ZALOGUJ SIĘ

Rangi na etutor - zasady przydzielania

12 lat temuostatnia aktywność: rok temu
Dzisiaj się zorientowałem, że zostałem "Czarodziejem językowym".
Niby fajnie, ale ja się czuje amatorem językowym, a nie jakimś czarodziejem :)

Zauwazylem ze ci co maja wysoką rangę mają też raczej sporą wiedzę. Ja nie czuje się na silach zabierac glos w sprawach technicznych jezyka (gramatyka, składnia).

W zwiazku z tym, wydaje mi sie ze rangi powinny byc raczej z uwagi na znajomosc jezyka. Moze poprzez zaliczanie poziomow lekcji? Sam nie wiem. Mimo wszystko czas spedzony to nie do konca dobry chyba model oceniania.
DAD
ewa.excellent - hahaha dokładnie:) - 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 13

Podzielam Twoje zdanie. Ja jestem ''guru'' :) a zupełnie nie czuję żebym zasługiwała na taki tytuł. Traktuję to jednak z przymrużeniem oka.
Jokasta

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Wszystko jest dokładnie opisane pod poniższym linkiem:

https://www.etutor.pl/statystyki/rangi/

Czyli aby utrzymać rangę najwyższą, to minimum około 1h40/dzień na etutorze trzeba spędzać. Tak więc ranga mówi nam raczej o ilości czasu spędzanej na nauce, a nie o poziomie znajomości języka.
R
radmar2
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
DAD - Ja to oczywiście wiem :) Własnie mi chodzi o to, że czas spędzony w serwisie, nie jest odzwierciedleniem umiejętności językowych. Ponieważ temat jest w kategorii sugestie i opinie, opiniuje i sugeruje :) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

DAD masz całkowitą rację.
Tak jak napisała Dżoanna, z przymrużeniem oka.
Znam Adeptów, którzy spokojnie mogliby zastąpić nauczycieli etutor.
Ranga nie ma nic wspólnego z posiadaną wiedzą, a jedynie z czasem spędzonym na serwisie.
Jedni potrzebują minut by opanować dany zakres wiedzy, dla innych miesiące to za mało.
Ot i cała tajemnica.
Hermenegilda
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

O matko i córko! Przecież to mnie dotyczy ten wątek! A to mi się głupio zrobiło (: Tyle godzin wymęczyłam etutor, a tej mojej wiedzy tyle, co kot napłakał (:

A gdyby tak nam wprowadzić egzaminy, testy, sprawdziany. Niechby system zliczał, jak często się mylimy, jak szybko reagujemy. Sprawiedliwość musi być ;)i musi być sposób, żeby odróżnić Mistrza od słabeusza.

"Guru" z IQ poniżej normy niech dopłaca karę za przegrzanie się serwera (((:
esterka
DAD - [ "Guru" z IQ poniżej normy niech dopłaca karę za przegrzanie się serwera (((: ]


ROTFL :D
- 12 lat temu
bird - Dodam od siebie, że można śmigać w angielskim, mieć tytuły, a być głupcem. Bo wiedza a mądrość to dwie różne rzeczy. - 12 lat temu
Wampirka - Esterko,
skoro zdobyłaś tytuł "guru", to pozostaje Ci tylko pogratulować. Nie jest łatwo codziennie poświęcać tyle czasu na naukę języka, nawet jeśli się go ma w nadmiarze. Tak więc bez względu na to ile umiesz w tej chwil, tytuł za ciężka pracę Ci się należy. A wiedza sama przyjdzie. Przy Twojej determinacji szybciej niż później :)
- 12 lat temu
esterka - Dzięki Wampirko za miłe słowa. Mnie wcale nie zależy na tym guru, nie udaję mistrza, mam całkowitą świadomość, jak niewiele potrafię. Ale nie chcę też sytuacji odwrotnej czyli utożsamienia dużej liczby godzin na etutku z niewydolnością umysłową. - 12 lat temu
absolwentka - Zgadzam się z Wampirką i gratuluje determinacji w dążeniu do obranego celu. Pozdrawiam!;)
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Traktując sprawę poważniej:

Chyba nikt się nie szczyci "o jestem guru". To tylko statystyka, tak samo mało znacząca jak reputacja.

Nasz poziom angielskiego zmierzyć i porównać nie tak łatwo. Druga strona medalu: etutor to nie jest turniej wiedzy! Podziwiam wszystkich, których znajomość języka jest głęboka, tym nie mniej ważny jest postęp, bo tu chodzi przede wszystkim o uczenie się.

Co do czasu nauki: osoby wybitnie zdolne, którym wystarczy parę minut, to mały odsetek. Średnio uzdolniona osoba musi poświęcić sporo czasu na naukę. Dawno przestałam się łudzić, że 15 minut dziennie wystarczy, żeby nie czekać latami na efekty.

Każdy z nas inaczej traktuje ten serwis - jedni jako dodatkową pomoc, uzupełnienie kursów czy nauki szkolnej. Dla mnie to podstawowe i jedyne źródło nauki (pomocniczo podcasty). To jest mój drugi rok nauki, jest wielu takich, którzy zaczynają, inni uczą się od lat, niektórzy nawet się tym językiem posługują, mieszkając zagranicą. Rzecz jest więc bardziej skomplikowana niż sprowadzenie czasu nauki na etutorze i umiejętności do kwestii posiadanych zdolności.

I jeszcze jedno - nie sugerujmy, nawet pośrednio, że nauczyciele tutaj to takie tam cieniasy. Sroce spod ogona nie wypadli. Nawet jeżeli się i pomylą, to o niczym nie świadczy. Angielski jest zróżnicowany i przebogaty. No i wszyscy popełniamy błędy w naszym polskim.
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
DAD - Mnie chodzi takze o to, ze jak Guru odpisuje na posty lub poprawia teksty, to traktuje to niemal jak pewnik... no bo w koncu jest Guru :) - 12 lat temu
esterka - Rozumiem Cię. Mnie samą też śmieszy to moje "guru".
Ale to zdanie koleżanki może trochę człowieka zaboleć:

"Jedni potrzebują minut by opanować dany zakres wiedzy, dla innych miesiące to za mało.
Ot i cała tajemnica."

Stąd moja polemika.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Hermenegildo,

Nie mam problemów z rozumieniem. Wiem co oznaczają rangi, nie bronię ich, i nie ich dotyczyła moja polemika z Tobą.
Uczę się angielskiego z zapałem, z radością, z ogromnym zainteresowaniem. To prawda, że geniuszem nie jestem, ale nie musisz mi współczuć. Nie obwiniam Cię, że nauka idzie mi z wielkim trudem - w ten sposób swojej nauki bym nie oceniła.

Postaraj się w przyszłości nie obrażać osób, z którymi dyskutujesz. Przeciwnik w dyskusji, to jeszcze nie wróg. Prowadziłam niedawno dyskusję na tym forum i wręcz polubiłam moich oponentów. A Ty złożyłaś wprawdzie życzenia, ale naprawdę jesteś nieprzyjemna. W Twojej pierwszej wypowiedzi, tak wyszło mimochodem, w drugiej uczyniłaś to rozmyślnie. Ciesz się talentem, który otrzymałaś od natury. Twoje zdolności to nie jest Twoja zasługa. Nie traktuj z góry tych, którzy ich nie mają.

Zauważ, że mój nick to "esterka". To nie jest moje imię, więc proszę pisząc do mnie nie używaj formy Estera. Prostuję to wyłącznie dlatego, że tak się niektórzy zwracają do pewnej pani o innym loginie. Ktoś mógłby nas pomylić.
esterka

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Witam wszystkich,
W/g mnie rangi i reputacja to tylko gadżety dodane do serwisu w celu urozmaicenia go.Wiadomo, że ktoś, kto UCZY się angielskiego kilka lat a dopiero zaczyna na e-tutor nie może mieć wysokiej rangi(pomimo wiedzy jaką posiada) bo system zlicza czas. Z drugiej strony ranga w jakimś stopniu odzwierciedla naszą chęć nauki,bo gdy tylko włączysz e-tutor i nic nie będziesz robić to czas nie będzie naliczony.Inna strona medalu jest taka, że nie każdy mam możliwość spędzania wielu godzin przy kompie, a co za tym idzie trudno jest takiej osobie zdobyć wysoka rangę.Ktoś wspomniał o 15 minutach dziennie, ja już dawno przestałem wierzyć w takie naukowe obliczenia.Spędzam naprawdę długie godziny próbując się coś nauczyć i jak z jednego dnia zostanie mi w głowie choć 5% tego co przerobiłem to już jestem zadowolony.Natomiast co do reputacji, punkty przyznawane są wszystkim za to i owo, ale nauczyciele e-tutor też je dostają a uczestniczą na e-tutor zawodowo.
Ja uważam, że moja wiedza w stosunku do czasu spędzonego na nauce jest nikła i ani ranga ani reputacja jaj nie powiększą.
wacek6713
Hermenegilda - "ani ranga ani reputacja jaj nie powiększą".
Z pewnością :)
- 12 lat temu
wacek6713 - Ciekawe od kogo ten minus? Ty tylko potwierdziłaś mój punk widzenie, więc jeśli ktoś jest innego zdania to ja powinienem go dostać. - 12 lat temu
Ewa-Sally - >bo gdy tylko włączysz e-tutor i nic nie będziesz robić to czas nie będzie naliczony
jak się zalogujesz, to jak najbardziej będzie naliczany czas, niezależnie od tego, czy będziesz robić powtórki, czy czytać forum, czy pójdziesz jeść obiad zostawiwszy włączoną stronę

- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
wacek6713 - Może u ciebie to tak działa, u mnie nie. Ja kiedyś zalogowałem się rano, następnie dostałem ważny telefon i musiałem wyjść.Ponieważ pisałem właśnie zadanie a myślałem że zajmie mi to pięć minut nie wylogowałem się.Niestety wróciłem wieczorem a czas nauki na e-tutor stał w miejscu, dlatego napisałem to zdanie. - 12 lat temu
quantum137 - > bo gdy tylko włączysz e-tutor i nic nie będziesz robić to czas nie będzie naliczony
Tak faktycznie jest
edit:
Chyba już gdzieś o tym pisałem... stronę jednak należy odświeżać, samo zalogowanie da chyba tylko 3 minuty.
- 12 lat temu zmieniany: 11 lat temu
Ewa-Sally - nie wiem, czy wcześniej tak było, czy mi się tylko wydawało... sprawdziłam teraz, po odświeżeniu strony po dowolnym okresie nieaktywności doliczane są 3 minuty - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Kolejny raz wyjaśniam, że mój protest dotyczy zdania :
"Jedni potrzebują minut by opanować dany zakres wiedzy, dla innych miesiące to za mało.
Ot i cała tajemnica."
Samo w sobie jest truizmem i choć niefortunne nikomu by nie szkodziło. Ale pojawiło się w odniesieniu do czasu spędzonego na etutorze, więc sugeruje, że ten kto dużo czasu tu spędza robi to, bo jest mało sprawny umysłowo.

Dużo się uczę i głupio się poczułam, dlatego zareagowałam najpierw żartem. Potem uznałam ten żart za niewłaściwy, więc wyjaśniłam mój punkt widzenia. I po tym poście pojawia się "współczująca" odpowiedź Hermenegildy, później zmieniona i przesunięta na dalszą pozycję. Dopiero ta odpowiedź sprawiła mi prawdziwą przykrość.

Ja nikogo nie atakuję, nie zmieniam swoich postów tak ,że potem nie wiadomo o co chodzi, gdzie wilk, a gdzie owca. Nigdy, nikomu, nie przyznałam żadnego minusa, nawet za wypowiedzi, które mi się nie podobają. Teraz też nie. Prawda, zagalopowałam się posądzając Hermenegildę, że miała na myśli siebie, pisząc o osobach, które w kilka minut potrafią opanować jakiś materiał.

Tak jak pisze Wacek - rangi i reputacja, to tylko gadżety. Plusy i minusy też. Przecież zasady za co, kiedy i dlaczego są przejrzyście wyjaśnione. Może należy poprosić administratora serwisu, aby te rangi nie wszędzie się pojawiały, jeżeli przeszkadzają.

Natomiast inne informacje określające stan naszych umiejętności, w tym poziom, np. A1, uznałabym za naruszenie prywatności, gdyby miały być udostępniane. I niby jak je zweryfikować?
esterka
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
esterka - Opłacamy abonament za etutor, żeby się uczyć, a nie sobie dokuczać. Było mi bardzo przykro, mimo to sprawa jest błaha i nie sposób się dąsać w nieskończoność.
Szczerze i na serio proponuję "zawieszenie broni".
- 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Dotyczy: "IF the cap fits,wear it". "Przykro mi itd... To ja za tę wypowiedź Hermenegildy postawiłam - ponieważ uznaję ją za wyjątkowo niegrzeczną. Nie wiedziałam,że minusy zwłaszcza jeśli nie dotyczą wiedzy,trzeba uzasadniać. Plusów też nigdy nie uzasadniam . Reputacja to wprawdzie też zabawa ale pozwala podziękować za korzystanie z pomocy.Jeśli trzeba uzasadniać, to przepraszam, ze robię to dopiero teraz. Myślałam ,ze minus spowoduje wycofanie postu. Wypowiedź jest niegrzeczna ,tłumaczy oczywistości,wszyscy wiemy ,że rangi nie odzwierciedlają wiedzy. Jak trzeba być zarozumiałym,zeby w taki sposób zwracać się do koleżanki.Nazywasz mnie tchórzem,nie za szybko ferujesz wyroki.I jeszcze jedno ci co mają ogromną wiedzę nie poniżają innych.Czasami dobiegnięcie do mety jest większym sukcesem niż zajęcie I miejsca.
barszczewskad
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
bird - Podpisuję się. Wypowiedź esterki jest kulturalna, w przeciwieństwie do napastliwej i niedojrzałej autorstwa Hermenegildy, która nie zrozumiała i wyjęła z kontekstu zdanie "Twoje zdolności to nie jest Twoja zasługa".
Do barszczewskad: to nieprawda, że ci co mają ogromną wiedzę nie poniżają innych. Jak już wspomniałam można mieć tytuł profesora i być kanalią.
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
p-o-l-a - Też się podpisuję.
PS bird, uwielbiam jak piszesz i Twoje poglądy też.
- 12 lat temu
quantum137 - Czas więc na fanklub :D
http://www.youtube.com/watch?v=2WNrx2jq184
Tylko się uśmiechnij;)
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
p-o-l-a - quantum137 uśmiech specjalnie dla Ciebie :) - 12 lat temu
quantum137 - dzięki :-) -> to uśmiech zwrotny hehe - 12 lat temu
barszczewskad - do bird:Masz rację ,na to nie ma reguł,uogólniając popełniłam błąd.Ale tytuł profesora niekoniecznie/chociaż powinien/ mówi o wiedzy.Pozdrawiam - 12 lat temu
bird - Podałam przykład profesora, bo odnoszę wrażenie, że dla wielu ludzi osoba z takim tytułem to wzorzec etyki, mądrości. I szczerze mówiąc irytuje mnie ta czołobitność wobec nauczycieli akademickich. Jasne, niejedna Kowalska zagnie prof. Kowalską (zdziwieni, że nie użyłam rodzaju męskiego? :P). Poza tym rozchodzi się przecież o wiedzę z jednej tylko dziedziny i na dodatek jej wąskiego wycinka. - 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu
bird - Pola, dziękuję...
Rafał, uśmiechnęłam się :}
- 12 lat temu zmieniany: 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

eserko

Ale pojawiło się w odniesieniu do czasu spędzonego na etutorze, więc sugeruje, że ten kto dużo czasu tu spędza robi to, bo jest mało sprawny umysłowo.


... a co ja mam powiedzieć? wyluzuj :)
quantum137
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
esterka - Akurat jeżeli o Ciebie chodzi, wszyscy wiemy,że jesteś orłem :) - 12 lat temu
quantum137 - Thx, I do my best:) - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Każdy spędza tyle czasu na nauce, ile chce lub ile może. Jeśli dzieci uczą się np. od rodziców mowy ojczystej, to nie limituje się im czasu przebywania z rodzicami. Wręcz przeciwnie - im więcej słuchają i próbują naśladować, tym lepiej. (By the way: Einstein zaczął mówić mając około 3 lata). Nawet samo słuchanie nagranych tekstów lub inne "bycie" z językiem może zaowocować w przyszłości.
drumstick
12 lat temuzmieniany: 12 lat temu
esterka - Słuszna uwaga. Poświęciłam na naukę ten czas, który wcześniej miałam na TV, latem trochę zaniedbałam działkę. Mój wybór. I nie żałuję. - 12 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zmieniliśmy nazwy rang, które mogły być mylące. Zwiększyliśmy też nieco wymagania dla najwyższych rang.
pako
Pracownik eTutor

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

No i zmienili nazwy Leveli i wcale mi się nie podoba:( Wolałam być profesorem niż stałym bywalcem. Nie, żeby to odzwierciedlało moją wiedzę, ale tak jakoś milej... Dissapointed
ala_nina
11 lat temuzmieniany: 11 lat temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.