ZALOGUJ SIĘ

Język angielski w mediach. Znajomość tematu to klucz do zrozumienia transmisji radio/tv oraz artykułów

rok temuostatnia aktywność: rok temu
Staram się często oglądać angielską TV oraz słuchać radia w tym języku. Zauważyłem dość logiczną prawidłowość: jeśli śledzę treści z TV lub radia, to potem o wiele łatwiej przychodzi mi czytanie ze zrozumieniem w tych samych mediach. Słuchanki lub oglądanki przygotowują umysł do tego, by potem w trakcie czytania być bardziej obeznanym z poruszanymi tematami. Przygowotują drogę do pełnego rozumienia prezentowanych artykułów, które przecież nawiązują do wcześniej transmitowanych treści.

Co o tym myślicie?
Marcin48
piotr.grela - Kiedyś lubiłem oglądać, słuchać BBC, do póki nie zacząłem rozumieć, ogromu manipulacji i kłamstwa...
Teraz szkoda mi się denerwować, lepiej posłuchać sobie jakiegoś ciekawego podcastu...
- rok temu zmieniany: rok temu
Marcin48 - Na pewno podcasty są bardziej wartościowe. Ale żyjemy w świecie turbulentnym, z dużą rolą wojny informacyjnej oraz przekłamań w mediach. Zakres oddziaływania walca informacyjnego jest tak duży, że chcąc czy nie chcąc, jesteśmy pod jego wpływem. Mamy jednak asa w rękawie - możemy sami wybrać walec informacyjny, który będzie nam formował umysł.... Brzmi smutno, ale tak to widzę. I też warto czerpać z kilku źródeł, by nie być totalnie zmanipulowanym. Można też czerpać z danego kanału informacji, a jednocześnie się z nim nie zgadzać - skupiać się jedynie na aspekcie językowym. - rok temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Podobne wątki