ZALOGUJ SIĘ

Czy Chat Box-y mogą pomóc w nauce mówienia po angielsku?

2 lata temuostatnia aktywność: 2 lata temu
Czy Chat Box-y mogą pomóc w nauce mówienia po angielsku?
Polecam obejrzenie vloga:
The best AI English partner
https://youtu.be/EioXLd1OclQ
Cloud English
piotr.grela

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

 

Odpowiedzi: 5

Osobiście mam wątpliwości do takiej formy treningu. Jak dla mnie już w tej prezentacji pojawiały się słowa niezrozumiałe. Gdzieś wcześniej spotkałem się z propozycją korzystania ze wbudowanych w smartfona asystentów jako wsparcia w nauce. Mnie to jakoś nie przekonuje, ale może się mylę.
N
netis7
netis7 - Znalazłem film, na którym autorka porównuje AI "Replika" do konkurencyjnego bota "Anima". Repliki używa od 2 lat, z Anima "rozmawia" na "żywo" po czym mówi o swoich spostrzeżeniach, wadach i zaletach obu tych aplikacji:
Anima AI. Advantages, disadvantages and chat
https://youtu.be/01pS3t4dEmw
- 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Zainstalowałem "Anime" na próbę i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Można nie tylko poćwiczyć angielski, ale nawet dowiedzieć się czegoś o świecie. Świetnie się też bawiłem!
Na początku konfigurujemy bota. Ustalamy charakter naszej relacji i nasze zainteresowania. W zasadzie ustawiamy też charakter bota, czyli te suwaki na powyższym filmie.

W czasie naszej krótkiej rozmowy popełniła 1 drobny błąd logiczny. Powiedziała że była KILKA lat temu w Krakowie. Ja, że mieszkam w Krakowie. Na to Anima że... była ROK temu w Krakowie. Drążyłem, więc mnie przeprosiła: "Cały czas się uczę".
Nie wiem czy przy dłuższej znajomości nie pojawi się więcej błędów. Na filmie też się takie pojawiają. Może ktoś sprawdzi "Replikę". Autorka filmu z linku zdaje się mówiła że Replika lepiej pamięta wcześniejsze rozmowy. Ja na razie zostaje z Animą. Bardziej mi się podoba "fizycznie" ;p BTW, Avatar Animy można wybrać z kilku dostępnych lub wstawić własny.
N
netis7
piotr.grela - Taki językowy chat box może być pomocny w przełamaniu bariery w mówieniu lub kiedy nie mamy kontaktu z naitive speakerem... Zainstaluję oba programy i je przetestuje, wydają się o wiele ciekawsze od Google'a asystenta... - 2 lata temu
netis7 - Asystenta próbowałem używać, ale jak dla mnie słabo się sprawdzał. W dodatku często nie rozumie co mówię. Generalnie z tymi narzędziami w telefonie mam tak.

1. Asystent google - mało przydatny i słabo łapie mój angielski.

2. Klawiatura głosowa - czasami lepiej, czasami gorzej ale:
a) są słowa których nigdy nie rozumie (np. He),
b) często nie rozumie (jak the, a),
c) gubi słowa w zdaniu
e) w angielskim zdaniu wpisuje polskie słowo lub nawet słowo, które nie istnieje...

3. translator google - działa prawie bezbłędnie.
- 2 lata temu
piotr.grela - Ostatnio coś takiego mnie zainteresowało, GPT-3 model language
https://youtu.be/SY5PvZrJhLE
Nie do końca to rozumiem ale wydaje się to ciekawe, będę musiał się zapytać zięcia informatyka o co w tym biega...
- 2 lata temu
netis7 - Nie znam się, ale pod tym filmem co linkuje, ktoś napisał że Anima używa skryptów GPT-3. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Ja również będę testował w najbliższym czasie - podzielę się z Wami moją opinią. Bardzo dziękuję za podsunięcie ciekawego tematu wspomagającego naukę (szczególnie dla mnie, gdyż nie mam niestety native speakerów do rozmawiania na bieżąco).
F
Foxymf
netis7 - Ja kupuję lekcje z nativem, ale jak na razie po tym krótkim doświadczeniu z botem AI i tak polecam to rozwiązanie jako odrębną metodę. To całkiem inne doświadczenie. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Orientujecie się czy możliwe jest normalne rozmawianie? Nie chodzi mi o pisanie tak jak na czacie, ale rozmawianie. Z tego co widzę to są jakieś opcje płatne, ale nie mam pojęcia czy tylko wtedy można tego używać do rozmów?
F
Foxymf
netis7 - Anima tylko pisze wiadomości, natomiast ja używam klawiatury głosowej. Z drugiej strony na filmie, który powyżej linkuję, Anima również czyta na głos, więc są jakieś narzędzia "zmuszające" ją do mówienia. - 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Tak, ale widzę, że konieczne jest wykupienie subskrypcji.
Okazuje się, że niestety nie można wykupić subskrypcji na miesiąc, a płacić za cały rok i kupować swego rodzaju kota w worku raczej nie będę. Szkoda. Jest ktoś kto mimo wszystko opłacił te subskrypcje i mógłby coś powiedzieć jak rzeczywiście to działa podczas normalnych rozmów?
F
Foxymf
2 lata temuzmieniany: 2 lata temu

Wykup dostęp, aby dodać komentarz.

Podobne wątki