ZALOGUJ SIĘ

Sugestie dotyczące proponowanych zmian w aplikacji.

rok temuostatnia aktywność: 5 miesięcy temu
Ilość słów do powtórzenia sprawia, że już nie robię nowych lekcji. Słówek nauczyłabym się szybciej gdyby były pogrupowane po 10. Tzn. Powrarzam 10 do skutku. Te których nie znam pojawiają się no. po 4 znanym słowie i na koniec znowu powtórka z tych, które słabiej podzły.
Druga sugestia dotyczy umożliwienia powtórki samej gramatyki. Np. samych odmian czasowników. Obecnie muszę się naszukać, gdzie to jest wejść w każdą lekcję i tak potem nic z tego nie pamiętam. Dużo szybciej uczyłam się słówek z programem Profesor Henry. Wasza apka jest super, fajnie wytłumaczona gramatyka, ale powtórki to dla mnie koszmar. Niecierpię ich i jest to jedyny powód, dla którego po skończonym abonamencie już go raczej nie przedłużę.
3 sugestia dotyczy lekcji dodatkowych. Kupiłam kurs za punkty, ale mogłam z kursu wymowy korzystać w ramach abonamentu. Fajnie by było, gdyby mój opłacony abonament się wydłużył o dni opłacone za punkty.
Sugestia 4. W kursie wymowy mogłoby być więcej wskazówek jak układać narządy mowy, aby wywołać dany dźwięk.
Sugestia 5. Dialogi i zdania są wypowiadane za szybko. Nawet przy korzystaniu ze spowolnienia.
Fajnie, że się rozwijacie
Pozdrawiam.
I
Inka30
piotr.grela - Wydaje mi się, że powtarzanie do skutku nie ma sensu, bo nasz mózg się buntuje przed takimi torturami i się blokuje.

Są słówka i zwroty, które ciężej nam wchodzą niż inne, nie warto na nich czasu tracić a uczyć się tych co nam łatwiej w pamięci zostaną.

Zgadzam się, że poszukiwanie zagadnienia gramatycznego w Etutorze, nie jest zbyt szczęśliwe.

Na całe szczęście gramatyka nie jest taka istotna w nauce języka jak znajomość słówek i zwrotów. Chyba, że do jakiś egzaminów...

Dla mnie demotywująca jest podawana liczba powtórek na każdy dzień.

Wolałbym coś innego, mam do poświęcenia dziennie 3 razy po 10-15 minut i w tym czasie widzę powtórki bez stresowania się ich liczbą.
- rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 4

Zaakceptowana przez pracownika eTutor
Słówka można pogrupować samodzielnie (np. po 10, tak jak piszesz). Wchodzisz do powtórek, wybierasz trzy kropeczki po prawej stronie i opcję "przefiltruj lub podziel". Wybierasz np. 10 powtórek w cyklu i gdy zaczynasz powtarzać, powtarzasz tylko 10 wyrazów/wyrażeń z całej puli powtórek na dany dzień. Gdy skończysz przerabiać te 10 wyrazów (oznaczysz je jako zapamiętane), apka podsuwa 10 następnych wyrażeń z puli.
Podział powtórek na mniejsze "pakiety" ułatwia powtarzanie.
dhuode
rok temuzmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Bardzo dobrze, że dialogi są w normalnej prędkości. Kilka lat temu były absolutnie zbyt powolne i w ogóle nie oddawały tego, jak faktycznie się mówi po angielsku.
T
tsienkiewicz3
piotr.grela - Zgadzam się. Problem nie jest szybkość odtwarzania dialogów a to że uczący nie znają zasad fonetycznych w języku angielskim: dźwięku Schwa, słabych form, procesów asymilacji, redukcji, mowy łącznej (connected speech) i potrzeba im więcej osłuchania się z językiem poza kursem. - rok temu zmieniany: rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

@Inka30 dziękujemy za Twój komentarz i sugestie. W kwestii powtórek dotyczących gramatyki możesz utworzyć własne listy - https://www.etutor.pl/words/user-words, z których następnie stworzysz zestaw w ramach Powtórek specjalnych - https://www.etutor.pl/special-repetitions

Więcej informacji o tworzeniu własnych list - https://www.etutor.pl/help/adding-words-to-repetitions
Więcej szczegółów o Powtórkach specjalnych - https://www.etutor.pl/help/special-repetitions

Kursy aktywowane monetami są dostępne jako opcja nagrody. Kurs Dirty English będzie aktywny 30 dni, a Say It! 60 dni. Akurat w Twoim wypadku ważność kursu Say It (przez 60 dni) nałożyła się z kursem eTutor angielski, który jest aktywny do 17 listopada 2024 roku.

Sama aktywacja kursów za monety nie jest powiązana z przedłużeniem płatnego abonamentu na przykład za kurs eTutor angielski czy Business English.
adrianna.wu
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Brakuje mi możliwości dodania do powtorek słówek z gier. Gdy okazuje się, że któregoś nie znam lub nie pamiętam, nie mogę tego zrobić na bierząco, pozostaje szukanie i dodawanie słówek przez Diki, a mogłoby być znacznie prościej.
G
goldi.ret

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki