych:https://www.diki.pl/radio/podcasty/?channel=11. Są dla początkujących czyli dla poziomu A1 i A2.

Pozdrawiam.
E
efogt
zuncia71 - no to rewelacja!!!! jezeli to jest dla "poczatkujacych" to ja jestem "przed"poczatkujacy... znajdziecie cos dla mnie???? - 13 lat temu
efogt - Dasz radę! Nie panikuj. Wydrukuj sobie podcast który właśnie chcesz odsłuchiwać. te podcasty mają tą zaletę! Możesz na spokojnie sobie to przetłumaczyć, włączyć podcast i słuchać jak spiker mówi to po angielsku. Jak już załapiesz tekst, weź go w języku angielskim, patrz na kartkę i ucz się wymowy słów...To naprawdę nie jest takie trudne, wystarczy chcieć...zorganizować się jakoś, pomyśleć.....Pozdrawiam. - 13 lat temu
radmar2 - Do zuncia71:

Nie wiem na jakim jesteś poziomie, ale staraj się najpierw opanować słownictwo przynajmniej z poziomu A1, bo bez znajomości słów, to ciężko coś zrozumieć. Jeśli ten etap jest już za tobą, to wybierz sobie coś z tego:

http://www.bbc.co.uk/polish/everydayenglish/index.shtml

wydrukuj dialogi z pdf-a i do dzieła :)
- 13 lat temu
efogt - Dzięki, we dwoje być może przekonamy dziewczynę, że to nie jest takie trudne:) - 13 lat temu
radmar2 - efogt@:

Akurat w moim przypadku listening też nie jest mocną stroną, pomimo, że angielski znam gdzieś tak na pograniczu A2/B1 (wg testów), niestety jest to głównie angielski czytany (sporo czytam dokumentacji technicznej, szczególnie związanej z elektroniką i informatyką).
Ale od 4 miesięcy się zawziąłem i po sobie widzę, że jest coraz lepiej. Tak więc da się to zrobić.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]

W etutorze skupiłem się głównie na nauce słownictwa, bo język techniczny jest specyficzny i pomimo, że znam wiele terminów ściśle technicznych, to nawet w słownictwie z poziomu A1 miałem miejscami spore braki. Od końca czerwca spędziłem na etutorze 185 godzin. Do tego staram się coś słuchać chociaż po kilkanaście minut dziennie. Tak więc widzę postępy, aczkolwiek nic samo nie przychodzi.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
radmar2 - [c.d.]

Średnia dodanych słówek, wychodzi mi 15/dzień. Może nie jest to wiele, ale ja i tak jestem zadowolony z postępów - grunt to systematyczność.

PS. Nie wkurza was ograniczenie długości komentarzy? ;)
PS2. Jaki uzyskujecie wynik w teście kwalifikacyjnym etutora?

https://www.etutor.pl/egzaminy/placement/

Mi wg stanu na koniec sierpnia wyszło 29/50 pkt.
- 13 lat temu zmieniany: 13 lat temu
efogt - Wkurza mnie:) Wynik uzyskałam jaki że jestem na poziomie A1/A2...a dojechałam już do B2. Paranoja. Ja mam problem z rozumieniem ze słuchu. Znam bardzo dobrze angielski czytany a mówiony i słyszany tak na 30%:)Zupełny obłęd. Wzięłam się za transkrypcję fonetyczną, widzę że to mi pomaga.....Przerabiam lekcje od początku, zresetowałam je i zaczęłam od nowa,nadrabiam to co przeoczyłam po drodze a jak widzę jest tego sporo:) - 13 lat temu
radmar2 - efogt:
Widzę, że nie tylko ja tak mam. :)
Czytać mogę bez problemu, ze słuchania to najlepiej rozumiem przemówienia polityków, wiadomości np. na euronews, dużo gorzej wychodzi mi słuchanie np. angielskich seriali. Ogólnie odnoszę wrażenie, że dużo lepiej rozumiem czystą mowę, niż tą "zanieczyszczoną" tłem dźwiękowym.

- 13 lat temu
zuncia71 - dziekuje wszystkim za podtrzymanie na duchu i za wspaniale komentarze!!! jestescie the best!!! - 13 lat temu
efogt - Zuncia71: Jesteś naprawdę udana:)Jestem pełna podziwu dla Twojej spontaniczności:) Pozdrawiam Cię serdecznie:) Radmar pozdrawiam i dziękuję za krótką ale fajną dyskusję:) - 13 lat temu
radmar2 - Również dziękuję i nam wszystkim powodzenia w dalszym zgłębianiu angielskiego życzę. :) Grunt to systematyczność i nie zniechęcać się... - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ogólnie nie załamuj się - listening to bezsprzecznie jedna z trudnejszych umiejętności w nauce j.angielskiego. Najważniejsze to starać się słuchać i załapać kontekst i nie przejmować się.

Jeśli danego dialogu nie rozumiesz, to przeczytaj jego tekst i później postaraj się go wysłuchać ponownie kilka razy, zrozumiesz w ten sposób dużo więcej. I tak regularnie poświęć na tego typu ćwiczenia codziennie chociaż kilkanaście minut to po pewnym czasie będą efekty.

Które podcasty są dla początkujących jest opisane po kliknięciu na dany podcast i później wybraniu [więcej...].

Do tego polecam wielokrotnie wspominane tu strony BBC, czy VOA:

https://www.etutor.pl/pytania-jezykowe/pytanie/71676-Materialy_dla_uczacych_sie_angielskiego.html
R
radmar2
13 lat temuzmieniany: 13 lat temu
zuncia71 - dziekuje za "profesor"nalne podejscie do sprawy i wspaniale propozycje stronek nauki...wlasnie korzystam z dobrych rad!!! - 13 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki